Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално?-25

  • 98 003
  • 749
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 416
Хайде, който е наясно да каже реални цени на панел в този квартал, толкова е просто. Нямат въпрос относно строителство или етаж. Хората са си го харесали, но искат да знаят дали цената е ок. Някой скоро купил или продал в района?!?

# 661
  • Мнения: 817
Нашият блок е на 50г. и е правен за военни-  8 етажа. Като гледам сигурно оше 50г ще изкара (няма пукнатина).
Нашият и въпросният съседен са набори, имат си пукнатини, няма какво да се лъжем. И избивани стени и усвоени тераси, и рязани отвори има. Но не са мръднали петдесет години вече. Ще пробвам още 50 евро на квадрат да сваля, на 850, ма надали.

# 662
  • Мнения: 25 920
Нашият блок е на 50г. и е правен за военни-  8 етажа. Като гледам сигурно оше 50г ще изкара (няма пукнатина).
Нашият и въпросният съседен са набори, имат си пукнатини, няма какво да се лъжем. И избивани стени и усвоени тераси, и рязани отвори има. Но не са мръднали петдесет години вече. Ще пробвам още 50 евро на квадрат да сваля, на 850, ма надали.
Аз мисля, че ще успееш да свалиш. Щом от 1300е/м2, са паднали на 900, явно това нещо трябва да се продава. Ако си сериозен купувач, ще е твое. Peace

# 663
  • Секс, спорт, политика, религия - не коментирам...
  • Мнения: 151
Объркахме ме и почти ме отказахте. Интересува ме по-скоро реалната цена на панелка до южен парк, отколкото спецификацията  на панела, като строителство.  Търся за семейни нужди жилище. В квартала няма нови панели, 67-70 са всички и не вярвам само още 20 години да се ползват.

Тристайни панелки до южния парк - средна цена 1300 EUR/m2.
За по-голяма прецизност - оценител.
Южните райони са с повишено търсене и държат цена.
Ако имате линк от офертата - пратете ми на ЛС за повече подробности, за да не спамим темата.
И ако се отказвате под влияние на форумни мнения - по-добре да не купувате.
Успех!

Последна редакция: сб, 07 апр 2018, 22:43 от BGdedi ®

# 664
  • София
  • Мнения: 4 330
Само че, панелките около Лидл на Л. Айер са по-евтини от тези в близост на ул. Бяла черква, а все е до парка.

# 665
  • Секс, спорт, политика, религия - не коментирам...
  • Мнения: 151
Хайде, който е наясно да каже реални цени на панел в този квартал, толкова е просто. Нямат въпрос относно строителство или етаж. Хората са си го харесали, но искат да знаят дали цената е ок. Някой скоро купил или продал в района?!?



Хайде, който е наясно да каже реална цена на Форд от 90 г - толкова е просто. Нямам претенция какъв цвят е. Харесал съм си един. Някой скоро да е купувал Форд.

# 666
  • София
  • Мнения: 9 978
Хайде, който е наясно да каже реални цени на панел в този квартал, толкова е просто. Нямат въпрос относно строителство или етаж. Хората са си го харесали, но искат да знаят дали цената е ок. Някой скоро купил или продал в района?!?



Хайде, който е наясно да каже реална цена на Форд от 90 г - толкова е просто. Нямам претенция какъв цвят е. Харесал съм си един. Някой скоро да е купувал Форд.
Не бих си купил Ford Wink
Аз искам да попитам - може ли да се проследи цената на апартаментите в даден квартал и даден тип?
В едната поща от няколко години получавам мейл от имот.бг всеки месец за цената на моя имот (не помня какво съм задал, не съм го обявявал) и проследих как е вървяла цената.  newsm78

# 667
  • Секс, спорт, политика, религия - не коментирам...
  • Мнения: 151
Хайде, който е наясно да каже реални цени на панел в този квартал, толкова е просто. Нямат въпрос относно строителство или етаж. Хората са си го харесали, но искат да знаят дали цената е ок. Някой скоро купил или продал в района?!?



Хайде, който е наясно да каже реална цена на Форд от 90 г - толкова е просто. Нямам претенция какъв цвят е. Харесал съм си един. Някой скоро да е купувал Форд.
Не бих си купил Ford Wink
Аз искам да попитам - може ли да се проследи цената на апартаментите в даден квартал и даден тип?
В едната поща от няколко години получавам мейл от имот.бг всеки месец за цената на моя имот (не помня какво съм задал, не съм го обявявал) и проследих как е вървяла цената.  newsm78

Да, може. В имот.бг има опция "Колко струва моя имот". Ако сте задали параметри и сте оставили имейл - получавате информация на базата на данни от сайта и статистика на офертите, които се публикуват. Но това не са цените, на които се продават имотите, а на която се рекламират.

# 668
  • Мнения: 888
Като идете в банка да искате ипотечен за кредит за панелка, половината банки ще ви върнат (тези, които не раздават пари на вятъра), а другата половина ще иска към крайната дата на кредита панелата да навърши 50 години, т.е ако е на 48 г., ще ви дадат срок на връщане на кредита 2 години.
Може и да се намери банка, която има повече повече пари, отколкото кредитоискатели, но ще е изключение като цяло.

Това, че не виждате проблемите на панелите, не значи, че ги няма.
Никой не ги е обследвал да знае с точност, но за заварките, подложени на корозия не са се полагали никога достатъчно грижи, дори сега с бутафорното саниране, където слагат евтин стиропор, който пада при първата буря.

За първи етаж, да не говорим, сега пиша от жилище на такъв, та добре, че е нощния режим на СОТ-а, за да се спи спокойно, без страх, че някой неканен няма да се разхожда в жилището посред нощ. А има две посолства до блока и квартала не е случаен, но това не ги спря да се опитат да влязат веднъж, когато нямаше никой, а лепенките на СОТ са на всякъде по врата и прозорци.
Не, че и на високите етажи не влизат, но там поне за целта главно ползват вратата, докато на първи етаж могат от всякъде да го направят.

# 669
  • Мнения: 6 982
Ама като пишете глупости, поне си сверявайте фактите. През последните 3 години аз и още поне 4-5 мои познати купихме панелки с ипотека. Банките финансират до 90% без проблем. Никой няма да ги върне.
Що се отнася до корозията, здравината и прочие на панела, който хората са си харесали, никой тук не може да даде обективно мнение без да е видял конкретния блок. Има и много добре поддържани блокове.
Хората зададоха конкретен въпрос. Никой не ви е питал за мнение дали панела ще падне утре или след 100 години. Ако някой има отговор на въпроса колко струва панелен апартамент до южен парк, да каже. Иначе си е чист спам.

# 670
  • София
  • Мнения: 9 978
Значи моя не мога да го ипотекирам в нормална банка?!

Е този Парк го изкарахте квартална градинка,... Rolling Eyes

BGdedi - а през последните 1-2г може ли да се свери някакси?
 Т.е. тези в сайта са поне 10% надути? При средна цена 1000Е - колко да очаквам реално че ще ми дадат?

# 671
  • Мнения: 817
И мен ме интересува реална цена. Сайтовете за имоти са нереални по мое мнение.

# 672
  • Секс, спорт, политика, религия - не коментирам...
  • Мнения: 151
И мен ме интересува реална цена. Сайтовете за имоти са нереални по мое мнение.

Реални цени - при нотариусите. Те знаят най-добре на каква цена се продават имотите. Но там се плаща.
И при брокерите - те знаят на какви цени правят сделките. Но и там се плаща.
И май остана безплатно сиренцето в капана на мишките.

# 673
  • Мнения: 817
Това с мишките и сиренето не е коректно, навежда ме на мисълта, че пазарът на имоти умишлено се манипулира. И брокерът, и нотариусът имат сметка от изповядване на сделки на висока цена. Дълбоко се съмнявам, че ще получа адекватна информация, дори да си платя.

# 674
  • Секс, спорт, политика, религия - не коментирам...
  • Мнения: 151
Това с мишките и сиренето не е коректно, навежда ме на мисълта, че пазарът на имоти умишлено се манипулира. И брокерът, и нотариусът имат сметка от изповядване на сделки на висока цена. Дълбоко се съмнявам, че ще получа адекватна информация, дори да си платя.

Май останаха оценителите - но и там се плаща - 120лв. за оценка на апартамент.

Общи условия

Активация на акаунт