Туристическа виза за САЩ /Тема 2/

  • 41 662
  • 807
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 16
Не ти трябва покана, а в документите за кандидатстване  можеш да посочиш име на произволен хотел, в района, в който смяташ да бъдеш. Ако предпочиташ, можеш да направиш и резервация за някакъв, с опция за безплатно анулиране, но мисля, че това е излишно.

Аз бях посочила хотел, в района на Дисниленд, защото това беше една от дестинациите, които смятахме да посетим, ако ни дадат виза.

Това значи ли, че те всъщност не проверяват за резервации и такива неща? Но идеята ми харесва да видя какви хотели има с възможност за безплатно анулиране.
А също така трябва ли да давам подробности за всички места, които ще посещавам или е достатъчно да кажа примерно, че смятам да посетя Калифорния за 10 дена? Звучи ли достоверно? Thinking

# 106
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Нас ни питаха какво мислим да правим, казахме Дисниленд, круиз, шопинг и това беше. Интервюто рядко трае повече от 2-3 мин.

Нямат причини да проверяват за резервации, защото не знам кой нормален човек ще хвърли един куп пари за резервации, без да знае, дали ще може да ги ползва. А всичко, което се анулира безплатно , за мен е равносилно на нищо.

# 107
  • Мнения: 16
Shantal, благодаря ти за информацията. Сега се чувствам доста по-спокойна. Ти кога кандидатства за виза? Предполагам, че нещата не се променят толкова бързо от година на година.

# 108
  • Ст.Загора
  • Мнения: 678
Здравейте , и аз с въпроси тук . Ще кандидатстваме за виза аз и първа братовчедка на бившия ми съпруг , жената е на 70год. Имаме покана от друга първа братовчедка на бившия ми , която е омъжена за американски гражданин . В поканата е описано къде ще е основния ни престой и кои места смятаме да посетим . Имам два отказа , през 2010 и 2011год. Миналата година бяхме в Канада за 8 дни , ако това има значение . Въпроса ми е двете заедно ли трябва да кандидатстваме и как става това , един формуляр ли се попълва или всяка за нея си , като се отбелязва че ще пътуваме заедно ? Благодаря предварително Flowers Rose

# 109
  • Мнения: 14 489
Би трябвало всеки да си попълни отделен формуляр.

# 110
  • Мнения: 80
Здравейте отново!
Наскоро (декември) както вече писах,получих туристическа виза за 1 година. Още тогава заминах за Америка и имах доста проблеми при влизането,защото казах,че искам да остана 2 месеца на ваканция. Имах покана от американска гражданка,много близки  семейни приятели. Казах че те поемат повечето ми разходи.Като цяло за нищо не съм лъгала. И в крайна сметка след 1 час  разпит,граничният офицер ми удари печат за 2 месеца престой. Смятам,че целият проблем тръгна от там,че искам да осана 2 месеца,а имах в себе си само 700$ кеш (питаха ме колко кеш нося). Спазих си срока,върнах се навреме в Бг(дори една седмица по-рано). Въпросът ми е кога пак ще мога да замина тази година с тази същата виза? Защото сега планувам още едно ходене август или септември (визата ми изтича декември 2019). Този път смятам да остана за 2 седмици,за да нямам такива проблеми и разпити при влизане. Тогава също ме пита дали работя. Сега в момента вече не работя и това проблем ли ще е според вас при следващото ми влизане?

# 111
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 067
Здравейте отново!
Наскоро (декември) както вече писах,получих туристическа виза за 1 година. Още тогава заминах за Америка и имах доста проблеми при влизането,защото казах,че искам да остана 2 месеца на ваканция. Имах покана от американска гражданка,много близки  семейни приятели. Казах че те поемат повечето ми разходи.Като цяло за нищо не съм лъгала. И в крайна сметка след 1 час  разпит,граничният офицер ми удари печат за 2 месеца престой. Смятам,че целият проблем тръгна от там,че искам да осана 2 месеца,а имах в себе си само 700$ кеш (питаха ме колко кеш нося). Спазих си срока,върнах се навреме в Бг(дори една седмица по-рано). Въпросът ми е кога пак ще мога да замина тази година с тази същата виза? Защото сега планувам още едно ходене август или септември (визата ми изтича декември 2019). Този път смятам да остана за 2 седмици,за да нямам такива проблеми и разпити при влизане. Тогава също ме пита дали работя. Сега в момента вече не работя и това проблем ли ще е според вас при следващото ми влизане?

Аз ако съм на мястото на офисъра от Homeland Security веднага бих се усъмнила, че отиваш да поработваш там. Сори, ама историята ти никак не звучи достоверно.

# 112
  • София-Младост
  • Мнения: 23 345
А ако не знаеш езика, турист си просто...как минава тази проверка?

# 113
  • Мнения: 14 489
А ако не знаеш езика, турист си просто...как минава тази проверка?

Преди три години като бях на интервю то се водеше на български за тези, които кандидатстват за туристическа виза. Тези, които искат работна - интервютата бяха на английски.

Предполагам, че и сега е така.

# 114
  • София-Младост
  • Мнения: 23 345
А ако не знаеш езика, турист си просто...как минава тази проверка?

Преди три години като бях на интервю то се водеше на български за тези, които кандидатстват за туристическа виза. Тези, които искат работна - интервютата бяха на английски.

Предполагам, че и сега е така.
За виза е ясно, имах предвид на летището,
преди да влезеш в страната:)

# 115
  • Мнения: 14 489
Е, там е на английски. Но мен ме пита само на ваканция ли отивам и никакви въпроси колко ще стоя, какви пари нося и т.н. не са ме питали.

Все пак нещата се промениха от тогава с другаря Тръмп Joy

# 116
  • Мнения: 80
Здравейте отново!
Наскоро (декември) както вече писах,получих туристическа виза за 1 година. Още тогава заминах за Америка и имах доста проблеми при влизането,защото казах,че искам да остана 2 месеца на ваканция. Имах покана от американска гражданка,много близки  семейни приятели. Казах че те поемат повечето ми разходи.Като цяло за нищо не съм лъгала. И в крайна сметка след 1 час  разпит,граничният офицер ми удари печат за 2 месеца престой. Смятам,че целият проблем тръгна от там,че искам да осана 2 месеца,а имах в себе си само 700$ кеш (питаха ме колко кеш нося). Спазих си срока,върнах се навреме в Бг(дори една седмица по-рано). Въпросът ми е кога пак ще мога да замина тази година с тази същата виза? Защото сега планувам още едно ходене август или септември (визата ми изтича декември 2019). Този път смятам да остана за 2 седмици,за да нямам такива проблеми и разпити при влизане. Тогава също ме пита дали работя. Сега в момента вече не работя и това проблем ли ще е според вас при следващото ми влизане?

Аз ако съм на мястото на офисъра от Homeland Security веднага бих се усъмнила, че отиваш да поработваш там. Сори, ама историята ти никак не звучи достоверно.
Защо историята да не звучи достоверно? В крайна сметка се върнах във срок,макар че на излизане от страната не са ми били печат и реално не знам точно как разбират кога си напуснал страната.Според вас е странно,че за 1 година 2 пъти искам да посетя САЩ и това ще ги осъмни ли? Наистина малко се притеснявам за повторното ми влизане. Сега говорих с посолството и казаха,че визата ми не е еднократна,т.е за тази 1 година имам ,,multiple,, влизания. Сега завърших и карам служебен стаж,но не се водя на работа. Мога да обясня това на офицера. Има ли и други от вас с туристически визи,които в рамките на една година са пътували няколко пъти? Simple Smile
Благодаря ви за отговорите!

# 117
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Има, да. Тази година сме влизали три пъти в САЩ. Никой не се е заяждал за нищо. Задават стандартни въпроси - колко време ще останете, какво мислите да правите и т.н. Питали са ни и колко кеш носим.
Мисля, че нямаш право на престой по- дълъг от 6 м.

# 118
  • Мнения: 80
Има, да. Тази година сме влизали три пъти в САЩ. Никой не се е заяждал за нищо. Задават стандартни въпроси - колко време ще останете, какво мислите да правите и т.н. Питали са ни и колко кеш носим.
Мисля, че нямаш право на престой по- дълъг от 6 м.
Благодаря ви много за отговора. Както по-рано бях написала,предният път много ме разпитваха може би за това,че престоят ми беше за 2 месеца. Сега ще отида само за 2-3 седмици и се надявам да нямам такива подробни разпити. Предният път офицерът който ме разпитва се усъмни и ме прати на secondary проверка в една стая с други гранични офицери,които ми зададоха 100000 въпроса,все едно бях някакъв престъпник. Звъняха дори на жената,при която отивам на гости,за да сверят информацията ми. Беше ужастно. Също така направиха проблем,че тя ми поема разходите по престоя.

# 119
  • Мнения: 80
Shantal На вас за какъв период ви беше престоя и не ви ли питаха защо толкова често ходите? Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт