Тромбофилия - тема №5

  • 60 353
  • 754
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: X
Какво включва другия пакет?

# 511
  • Мнения: 992
Какво включва другия пакет?
Доколкото разбрах основния, който включва усвояването на ФК и др.

# 512
  • Мнения: X
Ми то с него се почва. Кой ти е докторът?

# 513
  • София
  • Мнения: 7 491
Диана, според мен си доплати да ти пуснат и основния пакет. Би трябвало да могат да го направят със същия серум, ако се обадиш днес-утре.
Доколкото четох TAFI се тълкува въз основа на тромбофилните мутации, защото мутацията ги усилва. Как ще стане това без да си пуснала основен пакет - нямам идея. От Геника правилно са ти препоръчали да пуснеш и основен пакет.

# 514
  • Мнения: 992
Доктора ми е Борислав Иванов от Медлайн Пловдив. Нищо не ми е споменавал за основния пакет. Направо ми каза за този. Подчерта го изрично. Дори аз си мислих, че вътре са включени и нещата от основния пакет (не съм наясно хич). Очаквам док да коментира и ако каже се обаждам веднага, ако могат да го пуснат и основния. Като ви чета, се чудя защо не ми е казал нищо..?
Направо главата не ми го побира, хем му казах че съм готова да пусна каквото трябва изследване, без значение колко пари ще ми коства. Ако беше казал нямаше и да се замисля... благодаря ви момичета. Ще почакам отговор и ще действам 🍀

# 515
  • Мнения: 490
Може ли да ми препоръчате витамини за бременни , които да съдържат метилирана фолиева киселина и вит. B 12?

# 516
  • София
  • Мнения: 7 491
Необходимите количества Б9 и Б12 са различни при всяка жена. Поради тази причина е малко вероятно да намериш метилирани форми в комбинирани витамини, и дозата да ти пасне. При бременност с мутации се препоръчват моноформи на витамини и корекция на дозата в зависимост от дефицита. Това касае освен Б9 и Б12, също Б6, вит. Д, желязо, йод и т.н.

# 517
  • Мнения: X
Аз приемам такива. Пия Торн.

# 518
  • София
  • Мнения: 7 491
Много добре изглежда този на Торн, благодаря Герда, но в него има само 7% от дневната доза Б12 (200mcg). Ако си в дефицит, няма да свърши работа.

# 519
  • Мнения: 490
След ровене в интернет изглеждат добре витамините на Garden of life - Raw prenatal и Naturelo prenatal. Ще питам за тях , на някоя от следващите ми консултации. Може би ще си взема тези на Garden of life. Нямам против да се изследвам и да приемам допълнително някакви витамини.... но не мога всеки път да се чудя - а дали приемам достатъчно йод, магнезий, Б 6 и т.н Не мога през  2 седмици да давам по 200 лв за изследване на всички витамини ... за тези пари , по добре да си купя супер хубави добавки .

# 520
  • Мнения: 9 196
Много добре изглежда този на Торн, благодаря Герда, но в него има само 7% от дневната доза Б12 (200mcg). Ако си в дефицит, няма да свърши работа.

Трудно ще намериш комбинирани с високи дози Б12 - от 1000 нагоре, освен тези, които са комбинирани, но само от Б групата. Аз взимах такива на Jarrow, но пък се оказаха прекалени за мен ...

# 521
  • Мнения: 1 694
https://bg.top10supplements.com/best-prenatal-supplements/
Ако за нясой представлява интерес.

# 522
  • Мнения: 33
Здравейте момичета, бихте ли ми помогнали с разчитането? Разбрах от друга тема , че имам мутация в някой от гените, но все още ми е неясно. При това щях да започвам стимулация днес, но имам задържан фоликул и трябва да пия противозачатачни фемоден за 10 дни по 2 на ден. До сега не съм пила противозачатачни и не знам дали не са противопоказни при мен с тези гени. Ох, много съм объркана. Днес на прегледа в клиниката ме прегледа дежурния док.

# 523
  • София
  • Мнения: 7 491
Симо, прочети първа страница на темата - ще си отговориш на много въпроси. Може би ще си обясниш и резултатите в комбинация със съветите от другата тема.

Щом са ти изписали противозачатъчни - пий ги. Тромбофилията не е опасна извън рисковите ситуации (бременност, залежаване, обездвижване, отворена операция). Задължително се консултирай с лекар да ти назначи терапия при започване на следващ опит - при инвитро терапията трябва да започне от трансфера.

# 524
  • Мнения: X
От Торн се пият по три хапчета. Дозата на в12 е идеална , ако е па висока има опасност от предазирвяне. Това е профилакнична доза. Медицинската доза на В12 се извйршва след назначение на лекар и под изрично мониториране.
Има ситуации, в които В12 пада заради видгнято желязо, и ако тогава се набутя висока доза ще е грешка.
Недостиг на в12 би трябвала да се обсъди с лекар.

Общи условия

Активация на акаунт