Упорита суха кашлица месеци наред - гъделичкане на гърлото - Помощ

  • 15 337
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте,

Надявам се форума да не е само за мами, защото съм момче. Все пак този форум е най-големият в България и исках да попитам вас.

Имам продължаващ проблем със суха кашлица и не мога да намеря каквото и да е решение. 2013 година развих бронхит и от тогава когато и да се разболея влача страшна суха кашлица месеци наред. Обикновено е най-сериозно зимата, след което я влача чак до лятото.

Имам алергия, астма и синузит и повечето лекари си мислят, че е от алергия, но на мен някак си ми е адски странно как винаги тази алергия ще се появява, когато се разболея.

В момента оздравях от последния път, когато бях болен, но кашлицата остана отново и се готвя да си я мъкна до безкрай. Както казах, често ми се случва като се разболея, но никога не е от гърдите, а ч усещам като гъделичкане на гърлото. Преди 2 години бях на УНГ, който ми взе секрет от носа и каза, че имам бактериална инфекция - стафилококова и че с едни капки ще се оправи, което не се случи.

Сега отново съм тръгнал да ходя на УНГ(друг лекар), който ми каза, че гърлото ми е още зачервено, дори да не ме боли. Маза ми го няколко пъти с някакво лекарство и ми предписа гаргара с Йодасепт, Инхалер Фликсотит, Спрей за гърло Лихенсед и сироп за лигавицата на гърлото и кашлицата Улитус. На следващия ден малко ми се понамали кашлицата, а на другия си се върна с пълна сила.

След като се върнах при УНГ му казах, че според мен не е на алергична основа, а имам нещо като задна хрема, защото така го усещам като че ли. Предписа ми капки Виброцил и спрей Калменте, който отново е за алергичен ринит, като ми каза останалите неща да продължавам да ги пия. Аз не мога да разбера как така една седмица изобщо не се повлиях от тях, а ме кара да продължавам. Кашлицата е доста упорита сутрин.

Пил съм една камара различни билкови чайове за кашлица но нищо не ми помага, сироп от черна ряпа и т.н., никакъв ефект.

Имате ли идея какво мога да опитам, какъв евентуално е проблемът и дали ви звучи като задна хрема?

Благодаря ви за отделеното време. Поздрави и бъдете здрави!

# 1
  • Мнения: 375
Аз съм така от около 3-4 години, най - добре ми действа Либексин - естествено препоръчително е да се посъветваш с личния си лекар. Също така е хубаво, ако имаш възможност да си постоиш вкъщи, на топло, и да пиеш повече вода. Лично аз пия от скоро и повече вит. С, като си правя на месец и половина десет последователни дни. Другото е да ходиш на "селски въздух", защото независимо алергична или не кашлицата се повлиява добре от по-чистия въздух.

# 2
  • Мнения: 13 667
Дробовете си прегледайте. Има възможност и там да е проблема.

# 3
  • Мнения: 11 253
Да и при мен бе така. Раболявам се и после това гъделичкане и кашлица с месеци.
Алергично е. Помагаше ми и мед.

# 4
  • Мнения: 979
Да и при мен бе така. Раболявам се и после това гъделичкане и кашлица с месеци.
Алергично е. Помагаше ми и мед.

медът е противопоказен при алергии. ph-то му е киселинно, за това помага. ние имаме една съседка на 85 години, която ни лекува с киселинна вода, гаргара, капки при хрема, по схема.

# 5
  • София
  • Мнения: 5 198
Записвам се да следя, защото явно и мен тази зима ме хвана кашлица , която продължава 3 месеца .

От суха-влажна и така 3 месеца.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 6 174
И аз се записвам.От около 2 години ми се появиха проблеми в носоглътката, нещо като алергия- сутрин имам бистър секрет, при миризми, студ също кихам и имам секрет.Но самата носоглътка усещам като леко разранена и ме сърби гърлото, закашлям се, задавям се, говоря носово.Това преди никога не се е случвало.

Не съм намерила как да се справя още.Смятам да правя реминералзация с шуслерови соли, дано да помогне.Пих сол 3 и 8  и в някаква степен ми помогнаха, тази година поне не настивах и не ми се запушваше носа.

За кашлицата мога да предложа краве масло-дава някакво облекчение в момент на раздразнение.

# 7
  • Мнения: 1
Според мен проблема е белодробен.Аз съм със същата продължителна суха кашлица, почти една година.И се оказа сериозно белодробно заболяване.Посетете пулмолог. ..

Общи условия

Активация на акаунт