Организация за шкафове, гардероби, дрешници - тема № 6

  • 104 244
  • 742
  •   1
Отговори
# 75
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Права е Амур, че пазаруването през ден спестява организационните въпроси и това как да подредиш, но аз лично не желая при всеки случай, в който ще ядем чили кон карне да се налага да ида да си купя червен боб, затова винаги държа 2-3 кутийки (само като пример). Иначе и при мен ще стане като НСЧ и някои неща никога няма да ги ядем.

Или пък да си купя само една гъбка за чинии....

Отделно подредбата е за сметка на времето за пазаруване - за подредя еднократно съм по-ок, отколкото да отделям през ден средно 40 мин за пазаруване...

Затова и търся други оптимизации в подребата на шкафове и идеите ви са ми много полезни. Simple Smile

# 76
  • Мнения: X
Скрит текст:
Ние също сме минимизирали като цяло, затова остана място в шкафовете за бурканчета.
А примерно картофи, лук, плодове и зеленчуци мъжът ми купува от пазар до офиса му, чиято продукция харесваме и ги по 2-5 кила. Брашното и ние не ползваме много, но винаги има приготвено, такова от 5 кг, малки не купуваме, цената е по 2, а и не винаги стига, така си седи, нищо му няма, но като потрябва е налице Simple Smile

Скрит текст:
Аз съм човек, който хич не е по готвенето, ако реша да правя нещо и се окаже, че нямам даден продукт, никога няма да ида до магазина, просто няма да го сготвя. Преди като ни бяха по пликове нещата не винаги пък ги откривах.
Затова ми е нужна строга организация, всичко да ми е пред очите и достъпно Nerd
Като цяло организацията на кухнята трябва да е според личните навици и потребности Hands Plus1

Скрит текст:
petiaivanov, благодаря!
Именно.
Аз готвя, както писах, бобови и зърнени, само ако мъжа и сина поискат.А това е да речем, 1-2 пъти месечно най-много...та не виждам смисъл да държа запаси.Като поискат, купувам, готвя  и така, до следващото поискване.
Същата работа със спагетите, макарони, баници...
Готвя основно месо, зеленчуци.Днес например купих наденички и пилешко.Надениците изпекох за вечеря, пилешкото ще готвя утре.Вдругиден пак на пазар за месо.Мъжа ми обикновено през ден минава през пазара след работа, купува плодове за 1-2 дни, салата, някакъв зеленчук за готвене.За днешните наденици има карфиол на пара, за утре към пилето имам тиквички.
Минала съм през периода на запасяване от всичко, сега искам обратния вариант.Имало е моменти, когато шкафовете буквално се пукаха по шевовете от презареждане.
Ама, както писах, това "много" взе все повече да ме затиска....Като че ли повече ми допада да ми потрябва черен пипер, например, и да нямам, отколкото да се озова с 10-на пакетчета.

Използвам пазаруването и за разходка преди това.

# 77
  • Мнения: X
Аз също обичам минимализма, но за мен това означава да имам стени с вградени гардероби и гардеробни, които да поберат вскчки уреди и продукти и всичко да е прибрано, празно и подредено. Затова обичам рафтове, кутии, буркани и системи за организация.

# 78
  • Мнения: 46 508
Като че ли повече ми допада да ми потрябва черен пипер, например, и да нямам, отколкото да се озова с 10-на пакетчета.
И аз мразя пакетчета, затова взимаме колкото да се поберат в бурканчето и мелничката. Като понамалее, пак зареждаме Simple Smile

За храните, няма начин, докато детето порасне ще се стремим към балансирано хранене, което включва всички хранителни групи, иначе преди и ние карахме на месо и зеленчуци (не обичам месо и ми беше доста трудно).

