Парфюмни размисли и страсти - 216

  • 146 519
  • 749
  •   1
Отговори
# 375
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Сега съм пред дилема искам пак Chanel Stuck Out Tongue  разстройвам се хаахх пред GABRIELLE or MADEMOISELLE ??? и двата ги харесвам и не знам кой ?!

Дайте ми наклон с малко ваши отзиви :*
Mерси , дами Wink
Аз съм за  Мадмоазел. На мен не ми идва тежък Smiley Даже обмислям покупка Innocent

Христос Воскресе момичета! Здраве, любов, мир и светлина!!! Flowers HibiscusFlowers HibiscusFlowers Hibiscus

# 376
  • Мнения: 36 204
Христос Воскресе, дами и господа!
Отнесох празнично и на сляпо един Роял Амбър на Дюпон, по описание би трябвало да е добър избор за мен. Simple Smile

# 377
  • Мнения: 10 034
Христос Воскресе, парфюмни!

Прочетох, че бранда Лолита Лемпика има нов собственик. Уплаших се, взех си 2 Лолити в запас и си плюх в пазвата. Та за този месец 4 повторения на 2 аромата на същия бранд. Нищо ново не искам.
Пробвах Мадмоазел Интенз. Оргромна прилика с първообраза, който за мен в личен план вече е символ на отминала ера. Тази страница от живота ми е затворена. Започвам не само нова глава и книга, направо смених жанра.

# 378
  • Мнения: 721
Христос Воскресе!  Heart Eyes Светлина и любов на вас, парфюмни!  Hug
Днес след многото мислене /понеже "няма какво" да си сложа  Laughing/ реших да разходя прекрасния ми Eau Trouble Brecourt  Heart Eyes Толкова свобода, лежерност ми носи ...шик и финес ...и ми се връзва страхотно с аутфита днес  Flutter

Съжалявам за off topic-а, но страхотен аутфит, много ми хареса комбинацията. Хайде да го избистриш в модните комбинации Grinning

# 379
  • Франция
  • Мнения: 898
Пробвах Мадмоазел Интенз. Оргромна прилика с първообраза, който за мен в личен план вече е символ на отминала ера. Тази страница от живота ми е затворена. Започвам не само нова глава и книга, направо смених жанра.
Тези думи съвсем точно изразяват и моите чувства към този "нов" аромат на Шанел Hug

Здравейте, парфюмни, честито Възкресение Христово!
Иска ми се да споделя малко впечатления от приключилото миналата седмица парфюмно изложение Esxence 2018 в Милано, десето юбилейно поред, което аз обаче посещавам за първи път. Чудех се кое от хаоса на изобилието ще е най-интересно, без да възпроизведе самия този хаос, и реших да ви разкажа за една от марките, представени там - изключително любопитната швейцарска инди марка Perfume.Sucks.
Марката е създадена едва през миналата година от парфюмера Andreas Wilhelm. Андреас е изключително обаятелен и все още млад човек, чиято откровеност само добавя към харизмата му. Разказа ми, че доста години е бил в индустрията и е работил за различни фирми, докато в някакъв момент просто му писнало. В днешно време парфюмът е най-маловажното нещо в бранша, твърди той, много по-важни са историите около парфюма, името, рекламата, опаковката и въобще - всичко останало. А това е просто убийствено за един парфюмер. Затова и марката, която е създал, е своеобразен бунт срещу установените в индустрията порядки.
Сега той не създава парфюми, въобще "парфюмът да го духа" (много мислих как следва да се преведе най-точно името на марката му). Това, което той произвежда, са ароматизирани алкохолни разтвори за пръскане. Всичко, което прави, е с отворен код - на опаковката е изписана пълната и точна формула на съдържанието, така че всеки, който разполага с лаборатория и съответните суровини, може да си забърка още от същото, колкото си иска.
Взех си пробички от пет негови аромата, всичките с имена на цветове, но само три са засега в базата Фрагрантика, затова ще дам линкове само към тях:

Синьо
Свеж модерен акватик. Напомня ми много за Градините на Ермес, някъде между Нилските и Мусоновите, особено в началото - едновременно е озонов, но с леки плодови подтонове. В развитието си става по-наситен с аромат на зелени подправки и постепенно завива към морско-минерален. Много приятен е за моя нос и бих го носила, така както харесвам и нося ермеските аромати.

