ГЕНЕТИЧНИ И ИМУНОЛОГИЧНИ ПРОБЛЕМИ-13

  • 68 691
  • 753
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 7 497
Терапията за повишени НК клетки обикновено е интралипид или по-рядко имуноглобулин. От предписаните неща  Вигантол е вит. Д, оксибор форте е антиоксидант, Омега - 3 - нито едно от тях не влияе на НК клетките, напротив - те подсилват имунната система.
Препоръчвам да се консултирате с доц. Русев в клиника Малинов, който е репродуктивен имунолог и ендокринолог.

Друго важно нещо е причината за отпадане на бременността - дали е влошен кръвоток, дали е изоставане на развитието на плода, дали е генетична аномалия. Това може да се разбере от прегледите, които сме имали досега + генетичното изследване на плода.

Какви са ви мутациите в тромбофилните фактори?

Последна редакция: нд, 20 май 2018, 15:15 от delisardeli

# 361
  • Мнения: 15
Благодаря ви! Ще прикача изследванията, които имам за тромбофилия и имунологичните, за да не объркам нещо в обясненията

Последна редакция: нд, 20 май 2018, 15:50 от Tutu33

# 362
  • София
  • Мнения: 7 497
Мутациите не са сериозни - има 2 хетерозигота по нискорискови фактори. Обаче при мутация в MTHFR трябва да приемате само бионалични или метилирани форми на Б9 и Б12, тъй като синтетичните не се усвояват. За Б9 добре са написали Неофолик мета, но за Б12 трябва да се приема Метилкобаламин, и то след като го изследвате и видите дали имате дефицит и колко е голям. Имайте предвид че повечето комбинирани витамини съдържат синтетични форми на Б9 и Б12 и са противопоказни при мутация в MTHFR. Ето тук е показано защо синтетичните витамини не работят когато не работи генът MTH … рафолат редуктаза.

# 363
  • Мнения: 15
Благодаря Simple Smile да повече от година приемах метилитаната форма на б 12, мисля, че и на б 1. Б 6 май не открих (имам предвид в активна форма. Взимах си ги поотделно всеки, за да са в усвояема форма. Но не съм изследвала б12, сега ще го направя. Само вит Д си провеих и беше ок. Наистина си мисля, че ако не е нещо хромозомно проблемът са тези антитела ТАТ за щитовидната жлеза. Откъде да знам и аз. Толкова е трудно всичко. Благодаря ви за отделеното време Simple Smile

# 364
  • София
  • Мнения: 1 480
Дели ти е отговорила много изчерпателно за тромбофилията. В имунологията аз не виждам нищо притеснително. Нк клетките са 11%, другите също са си в норма. А спермограмата как е?  SDI тест правили ли сте?

# 365
  • Мнения: 15
Благодаря ви! Не съм сигурна дали имаме такова изследване, по линия на СГ никога не е имало каквато и да било забележка. Знаем, че има проблем с яйцеклетките, защото или не се оплождат или ембрионът е с лошо качество. Преди последната стимулация пих глюкофаж, въпреки, че нямам ИР, а само лека поликистоза, но това беше най-добрият ни резултат. Не знам дали е от лекарството или по-добрия за мен проткол. Но ще питам доктора и за SDI (може и да имаме, знам ли). Просто при мен изникнаха дребни, но много на брой явно проблеми. Благодаря ви за идеята Simple Smile

# 366
  • София
  • Мнения: 7 497
За ИР правила ли си обременяване с глюкоза? При гранични стойности на кръвна захар или инсулин е добре да се направи, тогава светва ако има проблем.

SDI теста показва фрагментации в ДНК на сперматозоидите. Различно изследване е от разширена спермограма с морфология по Крюгер. Добре е допълнила Хулиганчето Wink Ниското качество на ембрионите или неоплождането може и да е заради мъжки фактор.

# 367
  • Мнения: 15
Благодаря! Ще питам за SDI със сигурност. обременяване с глюкоза правих, не излезе проблем. Но все пак заради леката поликистоза пих глюкофаж, който според мен имаше положителен резултат (може и в комбинация с други фактори, разбира се). Благодаря отново! Много са ценни съветите и идеите ви!

# 368
  • Мнения: 6 320
Съгласна съм. Понякога СГ може да изглежда добре и пак да има висока ДНК фрагментация. Добре е също да се пусне и кариотип /хромозомен анализ/ и на двамата, ако не е правен.

# 369
  • Мнения: 15
Simple Smile благодаря! Кариотип имаме - там поне не е открит проблем Simple Smile

# 370
  • Мнения: 574
Може да е възникнал автоимунен отговор на организма при бременност , имаш високи антитела . Правили вливане на имуноглобулини ?

# 371
  • Мнения: 6 320
Супер, значи един проблем по-малко.  Hug
      Гледам че си и хетерозигот на PAI-1. Не ти ли препоръчаха да пуснеш допълнително  и ACE и F13.
Моите първоначални изследнания бяха като твоите, но като пуснах и въпросните допълнителни лъсна че съм хетерозитот и при тях и вероятно ще трябва да съм на инжекции при евентуална бременност.
Просто се оказа че съм с по-рядко срещани мутации, които не са включени в основният панел.
   
     ПС - Момичета, на мен ми назначиха TNF, HLA-G, IL1A, IL1B , в случай че организма не разпознава бременността и я отхвърля. Някъде четох че това HLA-G имало отношение към правилното функциониране на NK клетките, т.е. да не нападат ембриона, ако съм разбрала правилно, че вече  главата ми е казан. Вие какво мислите. Има ли момичета, които са го правили това изследване. На мене ми го назначиха, понеже изобщо не забременявам, и за момента няма открита достатъчно сериозна причина за това, в комбинация с кариотип. Сега си чакам резултатите.

Последна редакция: нд, 20 май 2018, 18:26 от geizer

# 372
  • Мнения: 15
“Супер, значи един проблем по-малко.  Hug
      Гледам че си и хетерозигот на PAI-1. Не ти ли препоръчаха да пуснеш допълнително  и ACE и F13.
Моите първоначални изследнания бяха като твоите, но като пуснах и въпросните допълнителни лъсна че съм хетерозитот и при тях и вероятно ще трябва да съм на инжекции при евентуална бременност.
Просто се оказа че съм с по-рядко срещани мутации, които не са включени в основният панел.”

Не са ми препоръчали други изследвания, но ако инжекциите са фраксипарин - слагах ги всеки ден.

Последна редакция: нд, 20 май 2018, 18:30 от Tutu33

# 373
  • Мнения: 6 320
Значи и тромбофилията се отхвърля като причина.
     

# 374
  • Мнения: 574
И аз имам същите мутации и съм с Хашимото . Колко Фраксипарин слагаше 0,3 или 0,4 ?

Общи условия

Активация на акаунт