правопис

  • 20 133
  • 323
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 6 743


Браво Данаянти, но имаш грешка от недоглеждане и бързо писане     / интиресно                     инетерсно / Wink
 Peace
Embarassed от бързина е - виноват  Blush Flutter

# 46
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
гинеколог е само в м.р.

# 47
  • out of space
  • Мнения: 8 576
Браво...гениални сте  Tired

виртуален речник ега си, понеже малко ги има в книжарниците. На който му трябва- да си купи.  Crazy

# 48
  • София
  • Мнения: 6 743

възмотен          възмутен

умъловъжавам-      Омаловажавам
предопредя-    предУпредя

# 49
  • Мнения: 3 405
Анджелине, ще те уволнявам, пропуснала си случая на nana Naughty

Чак сега загрях doh, този случай съм пропуснала. А аз къде отидох...
Взимам си отпуск, докато вляза отново в кондиция Grinning

# 50
  • Мнения: 1 860
 Виновна! Simple SmileЩе се успокоя,че можеше и по-зле.

# 51
  • Мнения: 5 299
Проблемът при nana_cool е както и при другите леко неграмотни, отричай до последно и нападай. А колко по-лесно ще бъде, да кажеш "Благодаря, не съм видяла грешката" или просто "Благодаря". Много е трудно обаче, особено за българин  Confused


Мдаа, и аз така мисля. Би ми станало лееко неудобно, ако ме поправят, но Ще благодаря, и Ще си поправя греШката с най_голямо удоволствие. bowuu

# 52
  • Мнения: 3 405
Виновна! Simple SmileЩе се успокоя,че можеше и по-зле.

Добре е, тази тема скоро няма да "угасне" Grinning

# 53
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
аз съм ЗА правописната полиция, за вежливото отправяне на забележки - особено към очевидни и груби грешки!
не се засягайте, не е лично!
Стремете се към съвършенство Peace

 Peace Все пак сте българки, нали. Не мисля, че е допустимо да се правят груби грешки. Ако не знаете български, какво тогава знаете? Може би говоря от позицията на патриот и учителка едновременно, но понякога се правят ужасно грозни грешки на родния език.Изключвам печатните  грешки по невнимание .

Моля никой да не се засяга, но много ме дразни следното :Давам пример просто
следните критерий
мистерий на цивилизацията
всички железарий

Абе хора, от няколко години се блъскам над въпроса, коя е тази учителка дето ви е учила, една и съща ли е или са цял поток неграмотни учителки. Какви са тези Й на второто и ,когато думата е в множествено число. Светнете ме по въпроса, че  не мога да спя нощем от мислене. Може пък да има нещо ново в българския , което да е излязло след 89 г, понеже тогава съм завършила и да съм го пропуснала случайно??? newsm78 newsm78 

Освен това да ви кажа още нещо- над вашето мнение, което сте изказали неграмотно във форума , в дясно има едно виртуално бутонче, така да го наречем. На него е написано "редактирай". Можете там да поправите грешката, която сте забелязали, че сте направили.
Само уточнявам, защото ми прави впечатление, че някои не могат да го ползват, пишат втори пост с извинение или с вярното изречение, когато могат просто да го поправят.

С най-добри чувства към вас.

Последна редакция: вт, 23 май 2006, 21:32 от djemma

# 54
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Някой да сложи до кредора и правописен речник, че пак ме стегна. Ами, не знам как се пише - "Я",  "Е" - все ми е тая. Не пиша докторат, (тука няма запетая. Щеше да има, ако беше използвала "когато" вместо "като") като пускам постинг. Старая се, ама -  на - толкова мога. Голям дразнител това. Правописът да е проблема. Кой знае как повечето говорят на "Ъ" в ежедневието, ама тук - големи ерудити... Правописна полиция и не знам колко още тайни агенти. Да не съм на изпит по българкси (това вече се приема, че е от бързане Wink ) език?
  #2gunfire  #Cussing out
Не го приемай като заяждане, но да пуснеш тема в навечерието на 24 май срещу опитите на хората да ти помогнат в борбата с пропуските в основното образование по роден език , е меко казано демонстрация на невежество. Опитах се да бъда вежлива, честа дума! За протокола - и аз съм ЗА правописната полиция.
П.П. Превъртам (буквално), когато прочета съжЕлявам.

# 55
  • Мнения: 1 860
 ей ама съм циганска си му работа Mr. Green
С риск да си навлека гнева на още някой,абсолютно съм изключила коя дата е.
Ще се самонакажа...приемам и предложения за наказанието. Mr. Green

# 56
  • Виена
  • Мнения: 1 247
ей ама съм циганска си му работа Mr. Green
С риск да си навлека гнева на още някой,абсолютно съм изключила коя дата е.
Ще се самонакажа...приемам и предложения за наказанието. Mr. Green

Голямо си сладурче!  remybussi Утре да си научила текста на "Кирил и Методий" ("Върви, народе възродени"!)  Hug

Последна редакция: вт, 23 май 2006, 23:24 от Renny

# 57
  • София
  • Мнения: 2 086
"Съжелявам" и "обесня" са ми "любими". Twisted Evil
Аз съм ЗА правописната полиция във форума. И не ми е неприятно, ами ме е срам (че не знам), ако се случи да ме поправят.








Колко грешки има в поста? Wink

# 58
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
аз съм ЗА правописната полиция, за вежливото отправяне на забележки - особено към очевидни и груби грешки!
не се засягайте, не е лично!
Стремете се към съвършенство Peace

  202uu
 Абсолютно съм съгласна.
Върхът на сладоледа са СтриЙ, контракциЙ, лекциЙ, сваДба и т.н. Ами това са елементарни грешки. Учат се в нач. училище. Мен лично би ми било неудобно на толкова години жена да не знам как се пишат тези думи.

# 59
  • Мнения: 14 654
аз претендирам да пиша правилно,забелязвам правописните грешки,но чак много да ме дразнят-не.но ме дразни правописната полиция-току някой се изцепи:правописната полиция дебне или: правописната полиция ще глобява и задължително зелено усмихнато човече!нито е смешно,нито пък ще има резултат от поправките,затова и аз не съм правила забележки за грешки-много важно-не е моя работа да ограмотявам възрастни хора(сега някой ще каже-това е работа на правописната полиция Mr. Green)

Общи условия

Активация на акаунт