Туристическа виза за САЩ /Тема 2/

  • 41 972
  • 807
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 3 094
Към документите, които се носят в посолството, трябва ли да има лична снимка?

# 136
  • Ст.Загора
  • Мнения: 687
Към документите, които се носят в посолството, трябва ли да има лична снимка?
Мисля че да , аз съм си приготвила. И моето интервю наближава , ще напиша как е минало . 

# 137
  • Мнения: 3 445
Нашето интервю е утре. И аз ще пиша после 🙂
Миме, вашето кога е?

# 138
  • Мнения: 80
Аз имам въпрос към тези,които са с туристически визи. Като влизате в САЩ с колко г/д кеш влизате в страната (естествено зависи и от престоя ви),но да речем ако отивате за 2-3 седмици на гости при приятели. И всеки път ли ви питат колко пари носите във себе си? Лично аз нося със себе си и дебитната си карта,но офицерите (в моят случай) не го счетоха и ми направиха проблем последният път защо съм носила толкова малко кеш във мен( имах 700$).

# 139
  • София
  • Мнения: 337
Аз имам въпрос към тези,които са с туристически визи. Като влизате в САЩ с колко г/д кеш влизате в страната (естествено зависи и от престоя ви),но да речем ако отивате за 2-3 седмици на гости при приятели. И всеки път ли ви питат колко пари носите във себе си? Лично аз нося със себе си и дебитната си карта,но офицерите (в моят случай) не го счетоха и ми направиха проблем последният път защо съм носила толкова малко кеш във мен( имах 700$).

Николко!!! Никъде не носим пари в брой. Никъде не са ни правили проблем, дори не помня да са ни питали. За Щатите със  сигурност не са ни питали.

# 140
  • Мнения: 3 445
Взехме визи цялото семейство. Отказаха само на 2 души преди нас. Повечето, които се явяваха бяха студенти. Преди нас взеха визи още 3 семейства.
Ако някой има въпроси, ще се радвам да помогна.

# 141
  • Пловдив
  • Мнения: 171
Взехме визи цялото семейство. Отказаха само на 2 души преди нас. Повечето, които се явяваха бяха студенти. Преди нас взеха визи още 3 семейства.
Ако някой има въпроси, ще се радвам да помогна.
Има ли къде да си остави човек ключовете за колата и телефона?

# 142
# 143
  • Ст.Загора
  • Мнения: 687
Нашето интервю е утре. И аз ще пиша после 🙂
Миме, вашето кога е?

В сряда сме на интервю. Часът ни е в 10 и 30 , трябва ли да сме по рано там или да сме точни , спазват ли се часовете ? Питам защото ще  пътуваме от провинцията , да си направим сметка кога да тръгнем .

# 144
  • Варна
  • Мнения: 3 363
И ние не сме от София. Нашето интервю беше за 10.15 ч, бяхме в посолството към 9.30 ч. Първо, минаваш през охраната и там си оставяш телефони, ключове , флашки, течности  и т.н. , имат машини за проверка , като на летището. После, отиваш в друга сграда , където си даваш документите , които носиш +снимката и сядаш и чакаш да те извикат. Първо, викат на гише да ти вземат пръстови отпечатъци и след това те викат и за основното интервю.  Общо взето не се спазва часът ,който са ти дали при букването в страницата им . Викат по реда , по който сте си дали документите на гишето и поредността, след взимане на пръстовите отпечатъци.

Основното интервю , също става на гише. Отнема не повече от 5 минути. Ако, няма да ти дадат виза, ти връщат паспортите и останалите документи веднага . Ако , си одобрен , ти връщат паспортите по куриер и  тогава разбираш  за какъв срок са ти дали виза.

Благодаря още веднъж ,на момичетата от темата, които писаха подробно, когато аз питах, сега връщам    " жеста". Късмет на всички .

Допълвам - Трудно намерихме място за паркиране, околноста се води в зелена зона,  и е с талони за паркиране или СМС, но имаше много коли и буквално се навряхме на единственото свободно място. Може би е добре да сте малко по-рано там, за да намерите, къде да оставите колата.

# 145
  • Ст.Загора
  • Мнения: 687
Сребърна паричка , благодаря много за информацията Flowers Rose

# 146
  • Мнения: 3 445
Нашето интервю беше за 10:30ч., отидохме около 40мин. по-рано, тръгнахме си в 11:15ч. Имаше над 30 човека преди нас. И ние пътувахме от провинцията, тръгнахме в 5ч сутринта направо съм гроги Stuck Out Tongue Winking Eye
Ние спряхме на един паркинг зелена зона, който е точно срещу болница Лозенец.

# 147
  • Ст.Загора
  • Мнения: 687
Нашето интервю беше за 10:30ч., отидохме около 40мин. по-рано, тръгнахме си в 11:15ч. Имаше над 30 човека преди нас. И ние пътувахме от провинцията, тръгнахме в 5ч сутринта направо съм гроги Stuck Out Tongue Winking Eye
Ние спряхме на един паркинг зелена зона, който е точно срещу болница Лозенец.
Благодаря , и ние ще сме същата картинка Grinning

# 148
  • Мнения: 3 445
Миме, как мина интервюто?
Днес си взехме паспортите. Дали са ни 10 год. визи. Мислех, че на детето ще дадат най-много до пълнолетие, но и неговата е за 10год. 🙂

# 149
  • Ст.Загора
  • Мнения: 687
Миме, как мина интервюто?
Днес си взехме паспортите. Дали са ни 10 год. визи. Мислех, че на детето ще дадат най-много до пълнолетие, но и неговата е за 10год. 🙂
Радвам се за вас Grinning . За съжаление на мен ми отказаха , отново не отговарям на емиграционните им изисквания Angry. На жената , която беше с мен я одобриха , ако има значение на 70 год. е .

Общи условия

Активация на акаунт