Страсти – градините в София, кампания 2018/2019 - тема 1

  • 57 527
  • 727
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 110
Някъде регламентиран ли е алгоритъма за класиране на децата, или той може да бъде променян през ден и съответно вероятността за прием да се променя?

# 541
  • Мнения: 122
Изключително ме изненада факта, че децата със ХЗ, участват в квотата за ХЗ с точките и по социални критерии.
Нещо ми се губи логиката.


Калина Тодорова, могат да си променят алгоритъма, защото не е част от наредбата!

# 542
  • Sofia
  • Мнения: 6 119
Изключително ме изненада факта, че децата със ХЗ, участват в квотата за ХЗ с точките и по социални критерии.
Нещо ми се губи логиката.
Аз го разбирам така. Тъй като са заявили, че отговарят на социални критерии, по време на класирането системата ще може да "разбере" кои деца с ХЗ (тези, които не са се класирали в тяхната опашка) ще трябва да прехвърли към социалната опашка.
А и класирането в социалната опашка се извършва преди това в общата. В опашката с ХЗ няма такова разделение, и като запазват социалните точки дават предимство на тези деца.

# 543
  • Мнения: 110
Некласираните деца от опашката за ХЗ се вливат в тази за социални критерии, ако са заявили такива. Ако не - попадат в общата.
Но сега не виждам дали след първото класиране, неприетите деца от СК ще запълват общата опашка и с тези точки. Струва ми се, досега така беше разписано - че след май месец ще бъдат с всички точки, в общата опашка.

# 544
  • Sofia
  • Мнения: 6 119
Но сега не виждам дали след първото класиране, неприетите деца от СК ще запълват общата опашка и с тези точки. Струва ми се, досега така беше разписано - че след май месец ще бъдат с всички точки, в общата опашка.
Не, още на второто класиране в края на май се "възстановяват" точките от социалните критерии, но социална опашка вече няма да има. Децата с общите и със социалните критерии ще са в една опашка, но всяко ще е с всичките си точки.

# 545
  • София
  • Мнения: 5 884
Виждам, че Септември може да бъде Май (ако са празни опашките за ХЗ)
Пак е нещо, явно се усетиха.

Между другото според вас, там където има 0 свободни места, има ли смисъл да се виси на опашката?? Питам, ако някой има опит от предишни години.
Аз лично не бих висяла на опашка с 0 свободни места, но бих проверявала периодично дали случайно няма промени (малко вероятно, но не невъзможно).
Аз бих следила и броила висящите на такива опашки, като преценявам шанса на моето дете, защото има голяма вероятност същите да цъфнат в съседната градина в последния момент...

# 546
  • Мнения: 358
Еми при това положение шансовете са 0-леви за прием,масово има по 100 човека който чакат на 0-левите списаци.Подготвям писмо до СОС да проверят създалата се ситуацията .Създадох публична група във facebook: "Прием в детските градини 2018-мисията невъзможна".Които желае може да се добави да коментираме и за евентуален протест.
Лек ден!

# 547
  • Sofia
  • Мнения: 6 119
Еми при това положение шансовете са 0-леви за прием,масово има по 100 човека който чакат на 0-левите списаци.
В повечето случаи на тези списъци чакащите не са по първо желание (важно е да се гледа поредността на желанието, защото системата извършва класирането според реда на желанията на родителите). На някои деца с повече точки това е първо желание, но те ще бъдат приети или имат голям шанс да бъдат приети по второ желание (те чакат все пак на сисъка с 0 свободни места по първо желание, защото това им е предпочитаната градина). Но така като гледам, наистина има малък процент заблудени души, които си чакат на тези списъци по първо желание и със сравнително малко точки. И те ще се усетят сигурно преди класирането, че трябва да се преместят в друг списък.

# 548
  • София
  • Мнения: 1 917
Еми при това положение шансовете са 0-леви за прием,масово има по 100 човека който чакат на 0-левите списаци.Подготвям писмо до СОС да проверят създалата се ситуацията .Създадох публична група във facebook: "Прием в детските градини 2018-мисията невъзможна".Които желае може да се добави да коментираме и за евентуален протест.
Лек ден!
Може ли линк? Не я намирам групата.

# 549
  • Мнения: 1 526
и аз не намерих групата

# 550
# 551
  • Мнения: 358
Има ли някой връзки в телевизията да започне да се шуми?В момента да мълчим е най-лошото,което можем да направим.

# 552
  • Мнения: 110
Какво се случва с местата за СОП, ако не бъдат заети?
Значи, децата от СК веднъж си имат собствена опашка, която изпълнява нужната квота от 30%, втори път влизат в общата, трети път са пак в общата, с все допълнителните си точки. Аналогично за децата с ХЗ, но след първото класиране, те нямат допълнителни точки?
Ако вземем за модел цифрите към днес, в една от детските градини, излиза, че децата по СК са 50% от децата от общата опашка, по първо желание. При такава тенденция, след май месец, вероятността дете от общата опашка да бъде класирано, наистина ще доближи вероятността за познаване на числата от тотото.

# 553
  • Мнения: 4 266
Не са 50% децата със СК, гледам ги. В момента са около 1/5, 1/4 от децата с по 9 точки в общата. Пишеше, че СОП местата си остават незаети. А местата на деца с ХЗ ,Септември, Октомври ще се появят в общата опашка, но като гледам започнаха много бързо да се заемат. До 10.05 (като осигурят документите) сигурно ще има и отгоре.И ако тогава те имат социални критерии, ще ги вкарат в социалната опашка след класирането им.

# 554
  • София
  • Мнения: 134
  Имам един въпрос към по-информираните.
  Дъщеря ми най-вероятно ще се класира и само с точки за второ желание за предучилищна в училище. Може ли да я запиша предучилищна в кварталното училище, да следя следващите класирания за по-добра градина и да използвам трите точки при по-добра възможност? Или ако се появят нови места след септември да използвам трите точки. Мога ли да кандидатствам без да я отписвам от предучилищната и да ползвам трите точки?

Общи условия

Активация на акаунт