Тромбофилия - тема №5

  • 60 362
  • 754
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 491
Лаленце, не ги ли обсъдихте тези неща с Русев?
Възможно е да е имал предвид нещо друго.
При мен поне АП е назначен заради повишени ТЛА.

Последна редакция: чт, 01 мар 2018, 22:58 от delisardeli

# 16
  • София
  • Мнения: 7 491
Абсолютно същото ми писа и на мен в заключение,май са копирани.
Може ли да видя твоите изследвания да ли са като моите.

Смърфче, ето моите резултати (Лаленцето си ги е написала по-горе):

Тромбоцитно-левкоцитни агрегати (небременни) ----  CD41a+CD11b  ---- 2.48 (норма до 1.56%)

# 17
  • Мнения: 516
Абсолютно същото ми писа и на мен в заключение,май са копирани.
Може ли да видя твоите изследвания да ли са като моите.

Смърфче, ето моите резултати (Лаленцето си ги е написала по-горе):

Тромбоцитно-левкоцитни агрегати (небременни) ----  CD41a+CD11b  ---- 2.48 (норма до 1.56%)


CD41a+CD11b     1.9 до  1.6%

Това са моите

# 18
  • София
  • Мнения: 7 491
Смърфче, ТЛА са ти над нормата. Ти вижда ли се с Русев да обсъдите резултатите?

# 19
  • Мнения: 516
Смърфче, ТЛА са ти над нормата. Ти вижда ли се с Русев да обсъдите резултатите?
Да говорихме,няма какво друго да ми каже.
Обаче искам да питам ако някой е следил и знае долу горе как се дигат нивата на Б-12.
350 ми излезе резултатът,взимам под език мета Б-12 за сега 3 дни вече.Интересно ми е колко ли съм качила.Русев ми каза на 2,3 дни да го взимам, но ми се вижда ниско за стимулация.И другото дали се повлиява от стимулация.

# 20
  • София
  • Мнения: 7 491
За 3 дни няма как да ти се промени резултата. Трябва да взимаш редовно и да следиш дозата. Това е витамин - не се влияе от стимулациите.

# 21
  • Мнения: 847
Здравейте момичета.Искам да попитам нещо, което може би не е за тази тема, ноче пък си помислих, че някоя от вас може да е наясно с процедурата.Ако имам доказана тромбофилия и едно живо и здраво родено детенце мога ли да стана донор на яйцеклетки или щом съм с вродена тромбофилия няма да може?

# 22
  • Мнения: 1 694
Здравейте момичета.Искам да попитам нещо, което може би не е за тази тема, ноче пък си помислих, че някоя от вас може да е наясно с процедурата.Ако имам доказана тромбофилия и едно живо и здраво родено детенце мога ли да стана донор на яйцеклетки или щом съм с вродена тромбофилия няма да може?

Можеш да станеш донор, това е много благородно. Тромбофилията има отношение към износване на плода. Ако бременна жена има тромбофилия или предразположененост към тромбофилия, тотава има опасност от аборти.

# 23
  • Мнения: 847
Много благодаря.Ще се поинтересувам от фондация Майки за донорство каква е процедурата😉

# 24
  • София
  • Мнения: 7 491
Ако имаш хомозиготна мутация, яйцеклетката ще носи една хетерозиготна мутация. Ако имаш хетерозиготна мутация, вероятността да се предаде е 50/50. Но това не е животозастрашаващо състояние, нито болест, така че не би трябвало да е проблем при дарителство.
За донорките на яйцеклетки има изискване да са под 36г (не съм сигурна) и да имат поне едно живородено дете.
Поздравления за благородното желание да дариш яйцеклетки. Flowers Hibiscus Flowers Hibiscus Flowers Hibiscus

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 113
Момичета, моля ви за съвет Simple Smile Бях при АГ вчера, който се занимава с бременни с тромбофилии и рискови Б. Каза да не пия Аспирин никакъв, а директно след + тест клексан или фракси 0,4 всеки ден. Доц Русев преди това ми беше предписал аспирин протект преди и по време на Б през ден + фракси 0,4 през ден след + тест. Знам че терапия през ден е неефективна, но за аспирина се чудя? Вие какво бихте направили? Ако реша да не взимам аспирин има ли риск?Имам хетерозигот Паи, Мтхфр, фактор 13 и Асе. И другото е относно витамини Ортомол натал, някоя от вас пила ли ги е? Ще питам и Русев за тях, но прегледа е чак след седмица, и затова питам и вас Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 7 491
Ортомол Натал съдържа синтетична фолиева киселина, за Б12 не са написали формата, но вероятно също е синтетична. Не е подходящ при мутации в MTHFR.

За аспирина - Паскалева прави аспи тест.

Относно мненията на специалистите - трябва да си намериш златната среда, в която ти е спокойно. За всеки медикамент има положителни и отрицателни мнения. Някои жени го спират скоро след забременяване, други го вземат до късни седмици.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 113
Ортомол Натал съдържа синтетична фолиева киселина, за Б12 не са написали формата, но вероятно също е синтетична. Не е подходящ при мутации в MTHFR.

За аспирина - Паскалева прави аспи тест.

Относно мненията на специалистите - трябва да си намериш златната среда, в която ти е спокойно. За всеки медикамент има положителни и отрицателни мнения. Някои жени го спират скоро след забременяване, други го вземат до късни седмици.

Дели, благодаря, и аз мисля, че ортомол натал май не е за мен - ще питам Русев да ми препоръча нещо. Много е трудно като всеки казва различни неща - досега чух 3 различни теории за терапията с фракси и Ап, ще го мисля... Simple Smile

# 28
  • Мнения: 490
Здравейте , днес бях на консултация при проф. Станева в Токуда. Принципно съм хомозигот за ACE ,  хетерозиготен 4 G/ 5 G  за  PAI , хетерозигот за MTHFR  и хетерозигот за  F13. Имам прекаран инсулт ( писала съм в предишни теми) след раждане и планирам евентуално инвитро без стимулации на ЕЦ . За евентуална бременност каза да си слагам 0.3 фракси или клесан до края на 3ти месец , 0.4 за 4ти и 5ти месец и 0.6 от 6ти месец. Каза , че мутациите са ми сравнително леки и аспирин се включвало ако има изоставане в плода и/или недобър кръвоток към него. Каза да се изследвам периодично за анти Xa, от края на март и в Токуда щяло да може. Питах я утрогестан 600 мг на ден вагинално дали повишава риска от тромбози и тя каза, че прогестерона влияе на кръвосъсирването , но ако е вагинално - по-скоро има локален ефект. Понеже след пункция трябва да си слагам утрогестан и докато започна фраксипарин ( 2 дни след трансфер) миават 7 дни , в които не си разреждам кръвта - тя каза в началото да пия АП или 0.3 фракси да си сложа. Но тогава и казах , че според Стаменов фраксипарина влияе на имплантацията и тогава тя каза да си слушам АГ и да започна фракси 0.3 - 2 дни след трансфер . А преди това да не пия нищо , въпреки утрогестана. Била съм на консултация и при Паскалева и при бременност най-вероятно ще се следя при нея.
А при секцио каза 12 часа преди секциото да спра фраксипарина и 6 часа след секциото , мога да си сложа отново инжекция с фракси, но по-ниска доза. Надявам се да съм била полезна Simple Smile Хубав ден от мен Simple Smile

# 29
  • София
  • Мнения: 1 323
Момичета, моля ви за съвет Simple Smile Бях при АГ вчера, който се занимава с бременни с тромбофилии и рискови Б. Каза да не пия Аспирин никакъв, а директно след + тест клексан или фракси 0,4 всеки ден. Доц Русев преди това ми беше предписал аспирин протект преди и по време на Б през ден + фракси 0,4 през ден след + тест. Знам че терапия през ден е неефективна, но за аспирина се чудя? Вие какво бихте направили? Ако реша да не взимам аспирин има ли риск?Имам хетерозигот Паи, Мтхфр, фактор 13 и Асе. И другото е относно витамини Ортомол натал, някоя от вас пила ли ги е? Ще питам и Русев за тях, но прегледа е чак след седмица, и затова питам и вас Simple Smile

Сандра, аз пия Ортомол натал вече 4 ти месец. Изписан ми е от имунолозите в Надежда. Взимам го директно от дистрибутора за Бг. Ако решиш да ги пиеш, пиши на лс да ти дам телефона. Б12 отделно не пия засега, утре ше го пускам да видим как се движи.

Общи условия

Активация на акаунт