На пазар в Лозенград и Одрин - 13

  • 148 948
  • 735
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 17
Някой да е попадал по борсите на омекотител на гранули, тип Ленор, който го има в БГ.

Последна редакция: пн, 26 мар 2018, 20:43 от Mama Oli

# 256
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 608
Ако имате предвид този Ленор

Скрит текст:

скоро и аз питах,но никой не каза,че е виждал там и ако говорим за същия продукт не е омекотител,а само ароматизира дрехите по-силно  Peace

# 257
  • Мнения: 2 838
Аз си взех от Германия (синия цвят) , ама хич не останах впечатлена. Не ароматизира достатъчно. Ползвала съм друга марка, купувана от Англия и беше в пъти по-добро.

# 258
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 731
Скоро пазарувах в едно магазинче за вносни препарати по път и ги видях, но не понечих да взема. Знам че ги бяхте хвалили тези перли... Купих омекотител на Ленор, но е много слаб и почти не се усеща. За сметка на това кокосовия на Fabuloso, ухае в цялата дневна 3 дни.

# 259
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Скоро пазарувах в едно магазинче за вносни препарати по път и ги видях, но не понечих да взема. Знам че ги бяхте хвалили тези перли... Купих омекотител на Ленор, но е много слаб и почти не се усеща. За сметка на това кокосовия на Fabuloso, ухае в цялата дневна 3 дни.
И кокосов Fabuloso ли има?! Обожавам кокос. Аз си го купувам от тук от едно магазинче за турски препарати за 3.50 , но с аромат на малини и наистина много добре ароматизира

# 260
  • Мнения: 17
Скоро пазарувах в едно магазинче за вносни препарати по път и ги видях, но не понечих да взема. Знам че ги бяхте хвалили тези перли... Купих омекотител на Ленор, но е много слаб и почти не се усеща. За сметка на това кокосовия на Fabuloso, ухае в цялата дневна 3 дни.
И кокосов Fabuloso ли има?! Обожавам кокос. Аз си го купувам от тук от едно магазинче за турски препарати за 3.50 , но с аромат на малини и наистина много добре ароматизира

Има ли ги навсякъде? Май не съм срещала до сега омекотител Fabuloso...

# 261
  • Мнения: 726
Може ли да ми препоръчате аптеки в Одрин и ако знаете техните адреси.
Благодаря

# 262
  • Мнения: 17
Може ли да ми препоръчате аптеки в Одрин и ако знаете техните адреси.
Благодаря
Аз тази събота пазарих от аптека, в която говорят на български език, намира се точно на  сфетофара под джамията Сюлеймание (съжалявам,ако не го произнасям правилно). Адрес не мога да посоча, само първата буква помня Е.....

Последна редакция: пн, 26 мар 2018, 22:46 от Mama Oli

# 263
  • Димитровград
  • Мнения: 811
Може ли да ми препоръчате аптеки в Одрин и ако знаете техните адреси.
Благодар
Има много. Търсете голяма червена буква Е и надпис ECZANE (ECZANESI).  Няколко в пешеходната зона:

https://www.google.bg/maps/@41.6742818,26.5534629,3a,75y,103.11h … e0!7i13312!8i6656
https://www.google.bg/maps/@41.6763501,26.5530412,3a,57.1y,299.4 … 00!7i13312!8i6656
https://www.google.bg/maps/@41.6752968,26.5543443,3a,28.4y,330.3 … e0!7i13312!8i6656
https://www.google.bg/maps/@41.6747154,26.5528419,3a,32.6y,45.52 … 100!7i2508!8i1254

А тук в целия Одрин с адреси:
https://www.google.bg/search?q=eczane+edirne&npsic=0&rfl … sIAE,lf:1,lf_ui:3

Последна редакция: пн, 26 мар 2018, 22:43 от papaone

# 264
  • Мнения: 351
Може ли да ми препоръчате аптеки в Одрин и ако знаете техните адреси.
Благодаря
Аз тази събота пазарих от аптека, в която говорят на български език, намира се точно на  сфетофара под джамията Сюлеймание (съжалявам,ако не го произнасям правилно). Адрес не мога да посоча, само първата буква помня Е.....
Eczane- означава аптека на турски език. Ако става въпрос за голямата джамия е Селимие(Selimiye).

# 265
  • Пловдив
  • Мнения: 14 115
В тази аптека доста послъгат с цените. Или да кажем, закръглят нагоре на почти всичко.

# 266
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Затова имаме сайт да си видим цените предварително и да не ни лъжат. Който не се е консултирал, рискува да плати някоя и друга лира повече.


Semana15, всички турски аптеки работят на еднакви, държавно регулирани, цени. По принцип. В тези, в които си позволяват да послъгват, го правят заради неориентирания турист. Виж сайта, намери лекарствата, които те интересуват и въоръжена с цените, влез в която и да е аптека. Като видят, че си "подкована", надали ще посмеят да те лъжат.
Мога да препоръчам Mehmet Ay Eczanesi. Момчето, което обикновено е там, дори говори малко български. Издава бележка - опис на лекарствата, където няма как да излъже, защото в системата са правилните цени и дори прави малка отстъпка.
https://www.google.bg/maps/place/Mehmet+Ay+Pharmacy/@41.674206,2 … 2927!4d26.5535554


П.П. Първата предложена от papaone аптека е същата. Извинявам се за повторението, но се надявам линковете, дадени и от двама ни, да са поелзни.

Последна редакция: вт, 27 мар 2018, 00:08 от beljata

# 267
  • софия
  • Мнения: 135
Сега не е ли опасно да се ходи в Турция, да атентатите минаха, но все пак ?

# 268
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Бензиностанции няма и да ти трябват, предвид отдалечеността на Лозенград и Одрин от последните наши. Ако минаваш през Малко Търново, примерно, последната бензиностанция е на по-малко от километър преди границата.



Дам видях от един сайт за горива че в Елхово до главния им път има бензст. с цени като на Марешки.

Мисля маршрута ми е да е -
Варна - Обзор - Сл.бряг - Ахелой - Бургас - Средец - Елхово - Лесово - Одрин?
Това май най-качествения път от към асвалт? 

Около Малко Търново и най-вече селцата през които се минава до там е бедствие от дупки и сега с валежите има много наводнени пътища в района.   То скоро ако не бъркам ноември май имаше страховити наводнения там.

# 269
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Печикамъков, откога не си пътувал към границата? Пътят е ОК от години. Нито един български асфалт не е застрахован от пораженията на зимата, за съжаление, но извън тях Бургас - Малко Търново отдавна е много добър планински път. Беше ремонтиран още преди 7-8 години и няма нищо общо с лунния пейзаж от преди това. Откак направиха обхода на самия град пък е още по-удобно.



mifity, никого не заставяме да ходи. В днешно време никъде не си застрахован.

Общи условия

Активация на акаунт