Тромбофилия - тема №5

  • 60 434
  • 754
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 113
Момичета, моля ви за съвет Simple Smile Бях при АГ вчера, който се занимава с бременни с тромбофилии и рискови Б. Каза да не пия Аспирин никакъв, а директно след + тест клексан или фракси 0,4 всеки ден. Доц Русев преди това ми беше предписал аспирин протект преди и по време на Б през ден + фракси 0,4 през ден след + тест. Знам че терапия през ден е неефективна, но за аспирина се чудя? Вие какво бихте направили? Ако реша да не взимам аспирин има ли риск?Имам хетерозигот Паи, Мтхфр, фактор 13 и Асе. И другото е относно витамини Ортомол натал, някоя от вас пила ли ги е? Ще питам и Русев за тях, но прегледа е чак след седмица, и затова питам и вас Simple Smile

Сандра, аз пия Ортомол натал вече 4 ти месец. Изписан ми е от имунолозите в Надежда. Взимам го директно от дистрибутора за Бг. Ако решиш да ги пиеш, пиши на лс да ти дам телефона. Б12 отделно не пия засега, утре ше го пускам да видим как се движи.

Бамболинка, аз съм с мутация MTHFR и не усвоявам синтетичните форми на фолиева и б12, а в него са точно такива и мисля, че за мен няма да е подходящ.. Sad

# 31
  • София
  • Мнения: 1 323
Ми и аз съм с такава мутация....

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 113
Ми и аз съм с такава мутация....

Ами на мен ми казаха, че тези форми не ги усвоявам и трябва да пия само мета-формите им, та се чудя какво да правя и аз вече..

# 33
  • София
  • Мнения: 6 010
Когато е доказано, че синтетичните форми на витамините от група Б не се усвояват трябва да се приема само метилирана такава.
Това, което не е усвоено се натрупва и става токсично за нас.

Последна редакция: пт, 02 мар 2018, 22:14 от Госпожа Лаленце

# 34
  • Мнения: 574
Бирена мая би трябвало да става ,вит . от група В не са синтети4ни . Останалите минерали как ще се набавят ? Пишете какво вземате моми4ета ?

# 35
  • Мнения: 1 700
Здравейте момичета, имам записан час за 14.03. при проф. Паскалева, на който най- вероятно няма да мога да отида. Явно не съм преценила кога да запиша часа, по това време най-вероятно ще съм на трансфер. Ако някоя от вас има записан час по- рано от 14 март и иска да си разменим часовете, моля да ми пише. Отдавна го чакам този час а сега се оказа че седмицата сотато ми е часът твябва да ходя на прегледи всеки ден, за да улучи точното време за трансфер.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 708
Запис и от мен, аз съм с Mtfhr 70% неусвояване и РAI 4g/5g уж по леката форма.
Имам 1 дете от Икси и ще се боря за второ. Най вероятно отново по същия път, защото съм с ендометриоза пък и нямам много време да чакам, а и Мц започна ясно да се съкращава, което не ми говори нищо добро.
Между другото какво мислите за това, някой да е пил и как му се отрази, че мисля да го пробвам

Последна редакция: сб, 03 мар 2018, 09:22 от didito

# 37
  • София
  • Мнения: 1 323
Ми и аз съм с такава мутация....

Ами на мен ми казаха, че тези форми не ги усвоявам и трябва да пия само мета-формите им, та се чудя какво да правя и аз вече..

Днес пуснах Б12 и е 614😎 Желязото от 9 , вече е 18, хемоглобин 152

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 165
 Момичета, имам нужда от малко насока. Резултатът  на Anti-Xa на 4-тия час беше 0,11iU/ml.  В момента съм бременна в 20-та седмица на Фраксипарин 0,6 по 1 на ден. За сравнение  в 9-та седмица бях на 0,4 фраксипарин и резултатът за Anti-Xa ми беше 2,1. По принцип си тежа на мястото, и Паскалева още тогава ме предупреди да се опитам да не качвам килограми, до колкото в възможно. Между двата прегледа съм качила 5 кг. Нейното мнение е да си остана на същата профилактична терапия от 0,6 фраксипарин, тъй като кръвотока към бебето е добър и мутациите са ми ниско рискови (Хетеризигот - 4G/5G за PAI, Хетеризигот I/D (ACE), Хомозигот - MTHFR и MTRR).

# 39
  • Варна
  • Мнения: 708
някой с mtfhr мутация, споделете какви пренатал витамини приемате и от къде си ги поръчвате, в голяма чуденка съм защото не трябва да имат обикновена фолиева, а повечето в бг са такива

# 40
  • София
  • Мнения: 7 512
Дидито, това което си пуснала на предишната страница у супер. Моя приятелка с хомозигот по MTHFR ги пиеше по време на бременност.

Няма комбинирани витамини, подходящи за мутации в MTHFR. Затова трябва да се приемат витамините, които ти липсват, като монопрепарати.

# 41
  • Мнения: 448
Между другото какво мислите за това, някой да е пил и как му се отрази, че мисля да го пробвам


И аз се заинтригувах от този продукт и се оказа, че и в България го има.
Благодаря ти, didito!

https://jarrow.bg/?product=methyl-b-12-methyl-folate

# 42
  • Варна
  • Мнения: 708
да има го в бг, сега обаче продължавам да ровя по въпроса с пренаталните витамини и вижте на какво се спрях
това е едното което обаче ще го почакаме ама и мито ще се плаща

а ето това е другото

то може и по лесно да дойде
и двете са със метил формите на В9, В12 и В6

# 43
  • Мнения: 1 700
От айхърб ли са?

# 44
  • Варна
  • Мнения: 708
thorne  го има в iherb, a другото в amazon.co.uk
клоня към второто, защото съдържа по малко желязо и ми се струва по обогатено от към съставки ама и цената е двойна

Последна редакция: пн, 05 мар 2018, 09:30 от didito

Общи условия

Активация на акаунт