Парфюмни размисли и страсти - 216

  • 146 466
  • 749
  •   1
Отговори
# 330
  • Филибето
  • Мнения: 1 047
Гледам едни тестери на Ферари на много добри цени и се чудя дали да не гръмна на сляпо Лавандулата и Смокинята. Помня, че миналата година много ги обсъждахте. Ако някой ги познава ще съм благодарна да каже 1-2 думи.
Не познавам лавандулата, но за смокинята имай едно наум. Хубав аромат е ,но при мен изкарваше една лееко мазна нотка. На мъжка кожа стои по-добре.

# 331
  • Мнения: 31 399
Подкрепям и двата не са въобще за насляпо. Смокинята е странен аромат и лично аз не го харесах за придобиване, а обожавам смокинови аромати.

# 332
  • Мнения: 2 057
Аз си бях взела "на сляпо" Noble Fig за мен, много ми хареса, но си е мъжки парфюм. На мъжа ми му стои чудесно и е учудващо траен като за смокинов аромат.

# 333
  • Мнения: 31 399
Да, всичките са доста трайни. Аз съм луд фен на Нероли. Heart Eyes

# 334
  • София
  • Мнения: 6 497
Благодаря ви! Отказах се, смокинята я плануван за мен, а лавандулата за обща, но ще се въздържа за момента.

# 335
  • Мнения: 36 174
Много харесвам Смокинята, суха е и с по-мъжки уклон, но не е трайна. Няколко пъти я поръчвах за приятели, сега не издържах и я пуснах и за мен. Тестерите идват обикновено без капачка, но има и с - въпрос на късмет.

# 336
  • София
  • Мнения: 6 497
А всъщност къде в София сте ги виждали офлайн?

# 337
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Deziderata, благодаря за сравнението. Сравнението на готик дива с Тинкърбел много ми помага Hug Ще го потърся и аз това слънце.

Harpalike, успя ли да стигнеш до щанда на Аджмал? И аз го усещам шипров Номад на Клое. Прави ми впечатление, че никой не коментира цитрусите, само при мен ли са много в този парфюм? Те също го отвеждат в леко класическа посока. Красив парфюм е.

Преди време в Барселона се запознах с произведенията на The Merchant of Venice Дамата, която представяше ароматите беше изключително стилна, красива и много компетентна. Разказа ми, че марката произхожда от Венеция, че флаконите са изработени от Муранско стъкло, във формата на старинна лампа. Използат предимно натурални, висок клас есенции и масла, а парфюмите са с 40% парфюмна концентрация. Изключително шлейфови и трайни, това не може да им се отрече.

Най силно ме впечатли серията MURANO EXCLUSIVE, като абсолютният ми фаворит е Arabesque The Merchant of Venice
Дали заради продължилата много дълго зима, но в последно време ми се носят топли, амброви ориенталци, носи ми се нещо уютно, вкусничко, и след голямото ми попадение с Choco Violet Mancera, ми се искаше да открия още такива гурме красоти. Наскоро си говорих с парфюмен приятел, по повод поръчана отливка на Maasaï Mara Parfums Berdoues, че парфюмът е много хубав, чудесно съотношение на цена, качество и визия, но ако някой във фрагрантика си беше дал труда да отбележи, че му прилича на Амбр наргиле на Ермес, никога нямаше да го поръчам. Не защото не ми харесва парфюма, а защото идеята ми е вече позната, намирам огромно сходство в ароматите. И обявих, че този тип аромати, канелени, топли, гурме и ванилови вече не могат да ме впечатлят. Да, ама не. Защото Arabesque е всичко това, и въпреки всичко, реакцията при носене е WOW!
Жестоко гурме! Даже аз, която не се числя точно в редиците на гурме почитателите съм силно впечатлена! И ако харесвам, но не мога да нося Tobacco Vanille Tom Ford, Ambre Narguile Hermès, Oajan Parfums de Marly,  Lira Xerjoff или Farah Brecourt, то този парфюм е взел от всеки най-хубавото, намерили са идеалният баланс между всички съставки и се е получил невероятен и много шик гурме парфюм.
Всичко, посочено в пирамида е там и се усеща. Започва с разкошен, ароматизиран тютюн, прясно отворен пакет за лула, и чуден препечен мармалад от сливи, с пръчица канела в него. Канелата е точно, колкото да даде лека горчивина и да даде характер на сливата, но в никакъв случай не е тягостна и водеща. Усещам и любимият ми захаросан и потопен в шоколад джинджифил. Смолистата сладост на бензоина и топлата елегантност на тонката, както и дървесната му мекота го отвеждат в много уютна посока, дават му едно щастливо усещане, радостта от това, човек да се прибере у дома. Много ми напомня на дните  от детството ми около Коледа, когато се събирахме при моите родители, топличко и уютно е, баща ми си пуши лулата с Clan, наоколо мирише на моите любими меденки с канела, слепени със сливов конфитюр, на топъл шоколад, на джинджифилови сладки, а баба ми е наоколо и пие любимият си ликьор тути фрути. Това е парфюм за щастливи и усмихнати хора, за такива, които се усмихват неволно, като минат покрай коледните сергии и детето в тях е още живо. Красотата е в дозата. Този парфюм го доказва това с пълна сила. За мен е най-хармоничният от всички подобни на него аромати, които съм изброила. Ако трябва да избера един от всички, изборът ми без никакво колебание ще бъде той. Не знам дали бих дала 220 евро за него, но ако ми попадне на по-човешка цена, защо не.

И аз харесвам ароматите на Ферари, но са трудни за откриване за тест. След чудесното ми запознанство с Неролито, на мен ми е любопитен Бергамота. Някой познава ли го вече?

~Étoile~, може да се пробват в Блик, ако успееш да изтърпиш отношението им.

Последна редакция: ср, 04 апр 2018, 20:43 от kovatcheva

# 338
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 517
Иначе перфектния цитрус за мъже от по-новите пердложения може да бъде потърсен например в лицето на Mercedes-Benz Cologne - https://www.fragrantica.com/perfume/Mercedes-Benz/Mercedes-Benz- … ologne-41578.html
Абсолютна фантазия! Лято в бутилка - не вярвам да има мъж на каквато и да е възраст да не хареса този вълшебен свеж микс. Някъде казват, че напомнял оригиналната формула на Dior Homme Sport, но дали е така - не мога да кажа, а и едва ли има смисъл да се търсят такива сравнения.

Deetron, спомням си още миналата година когато го похвали, а точно търсех такъв тип свежаак за моите мъжове - веднага го намерих, взех им го и наистина е страхотно попадение - ще се изтрепят за него... Mr. Green
И още един пак твое лятно предложение, който страшно много им допада и на тримата е He Wood Cologne DSQUARED².  Heart Eyes

Продължавай да пишеш! Твоите предложения за мен са страхотни попадения, имайки предвид, че стрелям на сляпо, доверявайки се на вкуса ти, което говори за много сходство в парфюмните ни предпочитания! Hug

Ковачева, благодаря за предупреждението, Сънчето знам че си пада по по-мъжки аромати и винаги имам едно наум. Peace
Не стрелям вече толкова често на сляпо - само и единствено след достатъчно разузнаване и обмисляне. Mr. Green

Сега съм в чуденка - има много изгодно предложение за Gucci Guilty Absolute pour Femme, някой ще ме откаже ли? Laughing

# 339
  • Germany
  • Мнения: 1 581

Сега съм в чуденка - има много изгодно предложение за Gucci Guilty Absolute pour Femme, някой ще ме откаже ли? Laughing
Не Hug Heart Eyes Давай смело Kissing Heart

И още едно предложение за твоите мъже, ако ти попадне на добра цена First Class Etienne Aigner Много, много любим. И аз го нося понякога Grinning

# 340
  • Мнения: 2 619
BBeLLa, страхотено е Гучито, но аз го виждам за студено време.
Това е и една от причините да не го взема.....
Жалко,че го пробвах късно.
ПП видях,че имаш изгодно предложение и аз като Ковачева. Вземай го☺.
Мен напоследък нищо не ме грабва.....

# 341
  • София
  • Мнения: 13 763
Аз учудващо вече няколко дни нищо не съм купувала, а дори и харесвала. Времето нещо не ме предразполага да реша какво ми се носи. Сутрин е студено, после става жега. Не става за сладки и тежки аромати. Не става за любимите ми солени и разхлаждащи. Цветни и плодови май ме пренаситиха. Ще изчакам да минат празниците и ще видя дали ще ми дойде музата. Най-голямата ми дъщеря купи Венеция и се оказа точно, както коментирахме - променена е, звучи химически, но има още прилика със старата версия и ще си го износим аз и двете ми големи момичета.

# 342
  • Мнения: 635
Здравейте, реших да споделя, дано е полезно  - днес на първа страница на фрагрантика ме посрещна огромна снимка на розоберачки и статия за българска роза Smiley
https://www.fragrantica.com/
https://www.fragrantica.com/news/How-to-Buy-Bargain-Bulgarian-Ro … Online-10725.html
Може би ще бъде интересно да се ключите в коментарите под статията с ваши мнения Simple Smile

# 343
  • Мнения: 2 939
И аз съм в застой откъм покупки. Нося си ТФ Солей бланк и Шалимар  Суфъл и към друго не ме тегли.
От свежаци и цитруси, рязко завих към ванилия и сладост, но не сладскараска а като усещане. Вчера се престраших и тествах Диор Адикт 2014 г. на кожа и колкото и невъзможно да ми се струваше взе че ми хареса, ама много ми хареса! Хубаво, рязко цитрусово начало (обичам резкият старт в парфюм), но не на плодчета, а сякаш стити листя между пръстите. Жасмина също не ме подразни и задуши както очаквах, усещам го пикантен и тръпнещ,  долових и нещо нафталинено, не буквално и не неприятно и е за кратко. Ванилията също е разкошна, мека, топла и пудрена, прашна и шоколадова сякаш, различна е от тази в Суфъл. Нямам много опит с ванилии и затова я сравнявам с Шалимара.  И има всички изгледи да ме накара да го купя. Странното е, че дори при вчерашните температури не ме задуши. Та сега го мисля него....

# 344
  • Мнения: 912
Хич не му се чуди на Адикта.Много е хубав, нося го с голямо удоволствие и събирам много комплименти с него ⚘

Общи условия

Активация на акаунт