Препоръчайте препарат против акари

  • 10 574
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 334
Здравейте,

Моля тези, които ползват препарат против акари да препоръчат този, от който са доволни.
Детето ми има алергия към акари доказана с кожен тест и търся с какво да пръскам матрака и.

Благодаря предварително на отзовалите се по темата. 

Моля, bouquet нека не обсъждаме матраци.

# 1
  • София
  • Мнения: 38 472
Темата е за Дом.  Както и да е.
Виж по алтернативните магазини за перилни препарати, там имат всякакви неща.

# 2
  • София
  • Мнения: 16 189
На мен за аналогична алергия (при големия ми син, когато беше на 3 г.) старият д-р Мустаков ми каза да се изхвърлят всички китеници (при екс-свекървата имаше складирани под леглото) и килими, и да се ползват електрическите устройства против комари. Убивали и акарите. В интерес на истината комбинацията от мерки подейства.

# 3
# 4
  • Мнения: 11 334
Поръчах устройство против акари.
Макар да се чудя къде се очаква да отидат.

Някой пръскал ли е с нещо? Ползвам Пип Алерджифри, но ми се струва, че по-скоро ги благославям Simple Smile

# 5
  • Мнения: 434
Разбира се, че се чисти основно, старателно и често.

Успех!

# 6
  • Мнения: 11 334
Разбира се, че се чисти основно, старателно и често.

За съжаление това не помага Sad

# 7
  • Мнения: 420
За Препарат не знам. Дори не съм чувала, че има такива. И аз имам същата алергия и като дете посещавах д-р Мустаков. Препоръча същото - да се изхвърлят китениците и килимите, както и библиотеките с книги на открито и плюшените играчки Sad Родителите ми купиха прахосмукачка Рейнбоу и с нея "тупаха" матрака всяка седмица. Имаше някакво подобрение, но и до днес си ходя със запушен нос...   Simple Smile

# 8
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Чувала съм за това, но никога не съм ползвала и нямам лични впечатления:




Съществуват и различни марки протектори, за които, като за всяко нещо, са писани противоречиви мнения.





# 9
  • Мнения: 11 334
Оказа се, че не мога да намеря в България машинка против акари!

 nelka.nelka, а дали протекторите не са просто още една калъфка?

# 10
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Дорис, ех, аз затова и писах, че мнения има всякакви за тези калъфи.  Blush
Всеки ги предлага като специална материя, която помага, но кой не предлага продукцията си по подобен начин.
Реших все пак да ги поместя в темата. Едва ли има хора с този проблем, които не знаят за тях, но все пак...

Пожелавам облекчение на засегнатите  Hug

# 11
  • Мнения: 11 967
За акари не съм сигурна, но срещу бълхи и хлебарки ползвам Райд. Проблемът е, че след това няколко дни поне матракът мирише, за мен не особено приятно. И все пак е отрова. Ако искаш опитай, но нека детето да не спи да кажем около седмица на матрака,  за да се поотмирише.

# 12
  • Мнения: 25 586
Спрете да си оправяте леглата.  Laughing
Всъщност съм сериозна:
http://www.today.com/home/scientists-keep-mites-away-leave-your- … -every-day-t43496

# 13
  • Мнения: 420

И аз винаги оставям завивките "разбутани", така че да може да се проветрява леглото през деня.

# 14
  • Мнения: 949
Аз гледам да избягвам химиите и затова не ползвам никакви препарати. На машинките не вярвам особено. Имам една, с някакви супер лъчи, против мравки, защото лятото много влизат вкъщи. Ами те буквално си танцуват пред нея, изобщо не им влияе.
За мен най-ефективни са специалните калъфи за спане, които някой по-горе спомена. Има и за матрак, и за одеала. Има много фирми, поне където живея. Качествените не са евтини, но се купуват веднъж, инвестицията си струва. Те не се ползват като заместител на спалното бельо, а се слагат под него.
Освен това махнах всички големи килими вкъщи. Сега имаме няколко малки, които мога да изтупам по всяко време или да изпера в пералня.
Трудно е да се бориш с прахта в големия град, но такива малки трикове определено облекчават алергиите.

Общи условия

Активация на акаунт