Какво е концентрирано мляко? Флан Наполитано

  • 3 080
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14 082
Според мен, няма причина да пречи обикновеното прясно мляко. Все пак само с него и с яйца се прави крем карамелът. Фланът изглежда много добре, направо ми се дояде.

# 16
  • Мнения: 11 747
Да, то е ясно, че и с прясно мляко ще стане, но аз гоня онзи ефект, който съм яла -  много твърдо, гъсто и стегнато. В същото време креместо и гладко, абе много е хубаво... но, за да е толкова твърдо явно си трябва и другия вид кондензирано мляко. Сега също стана твърдичко, но е с крема сирене, а без него съвсем ще се отпусне, предполагам.

# 17
  • Мнения: 14 082
Аз приготвям ето този сладкиш, креместата част много ми харесва и съм решила да си направя само нея. Тя е с кондензирано мляко, яйца и крем сирене.

http://lety-culinaryadventure.blogspot.bg/2016/03/impossible-ake-6.html

# 18
  • Мнения: 11 747
Че то е баш същото, ама съвсем. С прясно мляко вместо евапурирано, но нали и аз така... Яйцата са по- малко, но то зависи от размера, аз ползвах малки, което се равнява пак на 4 големи. Т.е. баш флан наполитан с кейк си е. И като гледам, че рецептата е мексиканска - той и флан наполитано е мексикански и изобщо латино.

# 19
  • Мнения: 14 082
Сега пак прочетох и "увода". Оригиналната рецепта има и карамелен сос, но авторката го е пропуснала. Ти не си дала рецепта в първи пост и нямам представа какъв е този флан, който искаш да правиш. А се оказва, че аз съм правила същото, ама без да знам.Stuck Out Tongue Winking Eye
Получава се много вкусен крем, без шупли, гъст. Решила съм да си направя само него, без кексовата част. Но ще знам да си направя и карамел към него.

# 20
  • Мнения: 11 747
Вярно е не съм дала рецепта, тъй като идеята ми беше да разбера какво е това мляко и толкова. Но не се стърпях да не споделя. А рецептата съм я обединила от многото прочетени в нета, тъй като и аз не знам какво търся, тепърва го налучквам.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 832
Кондензирано неподсладено мляко съм вземала преди доста време /може би 5 години/ от Фантастико. Пине, не зная дали при вас я има тази верига за хр. стоки /май не/. Но потърси и на други места, може би Кауфланд. В консерва. Аз тогава търсих сварено подсладено, но когато се прибрах в къщи видях, че съм взела друго.

# 22
  • Мнения: 11 747
Нямаме Фантастико, Верче. Ще огледам, да. Може да се намери някъде.

Общи условия

Активация на акаунт