Зелено
Докато го тествах, гледах нотките във Фрагрантика и умът ми просто отказваше да схване какво мириша. Нещо остро, нещо землисто, нещо сладко и с пушек - всъщност нищо от това, което е описано като нюанси в базата. Тогава затворих сайта, затворих очи, фокусирах се и внезапно ми просветна: точно така миришат малките улички пред нощните барове в Амстердам. Дами, това мирише на изпушена марихуана! Ама от-до.
Любопитното тук е, че Андреас е създал този парфюм по поръчка на един българин, специално за него. Разказа ми цялата история и името на господина, но се чувствам некомфортно да преразказвам.

Розово
Започва с много изразен ветивер, в свежите му версии с изразени цитрусови нюанси. Постепенно се добавят земните и леко сладки нюанси на омекнали диви ябълки. Бих казала, че това е пачули, но базата вика - бобова тонка, а коя съм аз да споря. Елегантен мъжки парфюм за мен, не знам защо се казва "Розово".

Жълто
Сандалово дърво, с малко портокал в началото и малко уд в основата.

Оранжево
Моят фаворит. Страшно ми хареса началото, защото извади спомени за безгрижно детство и живот на открито в планината, плюс розова дъвка за балончета. Мирише ми на дива мента, дива хвойна и диви ягоди. Това са субективните ми усещания, разбира се, иначе като се концентрирам усещам много синтетичен мускус.

Освен с пробички, Андреас ме изпрати и с бонбонче - първият парфюм за смучене. На опаковката пишеше gourmand-orris. На вкус беше ванилов крем с козметични оттенъци на виолетка.

Последна редакция: пн, 09 апр 2018, 13:23 от Йоан Владимир

# 380
  • Мнения: 2 628
Днес тествах Dolce garden D&G заради хубавият и интересен отзив на Ковачева.
Не понасям кокос в парфюми. Може би от това, че живея на морето и правя асоциация,че съм взела на бързо душ и не съм отмила плажното олио.
Наистина много добре комбиниран кокос.
Ще го взема за жегите.

# 381
  • Мнения: 31 426
Нямам търпение да го пробвам точно заради кокоса, аз обожавам в парфюми и за ядене.

Тези дни страшно харесах Gucci Bloom Acqua di Fiori Gucci. Страхотна зелелина и селд това любими бели цветя.
Опитах се да нося хубаво Номад, но ми идва страшно остър, почти с амонячен дъх на кожата. Хубав парфюм е, различен, но нещо ме дразни страшно в него. Аз съм сигурно единствената, която не хареса и бутилката. Кожата е раздърпана.

Днес съм с дамския Задиг, много ми е хубаво с него. Той е един от любимите ми уютни аромати, за почивни дни.

# 382
  • Сан Франциско
  • Мнения: 1 698
Здравейте, момичета. От доста време ви чета, но не съм се включвала досега. За атомна парфюмна бомба бих определила Decadence Marc Jacobs. Учудва ме, че някои хора оприличават мириса на този на кисели краставички...на мен ми мирише на шоколад и слива. Има и нотки на българска роза, но аз не ги усещам. Изключително силен и траен - способен да задуши публиката, ако се прекали с него.

Някой по-напред беше питал за цитрусови аромати. Най-любимият ми парфюм си остава Diesel Fuel for Life Unlimited - красив, уникален, кара ме да се усмихвам всеки път, когато го помириша. Лошото е, че от няколко години вече не се произвежда и съм им много сърдита на Diesel-ите.

# 383
  • Стара Загора
  • Мнения: 832
Здравейте, гледам в сайта на elinor.bg че има два вида парфюми от този -  GUERLAIN LA PETITE ROBE NOIRE COUTURE EAU FRAICHE и GUERLAIN LA PETITE ROBE NOIRE Eau de Fraich. Два ли са наистина и каква е разликата между тях. И цените им са доста различни Open Mouth

# 384
  • Мнения: 2 964
Здравейте, гледам в сайта на elinor.bg че има два вида парфюми от този -  GUERLAIN LA PETITE ROBE NOIRE COUTURE EAU FRAICHE и GUERLAIN LA PETITE ROBE NOIRE Eau de Fraich. Два ли са наистина и каква е разликата между тях. И цените им са доста различни Open Mouth

Има разлика в милилитрите 30, 50 и 100.

# 385
  • Стара Загора
  • Мнения: 832
Ами не - Парфюм EDT Тестер за жени Guerlain La Petite Robe Noire Couture Eau Fraiche-100ml - 68 лв. и Eau de Fraiche Тестер за жени Guerlain La Petite Robe Noire-100ml - 90 лв. /без couture/. Затова се зачудих да не би да има два различни парфюма.

# 386
  • София
  • Мнения: 13 791
Има 3 различни парфюма, но те са Guerlain La Petite Robe Noire Couture, Guerlain La Petite Robe Noire Couture 2014 (лимитирана версия) и Guerlain La Petite Robe Noire Eau Fraiche.
Не знам за други версии на Eau Fraiche.
На споменатия сайт виждам 2 от вариантите (без лимитката) и още няколко от разновидностите май има, но не го разгледах подробно.

# 387
  • Стара Загора
  • Мнения: 832
Благодаря за отговора, може да е тяхна грешката или снимката.

# 388
  • Мнения: 5 462
Здравейте, имам един въпрос извън темата- да ми препоръчате парфюм с изявен аромат на липа. Знам, че има такава тема, прочетох я, но някои от тях определено не миришеха на липа и затова задавам въпроса, ако някой през това време си е купил такъв парфюм или е тествал. И също някой да ми даде по-подробно описаниe на lerbolario- ombra do tiglio. Tука в Пловдив точно този го няма за тестване и мисля да го поръчам на сляпо. Чувства ли се липата? Благодаря и съжалявам, че съм извън темата  bouquet
Имаше един на Трусарди , но не помня името му.

# 389
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 517
Здравейте, имам един въпрос извън темата- да ми препоръчате парфюм с изявен аромат на липа. Знам, че има такава тема, прочетох я, но някои от тях определено не миришеха на липа и затова задавам въпроса, ако някой през това време си е купил такъв парфюм или е тествал. И също някой да ми даде по-подробно описаниe на lerbolario- ombra do tiglio. Tука в Пловдив точно този го няма за тестване и мисля да го поръчам на сляпо. Чувства ли се липата? Благодаря и съжалявам, че съм извън темата  bouquet

Тъкмо щях да пиша по повод моя парфюм с липа. Hug
Днес ми е едно хубаво, пролетно и съвсем подходящо за сезона се офъщях с Tilleul D`Orsay. Да, ообаче - греда. Преди две-три години толкова ми харесваше, сега липата я усещам по-малко отколкото green нотките, които са ми леко мазни и тежат на обонянието ми. Незнам защо така се получава, но наистина ми е една идея по встрани от идеята за липата, а така ми се иска една уханна натуралистична липа. Heart Eyes

Някой беше похвалил Ombra di Tiglio, но незнам дали е хубав цвят от липа или и той зеленее в повечко.

Също много добри отзиви има за Champs Elysees, но коя версия от двете ЕДТ или ЕДП също не знам. Казват, че ухае на липа, аз не го познавам, във Фрагрантика мълчат по повод на липата, трябва да пробваш, ако имаш възможност.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт