МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 12

  • 78 924
  • 787
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 601
Ние бяхме така. В щерев най-зле, При Владимиров средна хубост, в Надежда цвете сме! Къде е истината не знам. Факт е, че бебе по нормален път не става. Сега се сещам, че моя беше се изписнал в Надежда, че му трябва за кандидатстване по фонд. Моят съвет е да направите четвърта, примерно в Малинов. Нали знаете, че трябва да има 30 дни между двете СГ и не повече от три месеца.

# 301
  • Мнения: 339
Ние бяхме така. В щерев най-зле, При Владимиров средна хубост, в Надежда цвете сме! Къде е истината не знам. Факт е, че бебе по нормален път не става. Сега се сещам, че моя беше се изписнал в Надежда, че му трябва за кандидатстване по фонд. Моят съвет е да направите четвърта, примерно в Малинов. Нали знаете, че трябва да има 30 дни между двете СГ и не повече от три месеца.

Благодаря за отговора. Знаем, че трябва да има месец между двете. Точно толкова изчакахме между Щерев и Надежда.

# 302
  • Мнения: 411
Ако ви трябва лоша СГ за кандидастване по фонда- увеличете дните въздържание, пък кажете, че са по-малко. Консумирайте и малко алхокол в тези дни и би трябвало да даде отражение надолу...

# 303
  • Мнения: 1 592
Арабела,

И твоят АМХ е доста нисък.
И двамата си имате по нещо.

# 304
  • Мнения: 339
Maya Bee,

Така е, доста е нисък Sad Но нали има значение само за това как ще реагира организмът при евентуална стимулация...поне доколкото разбрах, не е фактор за естественото забременяване.

# 305
  • Мнения: 4 087
Това с дните въздържание не е много ясно....ние на 5 дни даваме много добри резултати, а морфологията не се мени, но пък количеството е повече.....та това с дните не е много фактор.

# 306
  • Мнения: 1 592
Maya Bee,

Така е, доста е нисък Sad Но нали има значение само за това как ще реагира организмът при евентуална стимулация...поне доколкото разбрах, не е фактор за естественото забременяване.

AMH показва запасите от яйцеклетки. Ако имаш стойност под 1 не можеш дори да кандидатстваш по Фонда- води се изчерпан яйчников резерв.
Прочети за АМХ и НЯР ( намален яйчников резерв).
При стимулация ще вадите по 2-3 яйцеклетки - това значи  най-грубо.

# 307
  • Мнения: 4 087
Моето е близо 4, при все че единият ми яйчник почти го няма, защото е рязан заради дермоидна киста. Чудя се такива стойности не са ли високи в такъв варинт/на 32 съм/ Четох, че е в референтните за възрастта, ама все пак съм почти само с 1 яйчник.....

# 308
  • Мнения: 1 592
Чери,

малко завишено като за 1,5 чйчника. Ако е високо АМХ, както моето беше преди инвитро ( 7,2) говори за поликистоза. И док я потвърди- лека била.

Сега след 2 опита и 32 извадени яйцеклетки АМХ е 3,1.
Може целият айчник да е леко поликистозен ?

# 309
  • Мнения: 4 087
Ми на моменти е......последният път Стефанов го гледа, каза, няма такова нещо, но октомври като ме гледаха уж се виждаше нещо подобно.....казва ли ти някой, зачудих се сега на резултата, очаквах да е около 2, 2 и нещо, личният гинеколог каза -супер си, ама нали трябва да се притеснявам за нещо....

# 310
  • Мнения: 387
Момичета, привет! Имам един въпрос към тези, които са се борили със завишени ДНК фрагментации и са постигнали добър резултат. Горе-долу след колко време на антиоксидантна терапия имаше подобрение? И също така, успяхте ли да постигнете значимо намаление на % фрагментирани сперматозоиди?

При нас борбата продължава, пуснахме контрола и чакаме резултатите в момента. Много ме е страх, мисълта че може да не са се променили нещата или пък че може да се отчете влошаване не ми дава мира.

# 311
  • Мнения: 56
Здравейте момичета, ние повторихме спермограмата този път по Крюгер. Заключението е Астенозооспермия с гранична морфология 5,5%. Знаете ли дали може да се кандидатсва по фонда с такава спермограма?

# 312
  • Мнения: 162
Момичета, привет! Имам един въпрос към тези, които са се борили със завишени ДНК фрагментации и са постигнали добър резултат. Горе-долу след колко време на антиоксидантна терапия имаше подобрение? И също така, успяхте ли да постигнете значимо намаление на % фрагментирани сперматозоиди?

При нас борбата продължава, пуснахме контрола и чакаме резултатите в момента. Много ме е страх, мисълта че може да не са се променили нещата или пък че може да се отчете влошаване не ми дава мира.
При нас на 2 януари фрагментираните бяха 49,80 % , на 30 март пуснахме контрола след 3 месечна борба и резултата е 14% - отлична оплодителна способност! Освен антиоксиданти ММ имаше терапия с 3 инжекции тестостерон , прием на добавки и чайове. Сега правим поредния опит и се надяваме на успех .При предишните ни три опита не бяхме пускали SDI , но предполагаме ч, че е бил висок процента. И сега не вярвахме, че ще спадне толкова много , но явно 3 месеца са достатъчни.

# 313
  • Мнения: 387
Момичета, привет! Имам един въпрос към тези, които са се борили със завишени ДНК фрагментации и са постигнали добър резултат. Горе-долу след колко време на антиоксидантна терапия имаше подобрение? И също така, успяхте ли да постигнете значимо намаление на % фрагментирани сперматозоиди?

При нас борбата продължава, пуснахме контрола и чакаме резултатите в момента. Много ме е страх, мисълта че може да не са се променили нещата или пък че може да се отчете влошаване не ми дава мира.
При нас на 2 януари фрагментираните бяха 49,80 % , на 30 март пуснахме контрола след 3 месечна борба и резултата е 14% - отлична оплодителна способност! Освен антиоксиданти ММ имаше терапия с 3 инжекции тестостерон , прием на добавки и чайове. Сега правим поредния опит и се надяваме на успех .При предишните ни три опита не бяхме пускали SDI , но предполагаме ч, че е бил висок процента. И сега не вярвахме, че ще спадне толкова много , но явно 3 месеца са достатъчни.

Kleopatra, много благодаря! Даваш ми огромна надежда. И ние имаме три опита до момента, като за неуспехите беше обвинено качеството на моите я. На своя глава пуснахме SDI тест преди четвърти опит и резултатът беше 37%. Иначе половинката няма хормонални проблеми или варикоцеле. В момента караме на Proxeed, витамини, коензим К10 и пчелно млечице с надежда да подобрим резултатите. Те и лекарите се съгласиха, че докато не се смъкне поне малко процентът няма смисъл да почваме.

# 314
  • Мнения: 218
Клеопатра, чай от бабини зъби ли му прави?

Общи условия

Активация на акаунт