Здравословно хранене

  • 21 250
  • 214
  •   1
Отговори
# 15
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Мисля, че това ще се получи доста добре. Ще опитам и ще пиша
http://elenaterzieva.com/bg/post/surova-torta-s-yagodi-i-kokos-8412
То ще се получи, ако човек обича такива продукти, но това са захар, захар, захар и мазнини. Дали е здравословно, всеки си решава, но тогава защо да не си направиш една обикновена торта с конвенционални продукти... Защо са тези фурми, сиропи от агаве, банани (освен ако попринцип не са любими продукти) и ядки... Не знам, разсъждавам си просто...

# 16
  • Мнения: X
Е, ако човек не обича конвенционални торти, а предпочита плодове и мед/агаве, няма лошо да си направи и такава торта...стига и едната, и другата торти да са инцидентно, по повод, а не за ежедневно похапване.

# 17
  • Мнения: X
Определено има разлика между конвенционалната захар в пакет и фурмите, които освен захар съдържат фибри и други вещества. От мазнини до мазнини също има разлика. Що за логика има приравняването на торта от ядки и плодове с конвенционалните торти?

# 18
  • Мнения: 16
Мисля, че това ще се получи доста добре. Ще опитам и ще пиша
http://elenaterzieva.com/bg/post/surova-torta-s-yagodi-i-kokos-8412
То ще се получи, ако човек обича такива продукти, но това са захар, захар, захар и мазнини. Дали е здравословно, всеки си решава, но тогава защо да не си направиш една обикновена торта с конвенционални продукти... Защо са тези фурми, сиропи от агаве, банани (освен ако попринцип не са любими продукти) и ядки... Не знам, разсъждавам си просто...
За мен е здравословно, защото се състои от естествени продукти и няма термична обработка. Мазнините са нужни на организма и колкото и да ги заклеймяваме, без тях не можем. А вие с какво се храните, кое според вас е здравословно?

# 19
  • Мнения: 254
Amour*, доколкото съм запозната с рецептата за шоколадово суфле, то се прави И със брашно.
Може и без...

Здравейте, Amour*,

Ще ни споделите ли рецептата за суфле без брашно? Благодаря!

Здравословното хранене при мен се състои от храни най-вече с малко въглехидрати или нисък ГИ. Плодове и зеленчуци сезонни, присъстват почти във всяко ядене.
Разбира се изкушавам се от време на време от нещо пържено,пица, бира, картофи, цаца, но гледам да е сравнително рядко. Сладкото намалих доста, преди години бях силно "зависима", но се заинатих заради здравословен проблем и спрях да ям за определен период - така, че не ми е нужно в момента постоянно.

Като имам време правя вкъщи пълнозърнеста пица, овесени палачинките и т.н здравословни домашни алтернативи.

# 20
  • Мнения: 75
Здравословно хранене за мен е :
1. Като начин на готвене и обработка - На пара, Варене, Печене на фурна, В суров вид. ( любима ми е най най - СУПАТА 🍲
2. Като видове храна- Пресни ПЛОДОВЕ🍉🍇🍎 & ЗЕЛЕНЧУЦИ 🥑🥕🍆, растителни млека- соево, оризово и т.н. , рибни продукти -1път на 2 седмици или въобще изключването на морски пр-ти, Ядки сурови! + семена като чия, 2-пъти седмично зърнени храни като киноа,леща, нахут, ориз и т.н.
3. Напитки и течности - консумация на поне 1.5. Вода + черно кафе+ билкови чайове + зелен чай ( 2-3 пъти седмично) Много пресни фрешове и смути ( най вече на спаначена основа)
4. По отношение на подправки- всички в-ве ( най -любими са домашна чубрица ) и босилек. Рафинирана захар -НЕ! Използвам само кафява ( рядко за съпруга ми) и стевия като подсладител към фрапе.
5. По отношение на ПРОДУКТИТЕ от по-горе , НЕ ми е трудно а особенно приятно да ги спазвам . Трудно е намирането на пазара на истинска храна без химикали и пестициди!!!   (Един път се натрових от МАРУЛЯ!!!!)
5. Здравословото хранене за мен лично е просто здраво мислещ човек ! Не е просто храна, а удоволствие да се грижиш за себе си ! Храната е и ежедневна енергия💐🌻 и усмивка😊. Това също за човека е вид здрава храна 😘😍

Последна редакция: сб, 21 апр 2018, 12:56 от Radostina1986

# 21
  • Мнения: 174
Когато идват гости на по бира вкъщи слагаме гризинки за мезе -тип зрънчо, чипс, солети, ядки. Бързо за сервиране, но вредно. Какво може да се ползва като алтернатива?

