Филми за Холокоста в час на класа пред 10 годишни деца

  • 24 575
  • 308
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 5 259
Не, всеки клас си беше отделно, не е имало смесване по възрасти.
Самото училище беше само прогимназия от 4-ти до 8-ми клас. Тогава началното беше от 1-ви до 3-ти. Аз лично бях 5-ти клас през тази учебна година и не знам на другите какво са им разказвали. Не са ни смесвали дори с другите 5-ти класове, какво остава за 4-ти, 6-ти и т.н.
Никак не ми е било рано да науча тези неща. Бяха идеално съобразени с възрастта ми, но не бяха само технически. Имаше и много разговори за достойнство, съгласие, несъгласие, как е възможно да се чувства човек и т.н. Т.е. и емоционалната страна беше включена. Имала съм удивителен късмет и го осъзнавам.

# 196
  • Мнения: 1 673
Много, много е жалко, ако има хора, които си мислят, че Холокоста е просто купчини с тела и като знание е едва ли не излишно и наказание... Чак не искам да вярвам, че хора така разсъждават... Много дупки в системата, много... Да си изкарал 11-12 клас и като родител да не виждаш връзката с най-голямата трагедия причинена от човеци на човеци и история, етика, психология, социология, политология, драма, литература, познания за света, вероучение/религиозно обучение, медицина, фанатизъм, расизъм, законотворство... Покъртително невежество. Срам ме е чак.

Последна редакция: пт, 09 мар 2018, 23:37 от Маpи

# 197
  • Мнения: 5 134
Мен от самото начало на тази тема ме е срам от някои изказани мнения и тоталното бездушие обзело душите на толкова голям брой хора.

# 198
  • Мнения: 2 885
Bulgaria builds on legacy of female engineering elite

Скрит текст:
Case study: How a hemp tampon could change the fortunes of a depressed region

Pioneer: Valentina Milanova is turning hemp high-tech © Tolga Akmen
Valentina Milanova, a Bulgarian entrepreneur, is planning to launch an innovative female tampon, a product she claims has barely changed since the first modern version was introduced in the US in the 1930s.

Her start-up, Anne’s Day, is running clinical trials in Bulgaria of a tampon made from industrial hemp, rather than cotton or viscose, and infused with CBD (cannabidiol) oil derived from the hemp plant, which is used to manage severe pain and inflammation in people with cancer or arthritis.

The 23-year-old, who studied economics and business in the UK, says she came up with the idea while taking a graduate course at the Harvard Business School-affiliated Centre for Economic Strategy and Competitiveness at Sofia University.

She was looking for an innovative way to stimulate business in north-western Bulgaria, one of the EU’s poorest regions, and discovered that before the second world war the district had flourished as a producer and exporter of industrial hemp.

“I started researching hemp, and read every academic paper on it I could find. Two of its properties really struck me — improved absorption compared with current tampons and pain relief that could help with menstrual cramps,” says Ms Milanova.

The company is named after Anne Frank, the young Jewish Holocaust victim who greeted the onset of her period in her diary as “a momentous event”.

An angel investor provided seed funding, while PBG, a Bulgarian producer of CBD oil, is backing the clinical trials in co-operation with the Bulgarian Academy of Sciences. The tampon is due to be launched in September, together with free access to an app for women to monitor their fertility, track their period and receive reminders to carry out breast self-examinations. “There’ll be more applications down the road — we’re working with some leading UK gynaecologists. I want Anne’s Day to be the go-to place for female reproductive health,” says Ms Milanova.

Цитат
The company is named after Anne Frank, the young Jewish Holocaust victim who greeted the onset of her period in her diary as “a momentous event”.

Технологии и предприемачество вече се учи в 1. клас. Smiley

# 199
  • Мнения: 5 134
Ау, Нем, ама какви тампони, а ако някое дете на 10 не знае какво е менструация и се разстрои и се наложи логопед да му лекува хълцането?

# 200
  • Мнения: 7 325
Иронията ти е не на място. На приятелките ми ( и не само техните )  дъщерите на 10-11 бяха с цикъл. За съжаление. Смятам, че е тъпо да се шегуваш точно с това, особено ако имаш момиче.
 Юнa - браво на учителите ти. Да поемат подобен ангажимент и то съвсем доброволно е направо невероятно.

