Здравословно хранене

  • 21 249
  • 214
  •   1
Отговори
# 210
  • MI
  • Мнения: 11 803
Спокойствието със сигурност помага, колкото и здравословно да се храним, ако сме постоянно под стрес не вярвам да не се отрази... Но пък има много общо и в начина им на хранене, защо да не откраднем идея? Simple Smile А за сладкото - в общи линии защото имаш време да изгориш калориите, трябва ти енергия сутрин и си я набавяш, докато ако изядеш същото вечер директно си го залепяш я отпред, я отзад. Grinning Други казват, че солената закуска е по-добра, защото засища за по-дълго, което си е вярно, но все някога трябва да ям нещо сладко и затова предпочитам да е сутрин, че поне не ми се отразява толкова на талията. А съвсем да спра сладкото не става, пробвала съм. По малко, но имам нужда.

# 211
  • София
  • Мнения: 5 736
Нели, дядо ме сутрин удряше па глътка ракия с разтворена захар. Ама след това не сядаше на компа, ами копаше. Пак казвам:
- ген
- сезонна храна
- умереност
- спокойствие (тук няма да споменавам, че беше религиозен)
- чиста среда.
В крайна сметка, важно е колко качественно си изживял живота си, а не колко дълго.

# 212
  • MI
  • Мнения: 11 803
Моя по едно време правеше попара с вино, а лекарства не пиеше Joy Да, честно казано ме интересува повече да съм си с ума и активна докато съм жива, да съм полезна за себе си и семейството, отколкото да доживея 101. Просто според мен умереността е едно от най-важните условия, както и сравнително чистата храна за да може да се постигне това. Въпреки че винаги накрая ни трябва и доза късмет.

# 213
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 740
Сутрин въглехидрати,за да дадат веднага нужната за деня енергия.
Протеини вечер,понеже имат нужда от по-дълъг период за усвояване.
Всеки може да се храни ,независимо какъв начин на хранене е избрал.

# 214
  • Мнения: 75
nelig
Яжте си купата със салата или си пийте смутитата от треви, но не мисля че е нужно да се дава това като пример за здравословно хранене - просто защото не е такова. Темата не е "моят хранителен режим", а "здравословно хранене".

Grinning
Това е лична гледна точка.Решението ти кое е здравословно хранене пак е твой избор ( а тук сме се събрали с различни хранит.навици)
ПРОСТО ЗАЩОТО НЕ Е ТАКОВА и просто само защото не влиза в личните твои схващания и идеи за здравословно хранене, не е нормално да ги отричаш.

Общи условия

Активация на акаунт