Малта /Тема 2/

  • 53 090
  • 805
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: X
Ние сме от няколко дни тук, в заведения маски не видях нито веднъж. В момента виждам сервитьор и барман с маски на брадите. В един магазин никой няма маска, в другия на входа мерят температура. В автобусите пускат определен брой хора. От Слима до Валета днес шофьорът пускаше от двама до четири човека. Иначе е докта приятно, защото има малко туристи, няма тълпи никъде и цените ми се виждат смешни направо в сравнение с преди. Но извън Валета и някои части на Слима е станало много мръсно и направо мизерно. Имам предвид състоянието на паважи и сгради.

Има вече ферита от Слима директно до Комино. Цената е 15 евро в двете посоки с четири часа изчакване и кафе на борда за едно евро. На Комино тези които продават шезлонги са македонци и като чуят българска реч, намалят цените драстично. 🤭 При хубаво време, силно препоръчвам, гледката и изживяването са неописуеми.

Ние другият път ще вземем къща в Гозо, откъдето има постоянно лодки до Комино и освен Валета, друго не мислим да посещаваме в Малта. Ако някой ходи в Сейнт Пол, Буджиба или Аура, предупреждавам, че е невъобразима мизерия и грозота.

# 421
  • София
  • Мнения: 493
В момента изисква ли се отрицателен тест?

# 422
  • Мнения: X
Нищо не се изисква, освен две декларации, които ги раздават в самолета, но могат и да се изтеглят и попълнят предварително. Декларациите ги събират членовете на екипажа на самолета още преди той да кацне. В правителствен сайт пише, че на летището термокамери мерят температурата на пристигащите,  но нищо подобно няма.

Всъщност не знам откъде идвате и съответно какви са изискванията за Вас. Аз дойдох от държава от зеления списък и затова беше толкова лежерно. България в момента също е в този списък и не се изисква тест, но следете ситуацията.

https://www.visitmalta.com/en/covid-19

Последна редакция: сб, 26 сеп 2020, 16:32 от Анонимен

# 423
  • София
  • Мнения: 493
Soft Click, от България ще пътуваме, благодаря за подробния отговор. Ще следим ситуацията.

# 424
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Ние сме от няколко дни тук, в заведения маски не видях нито веднъж. В момента виждам сервитьор и барман с маски на брадите. В един магазин никой няма маска, в другия на входа мерят температура. В автобусите пускат определен брой хора. От Слима до Валета днес шофьорът пускаше от двама до четири

Има вече ферита от Слима директно до Комино. Цената е 15 евро в двете посоки с четири часа изчакване и кафе на борда за едно евро. На Комино тези които продават шезлонги са македонци и като чуят българска реч, намалят цените драстично. 🤭 При хубаво време, силно препоръчвам, гледката и изживяването са неописуеми.

Ние другият път ще вземем къща в Гозо, откъдето има постоянно лодки до Комино и освен Валета, друго не мислим да посещаваме в Малта. Ако някой ходи в Сейнт Пол, Буджиба или Аура, предупреждавам, че е невъобразима мизерия и грозота.
От Слима до Валета не е ли по-бързо с фери? Картата за градси транспорт важи ли за него? От 2 до 4 човека в целия автобус ли? До Комино 15 евро на човек ли?

# 425
  • Мнения: 2 630
Сейнт Пол'с Бей, Буджиба и Аура са балканското гето на Малта - мизерия, мръсотия, гъчканица. Не виждам причина под слънцето турист да иска да ходи там. Някога е било курортна част, ползвана от малтийци и малкото туристи на острова. От тогава са и (ужасните) хотели в района.
Но при наличието на всичко друго, което има да се посети на острова, да се забиеш там... Ненужно е.

# 426
  • София
  • Мнения: 13 148
Завеяна, картата не важи за ферито Слима-Валета. Не знам дали е по-бързо, но определено с ферибота беше много приятно. Обаче спира долу на ниското и след това има доста изкачване до двореца, катедралата, горните градини с топовете. А автобусите спират много близо до забележителностите. И най-вече са на нивото им. Simple Smile На нас не ни пречеше да се катерим. Wink Имаше спирка до пристанището във Валета. Много хора се качиха на автобуса.

# 427
  • на село
  • Мнения: 830
Моята карта за ГТ важи за ферито Слима-Валета. Друг е въпросът, че никога не са ми я сканирали и минавам метър. Според мен и туристическите трябва да важат. Ако не ме лъже паметта, цените на ферито и автобуса са същите. През октомври падат от 2 евро на 1.50.

В Малта става все по-мръсно, направо е някакъв ужас. Жалко за острова, харесваше ми и ще ми липсва.

# 428
  • София
  • Мнения: 13 148
Може и да са ни излъгали, за да си купим билети. Simple Smile Ние и карти нямахме, но се чудехме дали да си купим. Когато ни казаха, че не важат, решихме, че няма смисъл да купуваме. В крайна сметка само веднъж се качихме на автобус.

