iHerb.com - най-добрият сайт за хранителни добавки и козметика - 96

  • 77 283
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 10
Само да ви кажа за една друга новост на митниците според европейска директива трябва да се взема такса от 55 евро за внос на животински продукти или производни с процент по голям от 20 % на животинският продукт. Таксата се дължи за колаген, хилуронова киселина , амино киселини и др. Добрата новина е че тези от митницата на веслец са малко над тези неща и не взимат още тази такса. Но ако се минава митница на летището там я искат. Може и една опаковка до 6 тона да се внасят с тази такса - но така малките поръчки се обезмислят. Тоест имайте го и това впредвид .
Това е отговора на митн служител от БАБХ на летището.
Таксата е" такса внос на животински продукти "независимо дали е за физическо лице или фирма.Издава се фактура,но просто ние не начисляваме ДДС към фактурата съгласно чл.3,ал.5 от ЗДДС.

# 31
  • Мнения: 6 709
Ооо, това което прочетох горе, ако го приложат, тотално ще се откажа Rolling Eyes

# 32
  • Мнения: 10
това е само за животински продукти

# 33
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
denis., благодаря за темата.

Цялата политика е да си пазаруваме от тук. Гледат толкова сложно да направят пазаруването от чуждестранни сайтове, че сами да се откажем.

Дано от iHerb решат скоро недоразумението с DHL.

# 34
  • София
  • Мнения: 35 957
Здравейте, момичета!
denis., би ли ми препоръчала 5-htp /ще послужи за антидепресант/, като ще помоля и да ми кажеш колко дълго време може да се пие без прекъсване и необходима ли е пауза и отново започване на прием? Предварително благодаря Simple Smile
Ето предложения:
- 50мг
https://www.iherb.com/pr/Jarrow-Formulas-5-HTP-5-Hydroxytryptoph … g-90-Capsules/231
https://www.iherb.com/pr/Now-Foods-5-HTP-50-mg-90-Veg-Capsules/317
https://www.iherb.com/pr/Source-Naturals-5-HTP-50-mg-120-Capsules/1201
-100мг
https://www.iherb.com/pr/Doctor-s-Best-Best-5-HTP-100-mg-60-Veggie-Caps/1
https://www.iherb.com/pr/Jarrow-Formulas-5-HTP-100-mg-60-Capsules/145
- приема се на гладно, започва се с ниска доза и с намаляваща се спира
- при безсъние - приема се 1 час, преди сън, на гладно
Може да причини сънливост през деня, ако дозата е висока. Високите дози повишават нивата на серотонина и водят до т.н. серотонинов синдром - нервност, възбуда, объркване, силно изпотяване, тремор, главоболие и т.н.
Да не се подведете, че не действа - има вероятност дозата да е висока.
Пробвайте 1 месец и се опитайте постепенно да го спрете - дълго време, с намаляваща доза.
След това, както прецените.

iHerb® код:   YUL919
- за първа поръчка, 5% намаление
- за следващи поръчки - само жест, към мен

# 35
  • София
  • Мнения: 566
това е само за животински продукти
Това отнася ли се за суроватъчните протеини, коластра, Омега-3 (риба)...?

ROV5021

# 36
  • Мнения: 173
Някой може ли да препоръча нещо качествено за мазане (крем, гел) на локална травма?Най-вече с някакви лечебни съставки,които да имат краен ефект(обезболяващия момент предполагам го имат всички такъв тип продукти).

# 37
  • Мнения: 44
Тази директива е голяма простотия. Аз точно Хиалуронова киселина чакам! 

От Iherb ми отговориха!
Dear Biliana Petrova,

We apologize that you order has not been received yet. The order was shipped from our warehouse using the Global Post option. With this option, the tracking will end once it arrives in your country. The package will be handed to the customs for clearance and then once completed it will be given to the local postal service for the final delivery to you.

The shipping time on this method can take several weeks. We would advise allowing some more time for the delivery to be completed. If you do not receive it by March 7th, then please let us know. We would be able to further investigate this matter for you.

Please let us know if there is anything further we can assist you with.
 Ще изчакам още малко, но вече почти отписах пратката.

