Туристическа виза за САЩ /Тема 2/

  • 41 721
  • 807
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 161
В момента срока за изчакване за дата за интервю е 29 дни. За да разберете по-конкретно можете да си направите профил и ще видите, но едва ли има дати преди средата на декември.

Много благодаря!
Ще го планираме за догодина. А според вас ще ни дадат ли туристически визи и на четиримата? По-добре ли е ако имаме покана ?

# 76
  • Sofia
  • Мнения: 4 702
Според мен е по- важно да докажете, че можете да покриете разходите по пътуването и разбира се, да убедите консула, че нямате намерение да оставате там.
Поканата не знам доколко е фактор вече.

# 77
  • Мнения: 161
Според мен е по- важно да докажете, че можете да покриете разходите по пътуването и разбира се, да убедите консула, че нямате намерение да оставате там.
Поканата не знам доколко е фактор вече.

И аз и съпруга ми работим, с прилични доходи сме, аз от 8 години при този работодател, той от 3 при неговия, имаме имот, родители и близки, които са си в България, но дали това ще е достатъчно, за малкия е ясно, че няма доходи , каката е студентка в чужбина , но не работи на трудов договор, т.е. не може да  докаже доход.
Човека ,който ще ни прати покана има стабилни и доказани доходи в САЩ.
Пиша всичко това, за да разбера какви са ни шансовете. Ясно е , че ако сме само двамата с мъжа ми - по-вероятно е да ни дадат визи, но ние искаме да сме и четиримата.
Отиваме при кръстницата на децата и леля на мъжа ми, и искаме да пообиколим и видим малко от САЩ.

# 78
  • Sofia
  • Мнения: 4 702
Шанс винаги има. Докато не опитате, няма как да разберете.
Успех!

# 79
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 067
Аз последно бях в посолството преди около 2 седмици. Имаше към 30 човека и дадоха визи едва на десетина. Повечето на които отказаха бяха несемейни отиващи на някакви семинари. Имайте предвид, че целият състав на американското посолство, включително и консулският отдел преди месец-два беше напълно сменен, така че старите статистики не са много актуални.
Има един вариант при който едва ли отказват виза, но това е когато американския гражданин, който ви кани изпрати гаранция, че ви поема изцяло на негова издръжка и гарантира, че ще се върнете в срок. Не се сещам точно за името на формуляра, но всеки адвокат в Щатите знае.

# 80
  • Мнения: 161
Аз последно бях в посолството преди около 2 седмици. Имаше към 30 човека и дадоха визи едва на десетина. Повечето на които отказаха бяха несемейни отиващи на някакви семинари. Имайте предвид, че целият състав на американското посолство, включително и консулският отдел преди месец-два беше напълно сменен, така че старите статистики не са много актуални.
Има един вариант при който едва ли отказват виза, но това е когато американския гражданин, който ви кани изпрати гаранция, че ви поема изцяло на негова издръжка и гарантира, че ще се върнете в срок. Не се сещам точно за името на формуляра, но всеки адвокат в Щатите знае.

Благодаря!
Някой, ако се сеща за този формуляр, ще ми помогне .

# 81
  • Down south
  • Мнения: 7 680
За Affidavit of Support ли става дума? Ако е това, не е просто формуляр, а изключително важен и ангажиращ документ, обвързан с доказване на доходи и поемане на голяма отговорност от страна на подписващият го.

# 82
  • Sofia
  • Мнения: 4 702
За Affidavit of Support ли става дума? Ако е това, не е просто формуляр, а изключително важен и ангажиращ документ, обвързан с доказване на доходи и поемане на голяма отговорност от страна на подписващият го.

Не би трябвало да е това, защото  "An affidavit of support is a document an individual signs to accept financial responsibility for another person, usually a relative, who is coming to the United States to live permanently".

# 83
  • Down south
  • Мнения: 7 680
Не, не е само за хора,  идващи да живеят тук.

Уф, през телефона не е толкова лесно.
Допълвам се

Цитат
Filing an Affidavit of Support Form I-134 is generally used to sponsor a visiting foreign national to enter the United States. In addition, the sponsor has to provide evidence that the applicant will not become a public charge while temporarily visiting the United States. "Public charge" refers to an individual who could possibly become primarily dependent on or seek the U.S. government for financial resources.

https://www.uscis.gov/i-134

Последна редакция: вт, 13 ное 2018, 01:48 от Daylily

# 84
  • Мнения: 161
Не, не е само за хора,  идващи да живеят тук.

Уф, през телефона не е толкова лесно.
Допълвам се

Цитат
Filing an Affidavit of Support Form I-134 is generally used to sponsor a visiting foreign national to enter the United States. In addition, the sponsor has to provide evidence that the applicant will not become a public charge while temporarily visiting the United States. "Public charge" refers to an individual who could possibly become primarily dependent on or seek the U.S. government for financial resources.

https://www.uscis.gov/i-134

Много благодаря! Ще го изпратя на нашия човек в САЩ.

# 85
  • Мнения: X
Пресен случай е явяването ми за виза, имах покана, която изигра добра роля според мен, защото интервюиращия и обърна голямо внимание. Има много хора затова и аз се съмнявам да успеете за тази година. Представих трудови договори, документи за собственост, извлечение от банкова сметка със средна сума в нея /около 10к/. Останах приятно изненадана, че на доста хора дадоха визи. Интервюиращия ми беше различен този път и интервюто ми беше на английски. Чакам си паспорта днес, интервюто ми беше на 8-ми. Явно са доста заети в посолството преди празниците!

# 86
  • Мнения: 161
Пресен случай е явяването ми за виза, имах покана, която изигра добра роля според мен, защото интервюиращия и обърна голямо внимание. Има много хора затова и аз се съмнявам да успеете за тази година. Представих трудови договори, документи за собственост, извлечение от банкова сметка със средна сума в нея /около 10к/. Останах приятно изненадана, че на доста хора дадоха визи. Интервюиращия ми беше различен този път и интервюто ми беше на английски. Чакам си паспорта днес, интервюто ми беше на 8-ми. Явно са доста заети в посолството преди празниците!

Благодаря за отзива! Много е полезен!
Да, за тази година е съвсем ясно , че няма да стане. Ще гледам внимателно да се подготвя за другата Simple Smile

# 87
  • София
  • Мнения: 337
Някой има ли опит с вадене на виза за деца? Ние с мъжа ми имаме визи (10-годишни), но искаме догодина да си направим екскурзия заедно с децата. Предполагам за малките няма да има проблем, но големият завършва училище, та се чудя дали може да решат да не му дадат? Ако някой има опит, ще ми е от полза да сподели.

# 88
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 067
Точно за този документ става дума! Да, наистина ангажимента на изпращата го страна е огромен и по тази причина обикновено се прави за близки роднини.

# 89
  • Down south
  • Мнения: 7 680
Изпрати го, само ако са ти много близки.
Ако някой от приятели или дори роднини, ми изпрати да подпиша, вероятно ще получа нервна криза 🙄

Общи условия

Активация на акаунт