# 429
  • Мнения: X
Не знам дали с ферито не е по-бързо, като турист не ме интересува особено, а и сега няма никакви задръствания или поне са миниатюрни в сравнение с преди. "Короната" страшно е ударила малтийската икономика, вижда се с просто око. Освен това мисля, че филипинците и пакистанците са я колонизирали.

Познавам острова доста добре  и никога не съм си представяла, че ще видя каквото виждам. Но красивите места са си още тук.

От 2 до 4 човека в целия автобус ли? До Комино 15 евро на човек ли?

От 2 до 4 човека пускат да се качат на спирка, според това колко са слезли.
Да, 15 на човек, което е много евтино и го предлагат само и само да се качиш на тяхното фери.


В Малта става все по-мръсно, направо е някакъв ужас. Жалко за острова, харесваше ми и ще ми липсва.

Мъжът ми твърди, че винаги е било така в някои зони, но имаше много хора и не сме го забелязвали. От друга страна, днес обикаляхме Рабат и Мдина, много чисто беше, а Мдина без туристи е прекрасна. Една торба стъкларии напълних, защото се убиват да предлагат намаления и то по начин, по който не можеш да откажеш. 😂

Последна редакция: нд, 27 сеп 2020, 00:49 от Анонимен

# 430
  • Мнения: 861
Ние сме тук от няколко дни. Какво да кажа- различно е. Радвам се, че го видяхме. Живеем в гето, интересно е. Нито съм проверявала къде точно отиваме, нито планове сме имали, така пътуваме. Всеки ден обикаляме различни места.  По-голямата част от острова я обходихме, включително и Гозо и Комино.
Когато пътувам, искам да опозная една страна такава, каквато е, а не само лъскави места за туристи. Имаше и лъскаво, имаше и кокошки и кон в един квартал, от всичко по малко. Имаше и много чисти места, но и много мръсни. Хаос е малко, но създава усещане за лек живот и безопасност, въпреки многото емигранти и уникално интензивното движение. Трудно ми е да опиша атмосферата. Сблъсък на арабски и европейски порядки, където едва ли има някъде другаде.

# 431
  • Мнения: X
Ами точно такова е. Много лек живот, почти нулева престъпност, в Европа е и в много отношения е много добре, но все пак леко стъпала в Африка. Аз си я обичам много Малта и истински разпускам тук, но зависи с какви очи гледаш. При всички случаи е уникално място и създава едно усещане на лекота, което никъде другаде го нямаш.

# 432
  • Мнения: 2 630
Хм, като човек, живял почти десетилетие на острова, мога само тъжно да се усмихна на твърдението за почти никаква престъпност. Никаква е, докато не се събудиш с входната си врата, маркирана с кръгче да предстоящ грабеж. Или не те подгони тълпа почерпени резиденти на мигрантския лагер. Щом още е добре от туристическа гледна точка, това е хубаво. Но изводи за това, какво е и как се живее, от една седмица екскурзия не може да се направи.

Някой не питаше ли за забавления по Коледа? Има коледно село в Рабат, може би единственото, което има истинска коледна атмосфера в Малта. Само трябва да проверите, дали ще го има тази година, заради короната.

# 433
  • Мнения: 4 808
За почти нулевата престъпност и аз не съм съгласна, на дъщеря ми им обраха жилището, докато живяха там, четири апартамента от входа бяха обрани и полицията така и не залови крадците, но и не се размърда кой знае колко.

# 434
  • Мнения: 4 734
Хм, като човек, живял почти десетилетие на острова, мога само тъжно да се усмихна на твърдението за почти никаква престъпност. Никаква е, докато не се събудиш с входната си врата, маркирана с кръгче да предстоящ грабеж. Или не те подгони тълпа почерпени резиденти на мигрантския лагер. Щом още е добре от туристическа гледна точка, това е хубаво. Но изводи за това, какво е и как се живее, от една седмица екскурзия не може да се направи.

Някой не питаше ли за забавления по Коледа? Има коледно село в Рабат, може би единственото, което има истинска коледна атмосфера в Малта. Само трябва да проверите, дали ще го има тази година, заради короната.

Aз питам за неща по Коледа, благодаря...
Blue grotto посещава ли се зимата, дали има лодки тогава заради времето? Чудя се дали да ходим и до там. Има ли лесен начин от Марсашлок например да се отиде? Не ми се пътува 1,5 часа до там и да се окаже, че няма лодки и какво да се види... И въоще с пътуването колко време отнема посещението на Blue grotto? Има екскурзии до там и Марсашлок, но са само в неделя заради пазара. А ние летим в неделя, няма как да ходим тогава...

Общи условия

Активация на акаунт