Дългото чакане след трансфер - 82

  • 32 491
  • 744
  •   1
Отговори
  • Мнения: 126
Ето и новата тема, момичета! Да донесе много пухкави бебешорчета на всички нас. 🐞🍀

Какво се случва след трансфер на трети ден?
Ден след ЕТ — Развитие на ембриона

Ден 1: Ембрионът продължава да расте и да се развива,
преминавайки от 6-8 клетъчен ембрион в стадий морула.

Ден 2: Клетките на морулата продължават да се делят, развивайки се до бластоцист.

Ден 3: Обвивката на бластоциста започва да се пука.

Ден 4:  Бластоцистът продължава да се освобождава от обвивката си и
започва да се закача към маточната стена.

Ден 5: Бластоцистът се закача все по-дълбоко и започва имплантацията.

Ден 6: Имплантацията продължава.

Ден 7: Имплантацията е завършена, клетките, които в последствие
ще се превърнат в плацента и фетус вече са започнали да се развиват.

Ден 8: hCG започва да навлиза в кръвта.

Ден 9:  Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.

Ден 10: Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.

Ден 11: Нивата на hCG са вече достатъчно високи, за да бъде установена бременност




Какво се случва след трансфер на пети ден?[/size]
Ден след ЕТ — Развитие на ембриона

Ден 1: Обвивката на бластоциста започва да се пука.

Ден 2: Бластоцистът продължава да се освобождава от обвивката си и
започва да се закача към маточната стена.

Ден 3: Бластоцистът се закача все по-дълбоко и започва имплантацията.

Ден 4: Имплантацията продължава.

Ден 5: Имплантацията е завършена, клетките, които в последствие
ще се превърнат в плацента и фетус вече са започнали да се развиват.

Ден 6: hCG започва да навлиза в кръвта.

Ден 7:  Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.

Ден 8: Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.

Ден 9: Нивата на hCG са вече достатъчно високи, за да бъде установена бременност

старата тема

Последна редакция: вт, 28 апр 2020, 18:23 от bubanka

# 1
  • Мнения: 48
Скъпи Дами, поради грубото отношение тук във форума аз се отписвам.  Вместо да си помагаме с полезна информация /иначе малко ни е трудно  / , ние се нападаме. Моля ви, когато  имате   някаква полезна информация за нещо , докажете го научно. .Споделяйте файлове ...Както каза МОДЕРАТОРА на тази тема иначе ставате смешни....

# 2
  • Мнения: 922
Bubilubi не е нужно да се отписвате , просто навлезнахте в тема която не е по заглавието и която не се харесва на повечето жени тук . А и изказано малко по грубо се приема още по зле ! 
Сигурна съм ,че може да споделте опит по повод процедура която сте минали или ви предстой , както и да черпите такъв от другите .
Всеки има различно виждане за случващото и имате право на такова  , това си е лично ваше мнение , но не и да съдите другите за техният избор ! Да не забравяме  ,че хората на “първа линия “ сами са направили избора си да помагат , и може би именно заради това, освен за бизнес, са против някои забрани , нарича се също така отговорност .
Смятам ,че повечето зрели хора  носят чувство за отговорност към себе си ,към близките си ,към заобикалящият го свят , в професията си и т.н .

# 3
  • Мнения: 469
Благодаря за новата тема, записвам се и аз Simple Smile Чакам ЗЕТ след първи неуспешен такъв с имплантация, но не развил се ембрион. Ще ида тези дни за изследване на НК клетки и да проверя пак TSH. Беше ми 3, твърдят, че трябвало да е около 2 за забременяване. Док ми каза, изобщо да не се филмирам и че с 3 съм пушка. Как мислите, колко лошо е това 3, като реф. ст-ст беше до 4 🙄

# 4
  • София
  • Мнения: 3 412
Да се запиша в новата тема. Нека тя  донесе на всички много положителни тестове и пухкави бебчета Flowers Hibiscus

# 5
  • Мнения: 148
Момичета здравейте,някоя от вас правила ли е инвитро при Явор Малинов София или Матев Селена.Търся мнение благодаря предварително

# 6
  • Мнения: 3 028
Благодаря за новата тема, записвам се и аз Simple Smile Чакам ЗЕТ след първи неуспешен такъв с имплантация, но не развил се ембрион. Ще ида тези дни за изследване на НК клетки и да проверя пак TSH. Беше ми 3, твърдят, че трябвало да е около 2 за забременяване. Док ми каза, изобщо да не се филмирам и че с 3 съм пушка. Как мислите, колко лошо е това 3, като реф. ст-ст беше до 4 🙄
ТСХ при бременност трябва да бъде не повече от 2, особено в първите месеци
 Три е висока стойност. Стойности до 4 са допустими, но не и за жени, които планират бременност или при които тя вече е факт.
Лекарят ви не е явно много наясно.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 970
Тсх варира много от много неща. Консултирала съм се вече с доста лекари по темата. Тсх се покачва и от медикаменти за стимулация и трансфер. До 3, даже 3 и нещо при ниски тат и мат, прилични т3 и т4 за жена без пи не на лтироксин е ок. След положителен тест пак се консултираш. Тсх 3 не пречи на забременяването. Медикаменти профилактично не са нужни. Тези думи са ми казани от Стаменов и Коларов при излязал ми тсх 2,4, бях в паника и една друга ендокриноложка ми изписа лтироксин, който не пих.  При следващото изследване беше 1 и нещо.

Тсх 3 не е причина за липса на имплантация и настъпване на бременност. Доверете се на лекаря си.

# 8
  • Мнения: 723
От др. Начев разбрах, че при ТСХ над 2 се намалява рецептивността на маточната лигавица и затова се препоръчва да е под или около 2 при започване на стимулацията.

# 9
  • Мнения: 469
Благодаря за изчерпателната информация Simple Smile той горе долу същото ми обясни. Спомена, че вече при настъпване на бременност можем да регулираме ако е нужно.

#Sheli2005, аз няма да имам никаква стимулация сега, а направо ЗЕТ. Ще го пусна все пак контролно, просто знам, че много варира стойността и лесно се мени.

Тсх варира много от много неща. Консултирала съм се вече с доста лекари по темата. Тсх се покачва и от медикаменти за стимулация и трансфер. До 3, даже 3 и нещо при ниски тат и мат, прилични т3 и т4 за жена без пи не на лтироксин е ок. След положителен тест пак се консултираш. Тсх 3 не пречи на забременяването. Медикаменти профилактично не са нужни. Тези думи са ми казани от Стаменов и Коларов при излязал ми тсх 2,4, бях в паника и една друга ендокриноложка ми изписа лтироксин, който не пих.  При следващото изследване беше 1 и нещо.

Тсх 3 не е причина за липса на имплантация и настъпване на бременност. Доверете се на лекаря си.

# 10
  • Мнения: 103
здравейте! аз съм с неуспешен първи трансфер ,като резултата ми беше 0,110 (което значи,че не е имало имплантация) много ми е объркано и се чудя каква е причината...вчера бях на консултация с имунолог и ще пуснем изследвания за тромбофилия и НК клетки...преди ЗЕТ Simple Smile

# 11
  • Мнения: 469
Правилно сте се насочили, горе долу това са нещата на първо време, които могат да се видят, иначе фактори много, то ако лекарите знаеха и те, нямаше да го има тоя форум Simple Smile Аз пуснах тромбофилия преди опита ей така за вс. случай и ми излязоха 2 нискорискови мутации, които уж не влияели, но този път ще добавим и фраксипарин за вс случай. Успех, дано са наред всички неща. А мен ей така въздухарско си ме крепи надеждата, че от 2рия път успеваемостта била по-голяма.. 🙄🙏😃

здравейте! аз съм с неуспешен първи трансфер ,като резултата ми беше 0,110 (което значи,че не е имало имплантация) много ми е объркано и се чудя каква е причината...вчера бях на консултация с имунолог и ще пуснем изследвания за тромбофилия и НК клетки...преди ЗЕТ Simple Smile

# 12
  • Мнения: 103
Правилно сте се насочили, горе долу това са нещата на първо време, които могат да се видят, иначе фактори много, то ако лекарите знаеха и те, нямаше да го има тоя форум Simple Smile Аз пуснах тромбофилия преди опита ей така за вс. случай и ми излязоха 2 нискорискови мутации, които уж не влияели, но този път ще добавим и фраксипарин за вс случай. Успех, дано са наред всички неща. А мен ей така въздухарско си ме крепи надеждата, че от 2рия път успеваемостта била по-голяма.. 🙄🙏😃

здравейте! аз съм с неуспешен първи трансфер ,като резултата ми беше 0,110 (което значи,че не е имало имплантация) много ми е объркано и се чудя каква е причината...вчера бях на консултация с имунолог и ще пуснем изследвания за тромбофилия и НК клетки...преди ЗЕТ Simple Smile
Ох силно се надявам всичко да е наред и наистина вече нещата да станат.... защото всеки каазва всичко е ОК ,или пък Божа работа,обаче аз се въртя в един кръг...Ще видим .