# 22
  • Мнения: 75
Когато идват гости на по бира вкъщи слагаме гризинки за мезе -тип зрънчо, чипс, солети, ядки. Бързо за сервиране, но вредно. Какво може да се ползва като алтернатива?
Ако е зрънчо - да е натурален ( без аромати ) . За солетите - съм за 🤗 ако са пълтозърнести / със сусам. Ядки - непечени ( вс.видове) , домашни пуканки ( в тенджера със зехтин пукаш царевични зърна.добав. сол) , има оризовки, има и хугаренас крекери ( уж пълнозърнести), дом.брускетки (  сухари намазани с песто или масл.паста + доматени шайби, рукола)
 ..и все пак от твоите "мезета" няма опасни храни 😊 само чиса не е О.к., но не се вманиячявай толкова-> ♡♡ Компанията да е щастлива! ♡♡ Не се умира от 1 пак. чипс разделен между няколко човека! 😋🍻🍺

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 4 021
Хм свинско, свинска мас ..няма как това да представяте за полезна храна. Свинското е силно киселинна храна - изключително вредно. А и няма как да сравняваме свинска мас с зехтин например.. Маслото .... традиционен продукт за готвачите, но отричан в редица кухни, където е считано за не-полезна мазнина.

# 24
  • Мнения: X
Хм свинско, свинска мас ..няма как това да представяте за полезна храна. Свинското е силно киселинна храна - изключително вредно. А и няма как да сравняваме свинска мас с зехтин например.. Маслото .... традиционен продукт за готвачите, но отричан в редица кухни, където е считано за не-полезна мазнина.
Ние не го представяме. Представят го хора, които имат нужното образование и компетенция, за да правят научни изследвания в областта.

# 25
  • Мнения: X
Хм свинско, свинска мас ..няма как това да представяте за полезна храна. Свинското е силно киселинна храна - изключително вредно. А и няма как да сравняваме свинска мас с зехтин например.. Маслото .... традиционен продукт за готвачите, но отричан в редица кухни, където е считано за не-полезна мазнина.
Силно се надявам този пост да е шега. Или поне опит за  такава... Защото иначе е тъжно колко заблудени са хората.

# 26
  • Мнения: 12 796
Маслото и маста някои ги отричат, други ги считат за полезни... всеки си преценява. За мен рафинираното слънчогледово олио е по-вредно от тях, а ако се и пържи в него, няма какво да говорим. За по-здравословен вариант на пържене се води май начина който използват в китайската кухня - в малко мазнина, такава с висока точка на димене за да не се окислява, на много висока температура и за много кратко, с "подхвърляне". Канех се да си купя уред от сорта на "air-fry", те уж се водят също за здравословна алтернатива.

Прави са тези, които писаха че на всеки представата за здравословно е различна. За някои здравословно се брои да заменят белия хляб с пълнозърнест, за други е да изключат хляба напълно, трети пък бягат от всякаква мазнина, четвърти от друго... всеки си е прав за себе си. Темата е много интересна, дано не се превърне в спор за тези неща, а да остане обмяна на опит и идеи. Малко храни са действително много вредни за здрав човек, когато не се прекалява с тях, както и са малко тези, с които може да се прекалява без вреда.

Иначе като предложение мога да дам смес от сусамов тахан (може лесно да се приготви и вкъщи) с мед, за мен това е полезна храна, която дава много енергия и полезни мазнини и минерали. С добавка на хубаво какао на прах си става като течен шоколад. Ако е шоколадов, носи и лешници да се добавят.
Домашни пуканки също не ги броя за вредни, освен ако някой не скочи срещу царевицата, която вероятно е ГМО...
Панирани пилешки хапки приготвям във фурната, вместо да ги пържа, това по повод мезетата за бира Beers
Кафето си свикнах да подслаждам с малко мед вместо захар, не на всеки допада като комбинация но за мен така е дори по-вкусно.

# 27
  • Мнения: X
По повод маслото... Французите готвят приоритетно с масло и никак не го пестят, а са на едно от последните места по ССЗ. И имат най-нисък % хора с наднормено тегло.

# 28
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Тема, която винаги ме е интересувала. Ще следя! Simple Smile

# 29
  • Мнения: X
Иначе като предложение мога да дам смес от сусамов тахан (може лесно да се приготви и вкъщи) с мед, за мен това е полезна храна, която дава много енергия и полезни мазнини и минерали. С добавка на хубаво какао на прах си става като течен шоколад. Ако е шоколадов, носи и лешници да се добавят.
Това е страшно вкусно. Дори децата ми го омитат за отрицателно време. Гледам да не правя много често, че мога да омета цял буркан наведнъж.

Общи условия

Активация на акаунт