Бромхексин или Либексин при суха кашлица

  • 5 554
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 241
Здравейте, отново пиша тук и благодаря за съветите които ми давате винаги.
Симптоми температура до 38. 8
Суха кашлица, болки в гърлото понякога, силна отпадналост
Комбинираният тестът за ковид и грип А+В е отрицателен след 3 ден на симптом Отново днес повторен пак отрицателни!
Най вероятно е един от многото вируси..

Взимам:
Парацетамол, течен аналгин, витамин С, упсарин С, витамини, за гърлото Стрепсилс,
но за кашлицата нищо не ми даде личният, обадих му се по късно днес и той каза Бромхексин или Либексин,да си избера.
Какво мога да взема за кашлицата, суха е. Имам драскане в гърлото и от там започва кашлицата.
При ковид преди година пиех бромхексин при същата кашлица, суха.... и той ми помогна както и на други 2 членове на семейството, въпреки че го дават за влажна!!!
Някой взимал ли е Либексин?
И помогна ли ви!

Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 2 621
Аз лично при суха и влажна пия Бронхостоп.
Той за сега ми действа най-добре, и бързо облекчава кашлицата.

Също като добавка си правя настърган джинджифил, сок от лимон/лайм и мед.Това го взимам по 1 ч.л сутрин на гладно сега зимата.Малко е гадно, но се свиква.

# 2
  • София
  • Мнения: 30 121
При суха, непродуктивна, дразнеща кашлица, аз бих взела Либексин. Той подтиска и постоянните напъни при такава кашлицита.

Ако кашлицата е давеща, не разчитай само на бабини илачи. Иначе можеш да пробваш: прясно мляко+мед+масло (леко затоплено); издълбана черна ряпа да напълниш с мед и като пусне сок, да го изпиеш, но това са помощни методи. В момента върлуват грип и ковид, които са с много задушаваща, продължителна и неповлияваща се кашлица. Не подценявай ситуациата. Леко оздравяване!

# 3
  • Мнения: 241
При суха, непродуктивна, дразнеща кашлица, аз бих взела Либексин. Той подтиска и постоянните напъни при такава кашлицита.

Ако кашлицата е давеща, не разчитай само на бабини илачи. Иначе можеш да пробваш: прясно мляко+мед+масло (леко затоплено); издълбана черна ряпа да напълниш с мед и като пусне сок, да го изпиеш, но това са помощни методи. В момента върлуват грип и ковид, които са с много задушаваща, продължителна и неповлияваща се кашлица. Не подценявай ситуациата. Леко оздравяване!
спрях бромхексина, понеже получавам нещо като рефлукс и имам позиви за повръщане 1 час след като съм го изпил, нз защо така се получава, и при двете таблетки които изпих така стана
Сега ме посъветваха съседи нещо което помагало много
Мед, ракия, зехтин extra v
Вече взимам  от този разтвор, мисля да взема и синекод или Бронхостоп
Ако взема Либексин дали ще се получи пак така, много е неприятно. Ще се до питам до личният

# 4
  • София
  • Мнения: 30 121
Скрит текст:
При суха, непродуктивна, дразнеща кашлица, аз бих взела Либексин. Той подтиска и постоянните напъни при такава кашлицита.

Ако кашлицата е давеща, не разчитай само на бабини илачи. Иначе можеш да пробваш: прясно мляко+мед+масло (леко затоплено); издълбана черна ряпа да напълниш с мед и като пусне сок, да го изпиеш, но това са помощни методи. В момента върлуват грип и ковид, които са с много задушаваща, продължителна и неповлияваща се кашлица. Не подценявай ситуациата. Леко оздравяване!
спрях бромхексина, понеже получавам нещо като рефлукс и имам позиви за повръщане 1 час след като съм го изпил, нз защо така се получава, и при двете таблетки които изпих така стана
Сега ме посъветваха съседи нещо което помагало много
Мед, ракия, зехтин extra v[/spoiler]
Вече взимам  от този разтвор, мисля да взема и синекод или Бронхостоп
Ако взема Либексин дали ще се получи пак така, много е неприятно. Ще се до питам до личният
Никой не може да каже освен лекар. И не всички лекарства наведнъж. Пиеш едното, ако не помогне, ще ти го сменят и така.

# 5
  • Мнения: X
С този течен аналгин и смъкването на температурата ще си го влачите още дълго.
Иначе Проспан е най-добър за мен.

# 6
  • София
  • Мнения: 30 121
Да се внимава с Проспана заради бръшляна, имам спомени от едно ужасно разкашляне с Проспан, което докторите едва овладяха.
За описана кашлица знам: Димекс, Флудитек, Синекод, Либексин, но не съм лекар, това са ми изписвали.

# 7
  • Мнения: X
Точно бръшляна действа силно, "откъртва" натрупванията и ако са в белите дробове се кашля. Аз лично лекувах запушени Евстахиеви тръби и синуси с него.
Скрит текст:
Тонове секрет си беше, но без него щеше да се влачи със седмици или месеци...

# 8
  • София
  • Мнения: 30 121
Точно бръшляна действа силно, "откъртва" натрупванията и ако са в белите дробове се кашля. Аз лично лекувах запушени Евстахиеви тръби и синуси с него.
Скрит текст:
Тонове секрет си беше, но без него щеше да се влачи със седмици или месеци...
Да, аз просто заострям вниманието, че не при всеки има благоприятно действие.

Общи условия

Активация на акаунт