# 38
  • Мнения: 173
И да споделя една информация,която може да намерите за полезна.
Относно омегата на Madre:
https://www.iherb.com/pr/Madre-Labs-Omega-800-Pharmaceutical-Gra … in-Softgels/65844

Ако се сещате -оказа се, че доставките идват в разфасовки на които няма знак на KD-Pur, както и информация, че са в триглицеридна форма.
След дълга комуникация с фирмата - твърдението им е,че на сайта е новата им опаковка,а старата е била без посочените означения. Но уверяват,че дори и в тази без означенията формата е триглицеридна и от KD-Pur. Вече всеки си преценява доколко може да се вярва на инфромация по мейла.

Код за отстъпки в iHerb:  LAG1159

# 39
  • Мнения: 10
djagi всичко което е от животински произход но има изискване да е над 20 % съдържанието на продукта вътре

# 40
  • София
  • Мнения: 736
neba, лоялити кредита ти включен ли е в тази сума. Сега подготвих една поръчка на обща стойност 29,51 лв и БД , но се чудя да я пускам ли... Не ми се занимава с митници и т.н Вчера получих в пощата пратка, която с лоялитито минава 30 лв

Персонален iHerb код: BOR5580
Имам 2 долара лоялити кредит и без тях става 17,99

# 41
  • Мнения: 2 165
И да споделя една информация,която може да намерите за полезна.
Относно омегата на Madre:
https://www.iherb.com/pr/Madre-Labs-Omega-800-Pharmaceutical-Gra … in-Softgels/65844

Ако се сещате -оказа се, че доставките идват в разфасовки на които няма знак на KD-Pur, както и информация, че са в триглицеридна форма.
След дълга комуникация с фирмата - твърдението им е,че на сайта е новата им опаковка,а старата е била без посочените означения. Но уверяват,че дори и в тази без означенията формата е триглицеридна и от KD-Pur. Вече всеки си преценява доколко може да се вярва на инфромация по мейла.

Код за отстъпки в iHerb:  LAG1159
Аз точно нея чакам. Преди месец ми дойде със старата опаковка, сега ще видим. Дано не са я развалили.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 865
Понеже се справих на митницата с трите пратки точно за 20 минути - идвам да дам отчет. Две от пратките бяха за малко над 29 лв без loyality кредита - на кашончетата пише съответно 20.70 USD и 19.76 USD. Дадох разпечатката от извлечението и разпечатките на двете поръчки, но служителят не ги загледа, само по пощенския номер извади две светло зелени бележки, на които отгоре имаше написано едно голямо "Н" ( ниско стойностни) и директно ме прати на съседното гише и след по-малко от минута ми дадоха документите с направление 30-то гише за плащане на 2* 1.50 лв и получаване на пратките.
Третата пратка си беше за митница ( 45 лв) - "обработката"  на документите отне около 3 минути и отново направлението беше 30-то гише за плащане на ддс и на онези прекрасни такси от 12 лв + 3.50.
Сега се чудя две неща: от къде знаеха, че двете пратки са ниско стойностни, след като на кашончета пишеше цифри, по-големи от 18USD, а Loyality credit-а не е отбелязан никъде  newsm78 newsm78 newsm78
И защо срещу тези проклети 12 лева не ми написаха поне една митническа декларация - DHL пишат и пари не взимат, пощите със специални преференции ли са, че хем не пишат, хем пари събират  #2gunfire Banghead #Sniper
Та така, митницата не е страшна и става много бързо всичко, при това не се налагаха обяснения, за което съм много благодарна. Неприятното е само разкарването и излишно загубеното време  Crossing Arms
Добрата новина е, че лоялити кредита го третират като реална отстъпка, каквато в действителност е. И все пак ..... по-добре да върнат доставките с DHL  smile3503


Код за отстъпка в iHerb:  VET7705

# 43
  • София
  • Мнения: 35 957
За Безплатна доставка

+   обща цена  $4.95
                            Alba Un-Petroleum, Lip Balm, SPF 18, Vanilla, 0.15 oz (4.2 g)

# 44
  • Мнения: 953
Чакам една пратка от 31.01.
На 23 влезна в България и още я няма в пощата...
Чакам 2 пратки и съм със сериозно резерви дали да не преустановя поръчките. Категорично отказвам да се занимавам с митници.

Общи условия

Активация на акаунт