Организация за шкафове, гардероби, дрешници - тема № 6

  • 104 444
  • 742
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 2 495
Здравейте,
Може да е обсъждано, но все пак....моля, споделете начини за организация на тоалетки.

# 226
  • София
  • Мнения: 17 884
Моята е с две части- на чекмеджета.
Във всяко едно съм си разделила по категории нещата, а в най- долното имам такива, които не нося/ползвам почти никога. Слънчеви очила, диадеми (вече) и разни такива.
Отгоре имам кожен органайзер за документи с няколко отделения. Там държа нещата, които ползвам всеки ден. Те не са много. В едното са четки, в другото са сенки, ружове, коректор и т.н. Отгоре в едни калъфче ми стоят и слънчевите очила, които ползвам най- често.
Отгоре имам огледало, на което страничните крила се завъртат и става "обгръщащо".
Лампички и подобни като модерните сега икейски по калъп нямам.

Не знам дали това питаш.Уточни, ако не е това. Вътре нещата са в тъмни метални кошнички. В едното са червилата (не обичам акрилните органайзери).

# 227
  • Мнения: 46 580
Нямам точно тоалетка, ползвам един скрин, който има роля и на нощно шкафче, и на тоалетка, и на шкаф за спално бельо.
Отгоре държа ретро дървена кутия за дребни неща.
Такава за ежедневните кремове.
И такава за други ежедневни неща.
От скрина първото ниво е разделено на 2 чекмеджета, в тях съм наслагала пластмасови панерчета за разделители.
И от тези чекмедженца, но единично. Самото чекмедже си е като кутия, а корпуса съм обърнала прав и е за кремове в тубички.
За лаковете си сковах етажерка от непотребни летвички.
Скрит текст:



# 228
  • Мнения: 69 154
Ох...като видя открити лавици и ми настръхва косата... Scream.прах как бършиш от тях?  Ако трябва до махам всяко шишенце и пак да редя...Rolling Eyes...

# 229
  • Мнения: 46 580
По принцип пердето стои дръпнато пред тях, хем ги скрива и не стои претрупано, хем играе ролята на вратичка за тях. Не събират много прах. Ако бяха открити щях да закача вратичка.

# 230
  • Мнения: 69 154
Идейно е. И красиво.
Но още помня как минимум 2 пъти в седмицата бършех прах от секцията в стаята ми като малка.
Сега съм свела до минимум мебели....именно за да не бърша прах. А пък открити рафтове...никога вече !!! А пък  дребни джаджи върху открити рафтове....дважди и трижди не!

# 231
  • Мнения: 46 580
С вратичка или перденце няма прах.
Иначе е така за мебелите, в хола имаме малко открити етажерки, но съвсем малко площ има непокрита и поне са бели, та не личи Bowtie

# 232
  • Мнения: 177
Здравейте, имам много нестандартно място за гардероб в спалнята.  Ширина 160см, дълбочина 120см и височина до тавана 280см.  Всякакви идеи как да се проектира това чудо, ще са ми от полза.
И трябва да е с плъзгащи врати, защото няма място да се отварят навън.

Последна редакция: сб, 28 апр 2018, 22:34 от palomax

# 233
  • София
  • Мнения: 17 884
Включвам се с въпроса. Имам абсолютно същото питане. Само че не е обособено гардеробно, просто имам толкова място.
Само че аз искам да набутам четири крила от по 50см. И както и да го въртя и суча, не става. С ъглов модул излиза още по- голямо пространство, което аз нямам.

Единственото, което ми хрумна, е 60 см дълбочина три крила. А зад него от 35-те икейски, отворен с монтирани колела. Демек да се изтегле иззад него. Шантаво е, но може до това да прибегна Laughing

# 234
  • София
  • Мнения: 13 576
Аз пък с времето открих, че най-голямата ми грешка в спалнята, е четирикрилният гардероб. "Изяжда" въздуха и все се лъжа да прибера още нещо вътре, вместо да озхвърля.

# 235
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 114
Според мен повече неща може да побере, ако го направите като гардеробна, да се влиза вътре. От едната страна, дълбоката 120см, може да се направи нормален гардероб 60 см дълбок, без врати, релси за закачалки, рафтове. А от другата страна, същото, но повече чекмеджета, 40 или 50 см. дълбочина. В средата ще ви остане достатъчно място да отворите чекмеджетата или да вземете каквото и да е. А на стената в дъното, която остава между двете секции да оползотворите за обувки или някакви други не големи неща. Затваряте с врати каквито ви са удобни и става гардеробна.
Moже да използвате икейските отворени системи, ако ви пасват.
https://www.ikea.com/gb/en/products/storage-furniture/storage-sy … .browsable%3A1%29
Не знам дали ме разбрахте, нещо такова, но в средата мястото ще е по-малко и от другата страна рафтове и чекмеджета.
https://www.google.co.uk/search?q=built+in+closet&tbm=isch&a … rc=M2k5YZ6LjhAbkM:

# 236
  • София
  • Мнения: 17 884
Ами, при мен ще е в краен случай 3×50 и с 60 см дълбочина.
Ама все си мисля,че едно крилце отгоре ще е хубаво.

# 237
  • Мнения: 39 581
Бих ограничила дълбочината на нестандартните гардероби.

# 238
  • Мнения: 46 580
При тези големи размери и аз съм за гардеробна. Спрямо размера ще си планирате точно как да се уплътни максимално.

Скрит текст:





Отпред само врати, които да покриват плътно всичко. Но ако ще са плъзгащи не е добре да са догоре. Сложете с нормални размери, за да не са прекалено големи и тежки и каквото остане около тях запълнете с фиксирана плоскост.
Или здрави врати със стабилна система от този тип.

Последна редакция: пн, 30 апр 2018, 12:12 от Не се сърди, човече

# 239
  • Мнения: 177
Много благодаря за идеите, ще говоря и с момчето което ще го прави, ако има опит с такова пространство.

Общи условия

Активация на акаунт