Майчинството счетоводно-76

  • 65 142
  • 759
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 223
Момичета, а за да се пусне болничен от 4-ти месец до края на бременността трябва ли да се влезе в болница за 2-3 дни? Някъди бях чула...

# 76
  • Мнения: 4 660
Момичета, а за да се пусне болничен от 4-ти месец до края на бременността трябва ли да се влезе в болница за 2-3 дни? Някъди бях чула...
Не е задължително да се вземе от болницата, но и не може с един болничен да си докрая.
Болничен се издава всеки месец или чрез ЛКК или лежиш 2-3 дни в болницата от там.

# 77
  • Мнения: 32
Здравейте, в болничен съм до 3.04.2018 г. В документът пише да се яви на преглед на 3.04.2018 г. За начало на 45-дневният болничен е обявена датата 5.04.2018 г. Отпуск ли трябва да се пусне за 3.04 и за 4.04? Или за само за 4.04.?
Благодаря предварително за отговора!

# 78
  • София-Младост
  • Мнения: 23 397
Здравейте, в болничен съм до 3.04.2018 г. В документът пише да се яви на преглед на 3.04.2018 г. За начало на 45-дневният болничен е обявена датата 5.04.2018 г. Отпуск ли трябва да се пусне за 3.04 и за 4.04? Или за само за 4.04.?
Благодаря предварително за отговора!
03.04. е в болничния, само 04 остава празен м/у двата...пуснете отпуск 1 ден най-добре, защото предполагам няма как да се променят нещата по 45 дневния и да го започнат от 04.04.

# 79
  • Мнения: 26
Здравейте, момичета!

Имам следното питане относно размера на обезщетението за майчинство.

От март 2016 се осигурявам на максималния осигурителен доход. Първият болничен 45 дни преди термин би следвало да бъде издаден в края на юли 2018.
 Как ще се отрази на размера на обезщетението болничен лист за два месеца ( март и април)?

Тъй като болничният лист се изчислява на 80% от среднодневното брутно възнаграждение за 18месеца назад, съответно сумата, която ще получа от НОИ за март и април би била по-ниска от нетната ми заплата за тези месеци -това означава ли, че и обезщетението ми ще намалее, тъй като то се ограничава до размера на нетното възнаграждение (ако дохода от НОИ се третира като такова). Надявам се, че успях да обясня какво имам предвид Simple Smile

 Предварително ви благодаря Simple Smile

# 80
  • София-Младост
  • Мнения: 23 397
Няма да се отрази негативно. Този период за 45 дневния ще влезе с базата, от кояято е изчислено обезщетението.

# 81
  • Мнения: 32
Здравейте, в болничен съм до 3.04.2018 г. В документът пише да се яви на преглед на 3.04.2018 г. За начало на 45-дневният болничен е обявена датата 5.04.2018 г. Отпуск ли трябва да се пусне за 3.04 и за 4.04? Или за само за 4.04.?
Благодаря предварително за отговора!
03.04. е в болничния, само 04 остава празен м/у двата...пуснете отпуск 1 ден най-добре, защото предполагам няма как да се променят нещата по 45 дневния и да го започнат от 04.04.

Благодаря за отговора!
Щеше да е идеално ако съвпадаше, но пълно щастие няма Simple Smile

# 82
  • Стара Загора
  • Мнения: 412
Здравейте, искам да попитам за документите, които се подават до работодателя за 2-та година майчинство - това което знам е - Приложение 7 на основание чл. 53 и Заявление свободен текст от майката за разрешаване на отпуск до навършване на 2 г. на детето. Пропускам ли нещо? Благодаря предварително!

# 83
  • Мнения: 2 200
Здравейте, искам да попитам за документите, които се подават до работодателя за 2-та година майчинство - това което знам е - Приложение 7 на основание чл. 53 и Заявление свободен текст от майката за разрешаване на отпуск до навършване на 2 г. на детето. Пропускам ли нещо? Благодаря предварително!
Това е всичко.

# 84
  • Стара Загора
  • Мнения: 412
Благодаря Flowers Hibiscus

# 85
  • Мнения: X
Здравейте,
От фирмата на мъжа ми са му казали, че за отпуска по бащинство - 15 дни, ще им е необходимо документа от изписването на бебето и акта му за раждане. Това така ли е, защото акта ни казаха, че ще е готов чак след 2 седмици, а пък знам, че той може да ползва отпуска от датата на изписването?

# 86
  • Варна
  • Мнения: 1 885
Здравейте,
От фирмата на мъжа ми са му казали, че за отпуска по бащинство - 15 дни, ще им е необходимо документа от изписването на бебето и акта му за раждане. Това така ли е, защото акта ни казаха, че ще е готов чак след 2 седмици, а пък знам, че той може да ползва отпуска от датата на изписването?

Подава се молба за отпуск до работодателя и се прилага документа за изписване на детето и акт за сключен брак, ако имате. Вижте тук .
Ако държат на акта за раждане, може да го представите по-късно. Преди, когато носихме болничните на ръка в НОИ, искаха този акт за раждане. Веротятно затова ви го искат, да си го приложат в личното досие за всеки случай.

# 87
  • Мнения: 16 897
На нас ни искаха акта за раждане.
Информация  от миналия месец.

# 88
  • Мнения: 1 413
Здравейте,
Интересуват ме 15-те дни отпуска на бащата, след раждане на дете и изписваето му. Как се изчислява тази отпуска - 90% на база заплатата за месеца, или 18мес. назад се гледа?

# 89
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 814
Момичета, а за да се пусне болничен от 4-ти месец до края на бременността трябва ли да се влезе в болница за 2-3 дни? Някъди бях чула...
След 3-тия месец излязох аз ако не се лъжа, без да лежа. Исках от лекаря ми  да ме прати на комисия в болницата /Мои познати са в комисията/ и всеки месец ходех да ми подновяват болничния без да лежа. Това е другия вариант.

Общи условия

Активация на акаунт