Вегетарианска тема 10 - какво ще готвим днес

  • 71 277
  • 884
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 1 832
Ася, благодаря! Аз реших да опитам какъв е вкусът на амаранта, бях чела, че стават и пуканки и затова реших да опитам. Ще направя както ти пишеш, дано се получат.  Готвя на газов котлон, така че температурата е висока. Ако не, ще сготвя още веднъж-два пъти и ще свърши или ще го сложа в супа или някаква плънка.

# 106
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Ася, става въпрос за " Великденския козунак без угризения" от блога на Инес. /сайтът й излиза като спам тук/

сложи линка като текст, ето така

[урл=http://www.blog.bg]рецепта[/url]

на мястото на www.blog.bg, слагаш линк към рецептата, а урл да е на латиница.
на мен не ми излиза в търсачката  Confused

# 107
  • Мнения: 725
Великденски козунак без угризения: Здравословна рецепта за козунак
Необходими продукти:
150 гр. кокосово брашно
3-4 яйца ( зависи от големината)
кората на един лимон
150гр. изсушен кокос ( сушени кокосови стърготини)
300 гр. кисело мляко
70 гр. мед
щипка сол
2 ванилии
1 ч.л. сода бикарбонат
1ч.л.смлян кардамом
шепа стафиди
няколко ореха
Начин на приготвяне:

Загрейте фурната на 175 градуса.
Намажете дъното на тавичка с кокосово масло.
Смесете брашното, настърганата кора от лимон и кардамома. Добавете и яйцата. Разбъркайте. Добавете киселото мляко и меда. Размесете. Добавете сол, ванилия и содата. Разбъркайте. След това размесете хубаво и разстелете тестото в тавата. Забучете стафидите  и орехите. Печете около 35мин. Покрийте с фолио и печете още 10 мин.


Това е рецептата. Не съм много наясно с публикуването във форума, как и защо...нали съм новичка тук Simple Smile

# 108
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
благодаря.
много ми е кокосово това. аз чак в такива количества не мога да го ям... Whistling

# 109
  • Мнения: 9 253
A aз точно многото кокос ме изкушава да го направя.
И вероятно сама ще трябва да си го ям.Grinning

# 110
  • Мнения: 725
благодаря.
много ми е кокосово това. аз чак в такива количества не мога да го ям... Whistling
Аз затова го правих с оризово и кокосово. Винаги смесвам различни брашна, само с едно рядко правя.

# 111
  • Мнения: 9 253
"Великденски козунак без угризения" - почти я спазих рецептата,смесих оризово и кокосово брашно,не сложих стафиди и орехи, добавих и малко вода да стане сместа като боза и опекох гофрети.
Накрая наръсих с ядки ,стафиди,банан.
Много добре се получи.

# 112
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 801
Ще пробвам. Ние сме у немско,но като се върна ще експериментирам.

# 113
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 748
   Днес:
- за закуска кесадии с чедър, шарена сол и доматен сос + сварени яйца и нарязана краставица; мляко с какао;
- за обяд - печено пиле с картофи и моркови в Крок Пот-а; салата от домати, зелен лук и краставици; броколи на пара;  гъби "Гримини" и гъби "Портабело" на тиган с масло.
- за вечеря има боб чорба и мини сладки чушлета, напълнени с овче сирене.

   Плодовете за деня са мандарини, авокадо, киви и манго.

# 114
  • Секс, спорт, политика, религия - не коментирам...
  • Мнения: 151
Рецептата за френска лучена супа е винаги бърз отговор на трудния въпрос:”Какво да сготвя днес?”
https://goo.gl/a77y7N

# 115
  • София
  • Мнения: 4 336
Аз и мъжът ми обичаме лучена супа, но детето ни все още не.
Днес започва трудната част от постите и ще съм на храна без мазнина, а за момчетата ще се прави паста с готово песто, поради липсата на време и вдъхновение за нещо друго.

На "сиренето" от кашу му трябва повече от седмица, най-добре даже повече от 10 дни, за да стане твърдо и вкусно. Другият път ще сложа повече ферменти, защото почти не се усещат вкусово. Но да, вече мога да правя и ядково сирене. В него не съм добавяла мазнина, така че ще стане и за тази седмица.

# 116
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
кьопоолу
патладжан с нахут на яхния
хумус
мариновани гъби
червена леща с много зеленчуци на къри с пълн. ориз
крем супа от тиквичка и картоф

за довечера смятам да правя зелена салата със запечено козе сирене

бяхме на излет за 2 дена и си взех безглутенови сухари. много са зле  Whistling
бях си направила и беглутенови хлебчета с шоколад и извара, на мен не ми хареса, но детето изяде половината  Whistling

вкъщи мъжете ми не ядат нищо кокосово. иначе днес си правиха гофрети само за тях и ме предупредиха, че не искат безглутенови  Crossing Arms
на мен ми е по-лесно да си правя в тигана палачинки и да не се занимавам да мия гофретника  Simple Smile
ще трябва да я изпробвам скоро рецептата. досега много малко безглутенови печива ми допадат и те са все традиционни рецепти, т.е. не са с новите безглутенови смески.

# 117
  • Мнения: 9 253
Чия с банан,горски плодове и овесено мляко за закуска
брокули със сирене и нахут с лук и рознарин за обяд
кюфтенца от извара с магданоз и копър + доматена супа за вечеря

И при мен никой не обича кокос.Аз само кокосовата вода не харесвам,но пак мога да я пия.

# 118
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 748
    Не искам да ставам досадна и да нарушавам правилата в темата и затова да попитам - рибата и морските дарове към вегетарианското хранене ли са в тази тема или не са за тук (напоследък вкарвам много от тях в менюто на семейството, за да избегна месото и затова реших да ви попитам)?

# 119
  • Мнения: 725
Ами вегетариански са рибата и морските дарове. Аз ям само риба. Тя ми остана единственият протеин. След като вече не мога да ям яйца и млечни.
Иначе без риба- би било веганско хранене.

Общи условия

Активация на акаунт