ЗОНАТА и ние - 15 Тема

  • 105 222
  • 830
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 3 795
Благодаря за отзивчивостта Wink

# 151
  • Мнения: 15 042
Благодаря за отзивчивостта Wink
Аз лично не знам как ще се отрази на здравето ми. Мисля след месец да пусна изследвания, защото при предходните някои от хормоните ми не бяха ок. Но няма как сега да кажа дали ми се е отразила диетата или не.

# 152
  • Мнения: 2 589
От няколко дни се опитвам да спазвам основното правило на зоната за разпределение на макросите. Далече съм от самата зона с бейби Степс. Вчера правих пица с блат от тиквички и овесени трици, стана много, много вкусна.

# 153
  • Мнения: 15 042
Аз днес правих руло - настъргана тиквичка и яйце, изпекох го и намазах с извара и сложих шунка. Допълнително салата за останалите блокове вгх основно. Поне лесно се мери.
Закуска много обичам купичка кисело мляко с 3 гр чиа. Хем.ми е вкусно, хем ме засища. Ако пия кафето с мляко, слагам 6 гр чиа, за да станат 2 блока.

# 154
  • Мнения: 53
Ооо, не, недей. Аз просто не мога да се сетя как, като не знам крайния продукт, който съм получила колко тежи, как да разбера за грам колко е.
Давай по грамажа като за купешката. Не се тревожи, няма толкова да се промени балансът. Оставам насреща за други ястия и сметки, както и въпроси 🌞

# 155
  • Мнения: 227
Здравейте не зная дали все още е актуална темата ,но досега не съм спазвала зоната и ми е много трудно с менюто

# 156
  • Мнения: 15 042
Здравейте не зная дали все още е актуална темата ,но досега не съм спазвала зоната и ми е много трудно с менюто
Като начало избирай по-малко компоненти за всяко хранене, за да ти е по-лесно смятането.  След време като научиш кое колко блока е, ще можеш да смесваш по-лесно.

# 157
  • Мнения: 3 410
Здравейте не зная дали все още е актуална темата ,но досега не съм спазвала зоната и ми е много трудно с менюто
Като начало избирай по-малко компоненти за всяко хранене, за да ти е по-лесно смятането.  След време като научиш кое колко блока е, ще можеш да смесваш по-лесно.
Използвай готови рецепти. А ако ползваш английски ето ти линк към рецептите на Бари Сиърс https://zonediet.com/recipes/

# 158
  • Мнения: 15 042
Аз си купих книгата и заради рецептите,  но признавам, че нито една не ми хареса.

# 159
  • Мнения: 1 317
Записвам се да следя темата и дано вляза в зоната по- бързо. Малко се бъркам с грамажите и комбинацията на храните.

# 160
  • Мнения: 584
Здравейте, не съм се престрашила още да се включа. Само чета и събирам рецепти за сега. От доста време се храня НВХ, но не го правя както трябва и не свалям нищо. Зоната ми се струва супер балансиран и здравословен режим. Обаче се чудя как ще мина от две хранения на пет?
Можете ли да помогнете с идеи за лесни и бързи междинни закуски по 1 блок, както и сутрешна закуска?

# 161
  • Мнения: 15 042
Здравейте, не съм се престрашила още да се включа. Само чета и събирам рецепти за сега. От доста време се храня НВХ, но не го правя както трябва и не свалям нищо. Зоната ми се струва супер балансиран и здравословен режим. Обаче се чудя как ще мина от две хранения на пет?
Можете ли да помогнете с идеи за лесни и бързи междинни закуски по 1 блок, както и сутрешна закуска?
Писала съм и по-нагоре, че май-лесно ми е кисело мляко с 3 г чиа. Чаша прясно мляко с половин лъжица фъстъчено масло. 1 домат (330 гр), 1 яйце, макар че то е в оранжевата зона и 2 маслини.

# 162
  • Мнения: 584
Прясно мляко не обичам, а и съм с ИР и не е добре. Какво кисело мляко употребявате?

# 163
  • Мнения: 15 042
Нямам определено. Важното е да е нискомаслено.

# 164
  • Мнения: 3 410
От 27 февруари насам направих две деветдневни детосикации и хранене по зоната - днес си пуснах изследвания ТСХ - от 7,4 на 5,3, а Холестерола от 7,17 на 5,34. Обиколката на корема ми е намаляла с 10 см, на талия и бедра с 8 и те така. Доволна съм много

Общи условия

Активация на акаунт