# 201
  • Перник
  • Мнения: 211
Много, много е жалко, ако има хора, които си мислят, че Холокоста е просто купчини с тела и като знание е едва ли не излишно и наказание... Чак не искам да вярвам, че хора така разсъждават... Много дупки в системата, много... Да си изкарал 11-12 клас и като родител да не виждаш връзката с най-голямата трагедия причинена от човеци на човеци и история, етика, психология, социология, политология, драма, литература, познания за света, вероучение/религиозно обучение, медицина, фанатизъм, расизъм, законотворство... Покъртително невежество. Срам ме е чак.
Много драма, тежко го преживявате! Просто е излишен този патос!
Аз се срамувам, че има хора, които наричат чувствителните деца ненормални! Никой до тук не е казал, че историята не трябва да се знае - за всичко си има време и начин. Като учител нося отговорност не само за физическото оцеляване на децата, но и за душевния им мир. Колкото и да отричате, пускането на филма е било наказание и за тези, които нищо не са сгрешили. Явно не сте имали допирни точки с деца, подложени на тормоз. Що пък да не им пуснем още един филм на ужасите, та дори да е част от историята...Развивайте си колкото искате теории, но на практика нещата стоят по съвсем различен начин.

# 202
  • Мнения: 5 134
Иронията ти е не на място. На приятелките ми ( и не само техните )  дъщерите на 10-11 бяха с цикъл. За съжаление. Смятам, че е тъпо да се шегуваш точно с това, особено ако имаш момиче.
 Юнa - браво на учителите ти. Да поемат подобен ангажимент и то съвсем доброволно е направо невероятно.

Въобще не се шегувам. По-скоро е шега предложението да въведем Холокоста в учебната програма за 5 клас под формата на представянето на фирма за тампони. И то не за мен, а каква ли би била реакцията за ТОВА отклонение от програмата.

# 203
  • Мнения: 5 134
Явно не сте имали допирни точки с деца, подложени на тормоз.
Явно, явно, колко да е явно ... Всъщност моята кариера започна точно в тази сфера. Позволи ми съвсем учтиво да ти кажа, че гледането на един филм за Холокоста не попада в категорията тормоз. Ако пък в класа има такива деца, то фактът, че учителката не знае за това е доста по-плашещ от всичко останало.

# 204
  • Мнения: 5 259
Когато ходенето на училище в България е наказание...

Колкото и да отричате, пускането на филма е било наказание и за тези, които нищо не са сгрешили.

# 205
  • София
  • Мнения: 62 595
Тук всички мислят като възрастни, а не като деца. От това трябва да тръгнем. Поставете се на мястото на едно дете на десет, а не на лелка на 40 и ще видите разликата. Признавам, че на мен ми е писнало от такива изпълнения. Искам на училище да си учат математиката, българския и фундаменталните науки, а ако някой сгази лука  - да си носи последствията. Нито за холокоста искам да им обясняват заради Иванчо, нито да ги ограмотяват сексуално, защото двама изнасилили момиче. Защото на когото не му дреме за холокоста и свастиката пак няма да му задреме, а ако пак се случи изнасилване, никой няма да се притече на помощ, просто защото хората почти не се притичват на помощ, независимо какво се случва. Аман вече! То не им остава време на децата да научат български и математика, не могат да различат триене от инерция по физика, а само ги занимават с какво ли не! Добре, че вече и второто ми дете е на финала на училището, та да се свърши вече!

# 206
  • Мнения: X
Аз се срамувам, че има хора, които наричат чувствителните деца ненормални!
О, чувствителните деца не са ненормални. Но майките, които зорлем правят децата си безмозъчни инфантили, наричайки това чувствителност, са малоумни.

О, Анди, добриютру. Какви ранобудници се извъдихме с тебе. Laughing Обаче, не мога да се съглася с мнението ти, че училището трябва да има само академични функции. Точно заради огромното количество родители, които нямат дори минималния капацитет да възпитават децата си е добре училището да има и възпитателна функция.

# 207
  • София
  • Мнения: 62 595
като си легнах с кокошките, станах каато кокошките. Wink
Вероятно е защото остарявам, знам ли, но хич не ги харесвам тези работи с възпитателната работа на системата, защото много от родителите нямали капацитет. Аз съм по бойната (академичната), а не по политическата подготовка.

# 208
  • Мнения: X
Мани, още в 9 заспах. А бе, и аз съм за бойната подготовка на децата, ама като гледам политическата подготовка на доста родители, все по-малко се учудвам какви отрочета щъкат по света. Добре че е училището нещо да им налее в главиците.

# 209
  • София
  • Мнения: 62 595
Аз към десет, защото исках да гледам на нова Полицаите от края на града. Много е забавен, имаше нужда от такава комедия.

Общи условия

Активация на акаунт