# 13
  • Мнения: 922
Cherry , ние още преди да се решим на инвитро пуснахме, кажи речи почти всичко ,за да видим от къде може да идва проблема за естествено зачеване !
Не знам защо докторите не го правят и не насочват хората именно към тези неща преди да минеш процеса и загубата от едно инвитро .
Това съм го писала и преди , сега ще ти напиша какво ние направихме първо .
На мен хормони ,няколко пъти съм пускала , като  в тях задължителните и пролактин .
Цветна снимка , проследяване на овулация (аз и в нас си я следях няколко месеца поред с тестове и я мерих  ) .
Тромбофилия , имунологични и генерични !
Микробиология пълна ,задължително за уреаплазма и микоплазма .
Моя мъж , пуска няколко разширени спермограми в различни лаборатори , хормони , генетични и микробиология .
От това като резултати излезна следното :
И двамата имахме уреаплазма която си е стояла в нас от един Господ знае колко време , бяхме на  антибиотик и се изчистихме .
Той има проблеми с морфологията под %14 е на всички спермограми .
Аз имам активни НК клетки ,заради което при опитите  ми правени вливки интралипид .
Леки мутации при тромбофилията заради което съм всеки път на фраксипирин и на аспирин след трансфер .
И една мутация  про която излезна ,че не усвоявам  фолиевата киселина и пия мета форма .
Та след всичко това тогава се решихме и стартираме ме с  първият си опит .
При първият имах имплантация , при 2 не , сега се готвим за 3 и нещата които този път направихме и ще направим са : Локална лезия , вземане на клетки за ко култивиране , пак вливки на интралипид , мониторинг на Е , ще бъде ИКСИ с ИМСИ . Винаги съм била по къс протокол и доста добре реагирам на стимулацията , но явно качеството на Я нещо не става . От няколко месеца пия освен мета формата на фолиевата киселина , DHEA и Ovaboost  за подобряване качеството на Я , спиролина ,моят мъж също е на терапия от хранителни добавки  . Дано има ефект всичко това 🙏🏻🙏🏻.
Късмет и на вас , не се отчайвай ,пожелам ти скоро да стане ❤🍀❤🍀❤

# 14
  • Мнения: 103
Cherry , ние още преди да се решим на инвитро пуснахме, кажи речи почти всичко ,за да видим от къде може да идва проблема за естествено зачеване !
Не знам защо докторите не го правят и не насочват хората именно към тези неща преди да минеш процеса и загубата от едно инвитро .
Това съм го писала и преди , сега ще ти напиша какво ние направихме първо .
На мен хормони ,няколко пъти съм пускала , като  в тях задължителните и пролактин .
Цветна снимка , проследяване на овулация (аз и в нас си я следях няколко месеца поред с тестове и я мерих  ) .
Тромбофилия , имунологични и генерични !
Микробиология пълна ,задължително за уреаплазма и микоплазма .
Моя мъж , пуска няколко разширени спермограми в различни лаборатори , хормони , генетични и микробиология .
От това като резултати излезна следното :
И двамата имахме уреаплазма която си е стояла в нас от един Господ знае колко време , бяхме на  антибиотик и се изчистихме .
Той има проблеми с морфологията под %14 е на всички спермограми .
Аз имам активни НК клетки ,заради което при опитите  ми правени вливки интралипид .
Леки мутации при тромбофилията заради което съм всеки път на фраксипирин и на аспирин след трансфер .
И една мутация  про която излезна ,че не усвоявам  фолиевата киселина и пия мета форма .
Та след всичко това тогава се решихме и стартираме ме с  първият си опит .
При първият имах имплантация , при 2 не , сега се готвим за 3 и нещата които този път направихме и ще направим са : Локална лезия , вземане на клетки за ко култивиране , пак вливки на интралипид , мониторинг на Е , ще бъде ИКСИ с ИМСИ . Винаги съм била по къс протокол и доста добре реагирам на стимулацията , но явно качеството на Я нещо не става . От няколко месеца пия освен мета формата на фолиевата киселина , DHEA и Ovaboost  за подобряване качеството на Я , спиролина ,моят мъж също е на терапия от хранителни добавки  . Дано има ефект всичко това 🙏🏻🙏🏻.
Късмет и на вас , не се отчайвай ,пожелам ти скоро да стане ❤🍀❤🍀❤
БЛАГОДАРЯ ТИ МНОГО ЗА ИНФОРМАЦИЯТА.! Аз също съм на мнение ,че докторите още в началото трябва да ни насочат за тях,ноо...уви.
При нас е ин витро,защото аз имах хидросалпингс и една извън маточна бременност ....дано сега всичко е наред. Сега ще пуснем тромбофилия ,НК клетки ,пак микробиология и така...
А това за фолиевата киселина къде излиза?

Общи условия

Активация на акаунт