Малта /Тема 2/

  • 53 236
  • 805
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 86
Здравейте , купихме билети за средата на юни и дано се осъществи пътуването . Резервирахме и хотел Sliema Hotel by ST Hotels , цената беше по добра от The Waterfront Hote и без това е само за нощувка  . Каква най изгодна карта  за транспорт да си купим за 3 дена ?
Привет! Като бяхме януари, мислихме да си купим карти, но не купихме...
Мотиви: бяхме три пълни дни (смениха ни часа на полета на връщане от 15 часа на 9 сутринта и този ден изчезна). Да си купуваме седмична карта за 21€ на човек ни се стори прекалено.
От/до летището ползвахме такси – на отиване самолетът закъсня с час и не ни се губеше време с прекачване по автобуси с багаж (докато прекосявахме малкото летище, успях да ангажирам таксито през приложението и на излизане пред вратата той вече ни махаше Simple Smile Нормалните таксита са по-скъпи), а на връщане полетът беше сравнително ранен (събота) и пак си хванахме такси. Свалих си приложението eCabs и там такситата хотел-летище бяха по 10,5–11 €.
Билетът в зимния сезон е 1.50€, купува се с точни пари от шофьора, който в повечето случаи не беше много доволен, че трябва да пипа пари и даже подаваше една чинийка с погнуса... Simple Smile Но го приемахме откъм забавната страна. Та с този един закупен билет имате право да се качите и на друг автобус в рамките на 120 минути (т.е. при смяна на автобус не е нужен друг билет). На билета пише час, показваш на шофьора и готово. Точните пари са много важни, ние мъкнехме по цял джоб монети 1 и 2€.
Инак има карта 12 Single Day Journeys (€15), тя не е поименна, и ако влезете в летния сезон (билетът става 2€), може би ще е  по-изгодна тя.
Зависи какви маршрути обмисляте – като си ги нахвърляте, можете приблизително да видите колко пъти ще използвате автобус и да си прецените.
Сайтът на автобусния транспорт - Талиния. И приложението Tallinja е хубаво да се свали, там ги дава на живо маршрутите и кой автобус кога идва.
Много благодаря за информацията ! Започваме да чертаем маршрутите по интереси , но те няма да са по различни от познатите:))

# 601
  • Мнения: 1 652
Малта ще плаща на туристите да посетят страната това лято.
Интересно как ще се осъществява мярката на практика.

# 602
  • Мнения: 86
Да , и на мен ми е интересно !

# 603
  • Пловдив
  • Мнения: 162
И също така дали тази мярка ще се отнася и за децата включително?

# 604
  • Мнения: 3 589
Е, отстъпката ще е "до 200 евро" на резервация, в зависимост от похарчената сума, най-вероятно. Вие какво очаквате, да ви платят почивката ли 😉

# 605
  • Мнения: 2 650
Няма да е отстъпка, предложението е да се дават парите на туристите чрез хотела. Само че тепърва хотелите ще кандидатстват, пък после има условие колко пари се падат на турист според звездите на хотела, пък после проектът бил за около 35 000 туристи. Общо взето засега не са сложили парите на тезгяха.

# 606
  • Мнения: X
От малтиец пари да вземеш е трудна работа, но все пак е добре първо да се види как ще работи програмата. Два милиона е бюджетът, което значи, че 200 евро ще е бонусът за едноседмичен хотел от 2000 евро примерно. Защото 200Х35 000 е 7 милиона. Все файда. Германците много обичат такива намаления.

# 607
  • София
  • Мнения: 3 771
Малта ще предлага до 220 евро за първите 35 000 туристи в страната.
Туристите, които резервират престой от поне три нощувки директно през малтийски хотел, ще отговарят на условията за финансова награда, като отстъпките се увеличават според категорията на настаняването.

# 608
  • Мнения: 2 650
Не знам, къде го четете като отстъпки. Според малтийските медии е handout, даване на пари.
До 220 евро (с 10%) повече ще е, ако човек спи на Гозо.

https://timesofmalta.com/articles/view/tourists-booking-directly … cal-hotels.863649

# 609
  • София
  • Мнения: 3 771
Не знам, къде го четете като отстъпки. Според малтийските медии е handout, даване на пари.
До 220 евро (с 10%) повече ще е, ако човек спи на Гозо.

https://timesofmalta.com/articles/view/tourists-booking-directly … cal-hotels.863649

Точно така, разлика няма, получаваш пари, които ти облекчават сметката в хотела. Пак е отстъпка, взимаш-даваш, но по-малко. Но всичко зависи от категорията на хотела.

# 610
  • Мнения: 51
Здравейте, не съм чела цялата тема и се извинявам, ако задавам въпрос, който вече е коментиран, но ме интересува кой е по- добрият вариант според вас - рент а кар или градският транспорт? Не съм била в Малта, подготвям пътуване за средата на юни и ми направи впечатление колко им е евтино наемането на кола. Как седят нещата с паркирането там? Назад в темата бяхте коментирали, че транспорта там е нередовен.. Моля ви дайте ми съвет, струва ли си наемането на кола? Simple Smile

# 611
  • София
  • Мнения: 12 006
Паркирането е проблем. За мен лично е проблем и лявото движение.

# 612
  • Мнения: 1 652
Бяхме януари т.г. и транспортът си беше редовен. Има си и приложение, което показва на живо нужния маршрут със смяна на автобуси и т.н., като си зададеш локация.
Ние поради обратното движение се отказахме от кола - не се навиха шофьорите нещо. Simple Smile

# 613
  • Мнения: 284
.

Последна редакция: чт, 15 апр 2021, 22:54 от mistery

# 614
  • Мнения: X
Биргу не е точно туристически район, даже никак. Да паркират в Слима и пак да кажат как е. Паркирането в Малта е огромен проблем, но с обществен транспорт е още по-зле. Ние последно бяхме в края на септември началото на октомври, същата работа беше. Иначе лявото движение никога не ми е създавало грижи.

Общи условия

Активация на акаунт