iHerb.com - най-добрият сайт за хранителни добавки и козметика - 96

  • 77 328
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 4 042
С iHerb Exclusive
California Gold Nutrition, Baby Vitamin D3 Drops, 400 IU, .34 fl oz (10 ml става 15,90 общо с доставката
Пробвай и с други неща
благодаря, ще пробвам, бебешки капки засега не ми трябват, дай Боже в скоро време да имам нужда от тях Simple Smile))))

aDream, този витамин Д аз вече няколко пъти го купувам и си го пием възрастни, просто по повече капки. Обикновено много намалява доставката затова се спрях на него.

Код за отстъпка в iHerb: PAR2643

# 706
  • Мнения: 350
Здравейте, някой поръчвал ли е добавки за нормализиране на кръвната захар. С диагноза инсулинова резистентност съм и са ми изписали Метфодиаб да пия. Но ми се иска да пробвам с хранителен режим и добавки.

# 707
  • София
  • Мнения: 36 049
Искам да си направя по-обстойни изследвания за липси.
За кои витамини елементи, хормони е добре да се пуснат изследвания?
Ще остана само на Вит Ц - той е водоразтворим и няма да повлияе.
...........
Може да изследваш всички показатели, които искаш, зависи от твоето здравословно състояние и генетична обремененост  - обсъди това с ЛЛ.
За изследването на някои, има различни условия, които трябва да се спазват - напр. за калция, 24-ч.урина и т.н.
Вит. С също влияе на някои показатели / АСАТ, АЛАТ, билирубин, кръвната захар и т.н. / - зависи в какви дози и колко дълго е приеман, както и от формата и изследването - напр. калциев аскорбат.
Има теми за хормоните -ако имаш някакви конкретни въпроси, може да пишеш и там  Peace


Здравейте, някой поръчвал ли е добавки за нормализиране на кръвната захар. С диагноза инсулинова резистентност съм и са ми изписали Метфодиаб да пия. Но ми се иска да пробвам с хранителен режим и добавки.
Подходът ти е малко неправилен - кръвната захар, контролираш с диетата, а метформиновите препарати, подпомагат инсулиновата чувствителност / подобряват я/.
При ИР, проблемът не е захарта, а високите нива на инсулина.
И аз съм с ИР и си пия метфогамата, няма добавка, която може да я замести.
ИР може само да я контролираш и подпомагаш - няма излекуване /ако не е нещо моментно, инцидентно/, т.е с диети, няма как да я преодолееш.

Ето добавки за кръвната захар:
https://www.iherb.com/pr/Enzymatic-Therapy-Blood-Sugar-Manager-60-Tablets/22399
https://www.iherb.com/pr/Source-Naturals-Sugar-Ban-75-Tablets/1439
https://www.iherb.com/pr/Life-Extension-CinSulin-With-InSea2-Cro … Veggie-Caps/26168 ако си Хипофункция на ЩЖ и нямаш Хашимото
https://www.iherb.com/pr/Nature-s-Way-Gymnema-Standardized-500-m … -60-Capsules/1913 това е хубаво и подходящо
Насочи се към добавки за ИР /инозитол, таурин, R-ALA и т.н./. Много добри резултати дава и Ресвератрола - наблюдаваме ефекта му от известно време при момичетата с ИР.

iHerb® код:   YUL919
- за първа поръчка, 5% намаление
- за следващи поръчки - само жест, към мен

Последна редакция: нд, 18 мар 2018, 09:21 от denis.

# 708
  • Мнения: 48 023
Може ли информация как витамин ц влияе на асат и алат?

# 709
  • На брега на морето
  • Мнения: 614
Здравейте, диагностицираха майка ми с гонартроза и в момента е на инжекции, но бих искала да я взема някаква хиалуронова киселина и колаген, моля за препоръки. Благодаря предварително!

# 710
  • София
  • Мнения: 36 049
Може ли информация как витамин ц влияе на асат и алат?
https://apteka.framar.bg/03000014/%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BC … 0-2-%D0%BC%D0%BB-
.
.
.
Обърнете специално внимание при употребата на Витамин С Софарма:
Когато Ви предстоят лабораторни изследвания за трансаминази, лактатдехидрогеназа, билирубин, глюкоза и проби за кръв в изпражненията.
Аскорбиновата киселина може да промени резултатите от изследванията.
Приложението на Витамин С трябва да бъде преустановено 1-2 дни преди провеждане на теста.


....  трансаминази са АСАТ и АЛАТ / посочих тях като по-известни показатели, за повечето от нас /
 

# 711
  • Мнения: 95
Здравейте,
Упълномощих български пощи да ми освободят две пратки по $100 (поръчах ги наведнъж и пристигнаха по едно и също време) и ме таксуваха 3.50 + 12 лева за едната и само 3.50 за другата. Дали са се объркали нещо - аз очаквах да платя по 15.50 за всяка пратка? Случвало ли се е на някой друг?

# 712
  • Мнения: 463
Здравейте, пия Серапептаза вече месец след склеротерапия на вени, не мога да кажа още дали имат ефект и какъв, интересува ме мога ли да приемам и Кверцетин заедно със Серапептазата или не е препоръчително, тъй като гледам, че основното съдържание на Кверцетина са биофлавоноиди, които спомагат за укрепването на съдовете, нещо което пък Серапептазата не съдържа.

# 713
  • София
  • Мнения: 36 049
Здравейте,
Упълномощих български пощи да ми освободят две пратки по $100 (поръчах ги наведнъж и пристигнаха по едно и също време) и ме таксуваха 3.50 + 12 лева за едната и само 3.50 за другата. Дали са се объркали нещо - аз очаквах да платя по 15.50 за всяка пратка? Случвало ли се е на някой друг?
Или са се объркали или служител е бил благосклонен към теб. Каквато и да е причината, имаш късмет Peace
Много рядко, но понякога се случва.
Ако документите са изпратени по мейл, по-добре да ти донесат пратките с куриер, защото ако ги получиш лично от Митницата, друг митнически служител може да коригира пропуска на колегата си.

Здравейте, пия Серапептаза вече месец след склеротерапия на вени, не мога да кажа още дали имат ефект и какъв, интересува ме мога ли да приемам и Кверцетин заедно със Серапептазата или не е препоръчително, тъй като гледам, че основното съдържание на Кверцетина са биофлавоноиди, които спомагат за укрепването на съдовете, нещо което пък Серапептазата не съдържа.
Няма проблем да приемаш и кверцетин, той е полезен за кръвоносните съдове - за подобряване тяхната еластичност, устойчивост и здравина. Към кверцетина може да добавиш също рутин, диосмин, хесперидин, биофлавоноиди, вит. С - имат синергично действие.
Включи също и колаген:
https://www.iherb.com/pr/doctor-s-best-best-collagen-types-1-3-p … -1-oz-200-g/19109
ПП.
https://www.iherb.com/pr/country-life-gluten-free-bio-rutin-comp … g-90-tablets/1650
https://www.iherb.com/pr/doctor-s-best-best-vein-support-with-di … veggie-caps/12422
https://www.iherb.com/pr/Solgar-Citrus-Bioflavonoid-Complex-1000 … 100-Tablets/10471

Последна редакция: нд, 18 мар 2018, 13:34 от denis.

# 714
  • Мнения: 195
Привет - имам пратка задържана на митница. Ако не отида да я взема, я връщат на iherb и те ми връщат сумата за поръчката, или..?

Пратката ми е за 35 лв. и някак не ми се дават 15 лв на пощите и още 7 ДДС...

# 715
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 584
Денис, колагените, които са на прах могат ли да се разтварят във фреш, или само във вода е препоръчително??

# 716
  • София
  • Мнения: 36 049
Привет - имам пратка задържана на митница. Ако не отида да я взема, я връщат на iherb и те ми връщат сумата за поръчката, или..?
Пратката ми е за 35 лв. и някак не ми се дават 15 лв на пощите и още 7 ДДС...
Здравей!
Да, вероятността, сайтът ще ти върне парите/ без транспортните разходи/,  е голяма.
Може да ги върне веднага, ако им пишеш или да изчака пратката да се върне при тях / което отнема време - възможно е и 2-3 месеца/.


Денис, колагените, които са на прах могат ли да се разтварят във фреш, или само във вода е препоръчително??
По-добре да е само във вода, за да се усвоят максимално и да отиде там където е нужно.
Фрешът е въглехидрат / колагена - протеин/

# 717
  • Мнения: 98
Привет - имам пратка задържана на митница. Ако не отида да я взема, я връщат на iherb и те ми връщат сумата за поръчката, или..?

Пратката ми е за 35 лв. и някак не ми се дават 15 лв на пощите и още 7 ДДС...

Аз им писах , и ми върнаха парите, вкл и за доставката, до три-четири дни.  Simple Smile

# 718
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Здравейте. Много отдавна не съм писала тук. Искам да изразя голямото си разочарование от iHerb. Януарската ми поръчка така и не пристигна до мен  и след като им писах през самата поръчка и получих отказ за възстановяване се свързах на лайфчат с тях. След като се обяснихме с представителя на съпорта , отново ми обясниха , че щели да видят и да решат  дали да ми върнат парите . И така  в разговора този младеж, предполагам , ми пише че видите ли пратката се била върнала при тях . Естествено бурно изнедоволствах , че след толкова много години пазаруване от тях при първата загубена пратка за мен им пиша и получавам отказ за възстановяване , а на всичкото отгоре пратката вече се е върнала при тях. След пет минути имах invoice за възстановяване на парите.
Та така за януарските пратки . Явно някой са се върнали вече в САЩ , но си траят от iHerb.

# 719
  • София
  • Мнения: 808
Денис Hug Четох, че и вит. D също подобрява инсулиновата чувствителност. Какво мислиш? Дали би могъл да се причисли към добавките за ИР? Thinking Информацията е от тук: http://endo-bg.com/wp-content/uploads/2016/04/vitamind.pdf

"При захарен диабет ролята на 25(ОН)D е многостранна. От една страна той оказва положително влияние върху бета-клетъчната секреция и периферната инсулинова ефективност. При дефицит на 25(ОН)D се ускорява прехода от предиабет в клинично изявен захарен диабет тип 2 (Т2ЗД), а при съществуващ вече Т2ЗД дефицитът на витамин D допринася за ограничаване на бета-клетъчния капацитет и до нарастване на инсулиновата резистентност на болните. На второ място дефицитът на 25(ОН)D има отношение към автоимунния процес при болните със захарен диабет тип 1 (Т1ЗД) и следователно с отключването на това автоимунно заболяване (автоимунен инсулит)." Стр. 30

"... Deleskog A. et al. (22) установяват, че за всеки 10 nmol/l повишение в нивото на 25(ОН)D връзката с предиабета намалява с 18% при мъжете (p<0.001), а при жените с 11% (p<0.051). Същите автори намират, че при лицата с предиабет рискът от диабет намалява значимо с 21% за мъже и с 27% за жени за всяко повишение с 10 nmol/l в нивото на 25(ОН)D (22)." Стр. 31

"Gorham E.D. et al. (2012) (34) установяват, че диабетици със серумно ниво на 25(ОН)D над 100 nmol/l не достигат до включване на инсулин в лечението си, докато диабетици със серумно ниво на 25(ОН)D под 43 nmol/l имат 4 пъти по-висок риск от включване на инсулин в лечението си.." стр. 32

".. Практически, всички диабетици у нас се очаква да имат нива на витамин D < 30 ng/ml, а 85-90% - нива < 20 ng/ml (Д.Бакалов и сътр., Ендокринология, 2013, под печат). Суплементацията с витамин D при диабетици се последва от редица благоприятни ефекти: понижаване на инсулиновата резистентност, подобряване на бета-клетъчната функция (12), забавяне прогресията на диабетната нефропатия и други.." стр. 42

Дози от 1500-2000 IU поддържат серумни нива над 50 nmol/l, а дози ".. в границите 2000-4000 IU, за да се поддържа серумно ниво на 25(ОН)D около 100 nmol/l (76).. IOM препоръчва като горно допустима доза на витамин D до 4000 IU/дневно (42)." Стр. 45

Естествено, става въпрос за предписани от лекар дози в случай на дефицит или недостатъчност (при нива под 30 ng/ml).

Общи условия

Активация на акаунт