Вегетарианска тема 10 - какво ще готвим днес

  • 71 357
  • 884
  •   1
Отговори
# 120
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
   рибата и морските дарове към вегетарианското хранене ли са в тази тема или не са за тук

в началото, когато започнахме да пишем в темата, се разбрахме, че не са за тук. Peace

Ами вегетариански са рибата и морските дарове.

не са.
вегетата, които ядат риба, се наричат пескарианци. Peace
за теб без риба може да е веганско (има си отделна тема за веган рецепти), но за всички, които консумират млечни, не е така. Peace


# 121
  • София
  • Мнения: 3 076
Киш със спанак
Ориз с печен патладжан
Печени картофи
Салата от печено цвекло
Триъгълни банички

# 122
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 749
   рибата и морските дарове към вегетарианското хранене ли са в тази тема или не са за тук

в началото, когато започнахме да пишем в темата, се разбрахме, че не са за тук. Peace


    Благодаря! Ще го имам впредвид.

Френски хляб "Бриош" с масло и желе от нар.
Грах яхния с печени чушки.
Салата краставица, маруля и зелен лук.
Салата от червено и зелено зеле с моркови.
Сварени яйца и поширани яца със сирене, масло и препържено масло.

# 123
  • Мнения: 9 315
Закуска - яйце с тофу и нахут с подправли
обяд - оризови спагети със зеленчуци
вечеря - зеленчукови шишчета,козе сирене и разни дипове.

# 124
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
кюфтета от просо и мунг боб
авокадо с чушка
смути от авокадо и горски плодове

накупихме много и различни сирена и си ги ядем  Mr. Green
тъй де, затова не готвя и толкова.

за днес нямам идеи, трябва да напазарувам първо. Whistling
смятам сладкиш да правя, от козунак се отказах, защото правих за католическия Великден и детето не го яде, само мъжът ми. той пък каза, че не иска повече да яде  Crossing Arms
затова ще направя шоко сладкиш, евентуално и още един (замразявам безглутеновите неща да имам, ако приритам за сладко  Whistling)

# 125
  • Мнения: X
Пълнозърнеста паста с доматен сос, тофу, маслини и много подправки. Стана уникална Simple Smile Понеже постя, настъргах веган кашкавал Simple Smile

# 126
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Пореден провал с безглутенове печене  Crossing Arms
рецептата беше от списание, изглеждаше лесна и на картинка беше супер.
нито ми е вкусно, нито изглежда като на картинката.
добре, че сложих и 2ри сладкиш. Whistling

за вечеря салата и запканка от настъргани картофи, праз и кашкавал.

# 127
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 843
И аз не успявам да открия тънкостите на безглутеновите рецепти. В готовите продукти май има глутенови брашна,за да станат както трябва.

# 128
  • София
  • Мнения: 4 368
пак има болни вкъщи. този път детето, а то се оказа, че обича супи
затова спаначена крем супа с нахут

утре ще правя великденските козунаци и едни лежерни лимонови сладки

# 129
  • Мнения: 9 315
И аз не успявам да открия тънкостите на безглутеновите рецепти. В готовите продукти май има глутенови брашна,за да станат както трябва.
И аз мисля,че трябва да е смес,най-добрия сладкиш,който правя,когато ми се прияде е смес със кокосово,оризово и ечемичено брашно+боб адзуки.
Честно казано,хич не обичам да се занимавам с тесто.

# 130
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
аз си купих готова смеска, но с нея не стана по-добре  Whistling
няколко неща правих с нея и не ми харесаха на вкус. някои и на консистенция (на сурово ми биеше)

най-хубави ми стават традиционни рецепти, които са без пш. брашно.
като южнотиролския сладкиш с елда и конфитюр.
поне шоко сладкишът е станал. направо е супер. с бадеми и извара е.

днес купих огромна чанта пак чой и това ще правя. смятам в тигана с гъби и други зеленчуци.
на обед го ядах на салата с портокал и сусам.

# 131
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 843
Спанак с ориз.
Банички с ориз. И банички с ориз и тиква.
Довечера супа.

# 132
  • Мнения: 70
Не знам къде да пиша затова ще пробвам тук. Реших , че искам да стана вегетарианка. Интересно ми е как се справяте? Трудно ли е в началото? Има ли негативни страни откъм загуба на енергия и тн.? Изпитвате ли нужда да хапнете нещо месесто? А храненето вкусно ли ви се струва без месо? Прекалено много обичам животните и не искам да ги ям. Но в крайна сметка до скоро си ядях месо и някои неща много ми харесват. Те първа го реших, че ще спирам месото и рибата и имам много въпроси в крайна сметка. Аз знам, че никой не би ме подкрепил да не ям месо. Едно, че съм си доста слабичка за годините и друго че като цяло мисля, че няма да ме подкрепят. От 2 години взимам на почивки Омега 3 и 6 както и различни витамини, ако има някакво значение.

# 133
  • Мнения: 9 315
Аз от много скоро пиша в темата,но отдавна не ям месо.Никога не съм го обичала и винаги насила съм го яла.И сега ме карат по медицински съображения,имам изграден навик да не се обяснявам какво ям или не ям,ако някой ме пита - от всичко.Не са ми приятни разговорите за или против,всеки сам си решава. Аз не им се меся и искам същото за себе си.
Честно казано въпросите,които си задала са малко нелепи или странни,неподходящи.Все пак ги задаваш на хора,които живеят без месо и нямат нужда от него.Разбира се,че ми е вкусно без месо.Когато минавам през месарския щанд ми мирише на кръв и нямам желание нито да купя,нито да ям,нито да го пипам.
Относно енергията - Скот Юрек е печелил маратони,а е веган.Протеин може да си набавиш и по-друг начин,той помага за възстановяване на мускулите,за енергия е нужно повече въглехидрати,защото те образуват глюкоза,която дава енергия на клетките.
Последно искам да кажа,което си важи за мен самата - вегетарианството е осъзнат избор (не го налагам на детето си),когато решиш да се откажеш от месото,просто се отказваш.Не трябва нито да те интересува мнението на околните,има страхотни вегитариански рецепти и в темата може да намериш съмишлиници за подкрепа.



закуска - киноа със соево мляко и киви  
обяд- доматена супа (студена) и печени картофи с подправки
вечеря - яйца,тиквички и хумус махлута (предпочитам го,защото вътре има цели зърна нахут и боб)

# 134
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Аз знам, че никой не би ме подкрепил да не ям месо. Едно, че съм си доста слабичка за годините и друго че като цяло мисля, че няма да ме подкрепят.

защо трябва някой да те подкрепя?
аз станах веге 90те години и всички роднини си мислеха, че съм влезнала в секта  Whistling
майка ми редовнзабравяше, че не ям месо и готвеше месни яхнии и ми обясняваше да ям другото  Laughing.
след месец-два се нормализираха нещата, но започнах и аз да готвя.
докато ядях месо бях слаба, сега пак съм слаба.

според мен в наши дни въобще не е трудо да си веге: по магазините и ресторантите има достатъчно избор, за да се храниш здравословно.

тези дни:
кьопоолу - всичко изпечено на грила
печени на грила цели сладки картофи
сирене по шопски

вчера ядах нещо замърсено с глутен и бях много зле. даже незнам какво може да е, закусих извара с плодове.  newsm78
освен че имах зверско главоболие и немощ, а и стомаха ми редовно се обръщаше.  за цял ден ядах малко ананас и една ябълка. Crazy
не ме дразни толкова ограничението в храненето, колкото тези замърсявания, които са непланувани (разбира се) и ми разбичкват плановете и буквално ме хвърлят зад борда... #Cussing out

днес ще правя нещо щадящо за стомаха и червата, още ми е зле. Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт