Туристическа виза за САЩ /Тема 2/

  • 41 868
  • 807
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 3 300
трябва да планирам пътуване до София и обратно за интервюто в понеделник, при запазен  час 8.30 в колко приблизително се очаква да свършим
Около 1 час до час и половина.

# 526
  • Бургас
  • Мнения: 4 074
минах интервюто успешно, имах час за 8.30, бях там в 8.20  и ми дадоха картонче с № 22,  часовете не се спазват, имаше хора с по-късен час, но бяха дошли по-рано и бяха преди мен на опашката, в 9.20 вече бях излязла,  първо работеше 1 гише, после станаха 2, и тук номерата много не се спазваха, не ги викаха последователно, а да речем № 1, № 3, №4, № 7......, аз бях №22, а минах може би десета...., интервютата са по 4-5 минути на човек, питаха ме 5-6 въпроса, къде и от кога работя, при кого отивам в САЩ, имам ли съпруг, дете, защо детето не идва с мен, къде в Сащ съм била при предишните пътувания, повечето хора, които минаха преди мен взеха също визи, не видях никой да излиза с паспорт, всички ги питаха същите въпроси - основно за работата и къде и при кого отиват
вчера бях на интервю, а днес ми се обадиха куриерите, че утре ще ми доставят паспорта

Последна редакция: вт, 25 фев 2020, 16:14 от bur02

# 527
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 077
дадоха ми примерни покани, но едната е като писмо от поканващия до поканения, а другата е адресирана до самото консулство, кой вариант да избера
в писмото от работодателя може ли да е само за това къде и от кога работа и за евент.отпуск, без посочване на заплата и  изобщо без представяне на документи за нея, във формуляра посочих месечното си възнаграждание, но то е  доста повече от това на което официално се водя, съмнително ли ще бъде, ако не представя никакъв документ, то така излиза, че може да съм си измислила сумата

По-добре да е адресирано директно към консула.

# 528
  • Бургас
  • Мнения: 4 074
получих си паспорта с визата, даже са ми пратили обратно снимката и всички  документи, които им представих
пише Entries M     Expiration Date 23Feb2030
значи 10 години мога да ходя колкото си поискам пъти, а на границата ще ми определят колко продължително мога да остана така ли, обикновено колко е макс. престой

Последна редакция: ср, 26 фев 2020, 13:55 от bur02

# 529
  • Сф
  • Мнения: 4 773
Да, точно така. М е за multiple entries. На визов контрол на влизане ти бият печат с датата, до която трябва да си напуснал. Максимум е 6 месеца, но могат и 1 мес да ти напишат.

# 530
  • Мнения: 2 109
А ако сте се записали с мъжа  с който живеете/имате дете ,заедно ли ви провеждат интервюто или всеки по отделно?

# 531
  • Мнения: 4 386
ако сте подали заедно документите онлайн можете да се явите заедно без значение дали имате дете или не се познавате

# 532
  • Sofia
  • Мнения: 4 716
Печати не бият при всяко влизане САЩ. Максималният престой е 6 месеца.

Аз нямам брак, имаме дете и се явихме заедно на интервюто (с детето, на 9г.)

# 533
  • Down south
  • Мнения: 7 720
Да, точно така. М е за multiple entries. На визов контрол на влизане ти бият печат с датата, до която трябва да си напуснал. Максимум е 6 месеца, но могат и 1 мес да ти напишат.
Както и ти си казала, разрешения престой може да бъде различен,  седмица или две  до 6 месеца.
Не пропускайте, че  граничните власти имат право и да откажат достъп до  страната.
Последното е информативно.
Знам за няколко случая.

# 534
  • Мнения: 1 121
Слагат печат и закачат някаква бележка в паспорта. граничните власти определят престоя, но мен винаги ме питат калко време възнамерявам да стоя. Обикновено дават още месец "отгоре". Само един път са ме питали защо толкова дълго (аз исках тогава 6 месеца), но не възразиха и ми разрешиха. Досега не съм имала проблем. Само последния път митничарите ми тършуваха из багажа, но и това не беше проблем.

# 535
  • Ст.Загора
  • Мнения: 683
ако сте подали заедно документите онлайн можете да се явите заедно без значение дали имате дете или не се познавате
Не е точно така , миналата година с моя близка ( не роднина) подадохме заедно онлайн , но малко преди интервюто ни извикаха и попитаха имате ли роднинска връзка , ние казахме НЕ . След малко извикаха нея на едно гише , а мен на друго , ясно беше че след като ни разделиха  на нея дадоха виза , на мен отказаха . В този ред на мисли , по- добре докажете че имате дете и да вървите заедно на интервюто.

# 536
  • София
  • Мнения: 11 643
И нас ни питаха защо кандидатстваме като семейство предвид, че не сме, казахме, че към датата на пътуване ще сме и казаха, че тогава правилно кандидатстваме така.

# 537
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 077
Няма такова нещо, че с 10г виза можете да стоите постоянно за по 6м. Не се лъжете. Ако отидете и стоите 6м и след това се приберете примерно за 2-3 месеца и пак отидете да стоите 6м и гаранция, че на следващото ви влизане ще ви върнат и ще ви вземат визата /ще ви ударят черен печат/. А престой винаги дават, нищо, че не винаги се слага печат в паспорта. Можете да проверите престоя си в този сайт   https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/home#section

# 538
  • Sofia
  • Мнения: 4 716
Позволеният престой не е ли 6 месеца годишно?

# 539
  • Мнения: 1 121
Няма такова нещо, че с 10г виза можете да стоите постоянно за по 6м. Не се лъжете. Ако отидете и стоите 6м и след това се приберете примерно за 2-3 месеца и пак отидете да стоите 6м и гаранция, че на следващото ви влизане ще ви върнат и ще ви вземат визата /ще ви ударят черен печат/. А престой винаги дават, нищо, че не винаги се слага печат в паспорта. Можете да проверите престоя си в този сайт   https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/home#section
Имам 10 годишна виза. Стоях там 6 месеца. Толкова ми разрешиха граничните власти на летището, след като ме питаха колко време искам и при кого отивам. Това е максимално разрешения престой за година. След 2 години отидох пак за един месец. Ами никой не ми сложи черен печат, нито ми взе визата.

Общи условия

Активация на акаунт