# 79
  • Мнения: X
Аз и шкафовете искам да са полупразни....
https://lh3.googleusercontent.com/qNl-UkWffl0Yv8ZLTSHon1Od8eDRJW … xwBpGDzItdqw=h310
ето това ми е претрупано
https://ua.all.biz/img/ua/catalog/1596098.jpeg

# 80
  • Мнения: X
Амур, на мен не ми е претрупано ако е подредено и в кутии в дрешник. Натрупано е ако е извън дрешника Simple Smile

Следя ви за идеи и като стане пак готова кухнята ни ще се включа с новата подредба и аз.

# 81
  • Мнения: 2 115
.

Последна редакция: чт, 15 мар 2018, 14:34 от Snowche

# 82
  • Мнения: 177
А някоя от вас да се е сдобила с подобни бурканчета? Много им се чудя, струват ми се удобни да ги сложа на хладилника отстрани Simple Smile https://olele.bg/product/%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B5%D0%B9%D0 … 0%BD%D0%B8%D1%82/

# 83
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Имах такива и ми надраха инокса. Отделно, че капачето на едното бурканче се разхлаби и не можеше да седи така провесено. 4лв за едното ли? Моите бяха комплект 6 за малко  пари от домашните потреби.
От този магазин бях поръчала едни мини щайгички за хладилника. Пристигна 1, а аз очаквах, че ще са като на снимката 3. Доста заблуждаващо беше, но кой да чете края на описанието.

# 84
  • Мнения: 9 646
Не знам дали са удобни тези кутийки, но ако си решила да потъчваш от този сайт обърни внимание на това - "Остават 1 бр" Grinning

# 85
  • Мнения: 177
Имах такива и ми надраха инокса. Отделно, че капачето на едното бурканче се разхлаби и не можеше да седи така провесено. 4лв за едното ли? Моите бяха комплект 6 за малко  пари от домашните потреби.
От този магазин бях поръчала едни мини щайгички за хладилника. Пристигна 1, а аз очаквах, че ще са като на снимката 3. Доста заблуждаващо беше, но кой да чете края на описанието.
Нямам намерение да поръчвам точно от този сайт, имаше ги и някъде другаде, ама сега това ми изникна първо в търсачката Sweat Smile Инокса на хладилника ли? Моят не е иноксов, ама едва ли това ще ме спаси хаха Харесва ми компактното решение, затова съм се зарибила...Нямам цял отделен рафт или място по плота за удобно съхранение на подправки под ръка. Не ме кефи от кутии да изваждам пликчета Thinking

# 86
  • София
  • Мнения: 2 446
Имах такива преди години, стояха точно на хладилника, близо до котлона и много бързо им излязоха ръждиви петна - за 2-3 месеца.

# 87
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Опасявам се, че под тежестта си ще се смъкват надолу у че магнитът няма да гизадържа на място.
Такова нещо е малко трудно да купиш по интернет, без да си го видял.

# 88
  • Мнения: 375
Имах такива от ИКЕА. Магнитът си държеше идеално, но понеже стояха на хладилника, който е до печката от парите започнах много трудно да ги отварям, докато накрая не стана невъзможно.
Иначе качеството им беше ок, след като около 2 години стояха там само за красота Simple Smile

# 89
  • Мнения: 46 508
А някоя от вас да се е сдобила с подобни бурканчета? Много им се чудя, струват ми се удобни да ги сложа на хладилника отстрани Simple Smile https://olele.bg/product/%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B5%D0%B9%D0 … 0%BD%D0%B8%D1%82/
Сложили са за основна снимка по-голям буркан, но пише, че са 6 х 4 см, т.е. тези на другите снимки. Имахме 10 такива и ги изхвърлих с голям кеф, но и сълзи, защото бях дала бая пари преди 10 г. Много се цапат и след време започват да се въртят трудно, както вече са писали преди  мен, нямат отваряне. Освен това поне на нас са ни малки.
Но щом се продават по 1 бр. можеш да вземеш едно за проба.

Общи условия

Активация на акаунт