ЗОНАТА и ние - 15 Тема

  • 108 140
  • 830
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 3 823
Нахут от консерва се брои отцеден 40 гр. Другото не е Зона.
Е чак пък да не е зона Simple Smile Бари  все пак е дал формула за смятане по етикет. Но не ми се спори за някакви грамове нахут Simple Smile
Аз сипвам нахута след отцеждане и приемам, че е 40 гр.за блок, защото така са дадени в таблицата.Аквафаба алабала...не знам какво има в нея.Сигурно нещо има, защото не е чиста вода ..
То и за киселото мляко със и без суроватката няма логика, но хората са го сметнали и не виждам защо да споря за всяко нещо.

# 766
  • Мнения: 2 736
А замразените боровинки, колко са за 1БВ?
100гр? 80 са натуралните. И във фейса четох, но не видях. Някой ако използва замразени боровинки и малини да сподели, ако може Simple Smile
На моите замразени малини излиза по етикет 180 грама за един блок въглехидрати. Мисля че горе долу в толкова, Катина беше писала 180 също за някакви замразени плодове.
Нахут от консерва се брои отцеден 40 гр. Другото не е Зона.
Е чак пък да не е зона Simple Smile Бари  все пак е дал формула за смятане по етикет. Но не ми се спори за някакви грамове нахут Simple Smile
Аз сипвам нахута след отцеждане и приемам, че е 40 гр.за блок, защото така са дадени в таблицата.Аквафаба алабала...не знам какво има в нея.Сигурно нещо има, защото не е чиста вода ..
То и за киселото мляко със и без суроватката няма логика, но хората са го сметнали и не виждам защо да споря за всяко нещо.
Да,не е нужно да се спори, просто всеки иска да има ефект от усилията му и да знае, че прави нещата горе долу правилно. Аз си смятам почти всичко по етикет. Което няма етикети, обикновено месо, зеленчуци и други ползвам таблицата.

# 767
  • Мнения: 2 104
Цеденото мляко преди време го беше дала една дама от групите за анализ в лицензирана лаборатория,който показваше ,че въглехидратът остава в сурватката и цеденото мляко е протеин.

Нахутът си е нахут. По етикет се изчисляват смесените продукти.

# 768
  • Мнения: 2 736
Ама вие сериозно ли?! По етикет се изчислявали само смесени продукти?! И според кого, като формулата за смесени и не смесени продукти е различна.
И сериозно ми писна вече с тоя нахут. Който както иска да си го изчислява.

# 769
  • Rock & Roll feeling ...
  • Мнения: 6 693
Какво сирене (като марка) похапвате?

И ако не е от изброените в таблицата, пак ли по 35гр?

# 770
  • Мнения: 589
Купувам си домашно, козе или овче и хапвам по 40 гр. за блок.

# 771
  • София
  • Мнения: 1 964
Кактус, аз пробвах Родопско чудо, което препоръчват по групите. Хареса ми, а хората са го натрошили вместо мен (мързеливи ми деца също са очаровани) и сега карам на него.

# 772
  • Мнения: 6 284
Ние от години взимаме в тенеке от местна мандра,пълномаслено е,рядко си позволявам по 50 гр.Родопското чудо много го хвалят в групата,в кауфланд има.Аз хапвам предимно извара,котидж  и моцарела лайт.

# 773
  • Мнения: 3 823
Ям каквото има вкъщи. Игнорирам мазнините и изчислявам по етикет протеина.Опитвам се да не ям често.По същия начин процедирам с кашкавала.Ако се зачета в мазнините  излиза, че всички сирена и кашкавали са мазнина, ако не броим някои , дето имат вкус на тебешир.Ами...благодаря съм. По- добре да не ям изобщо.

# 774
  • Мнения: 2 736
Аз не ям, но когато ядях взимах нискомаслени на Добрев, много ми харесаха на вкус.

# 775
  • София
  • Мнения: 17 387
И аз не ям сега, но подкрепям, нискомаслените на Добрев са хубави - и сиренето, и кашкавала.

Днес си направих импровизирана салата снежанка със скир, краставица и орех. За добавка към въглехидратно хапване (сладък картоф) стана много вкусно. Препоръчвам, само трябва да се бърка и яде веднага, че после се разводнява малко. За 2 блока балансирах.
Сега съм изпекла скумрия, ще си измеря като за 4 блока П и ще правя салата с нахут и печени чушки за В, ако ми остане малко В накрая ще ям плод.

И последно нещо, което ми се получих хубаво - гювеч с телешко и зеленчуци, вкл. и картофи - само при сипване си меря месото и картофите.

Гледам да готвя неща, които да ядем всички, че да не готвя на всички отделно (не че и това не се случва, по-често, отколкото ми се иска...).

# 776
  • Rock & Roll feeling ...
  • Мнения: 6 693
На "Добрев" са хубави продуктите, жалко че не навсякъде ги има.
Обезмасленото сирене, в провинцията, дори в Кауфланд го няма ...

Вчера взех "Родопско чудо", приятно сиренце, малко понакислява или така ми се струва Thinking
А защо е толкова препоръчвано из групите?

# 777
  • Мнения: 6 284
Защото е нискомаслено и при консумирането му можете да добавите удвоени мазнини.Отделно било натрошено и в готов за консумация вид.Аз лично не съм го опитвала,споделям мнения от групата във фейса,та не знам какъв му е вкуса реално.Принципно не съм по сирената аз,два три пъти мъфини дето съм правила солени със сирене.

# 778
  • Rock & Roll feeling ...
  • Мнения: 6 693
Аз не обичам извара. Само готвена ( в миш-маш напр. ) я понасям. Обичам котидж, но имам алергия от някои от консервантите... Така, че сиренето се очертава като основна опция.

Имам въпрос относно закуската - задължително ли е да е 2 блока? Мога ли да приема 4 блока за закуска, а храненето преди лягане да е 3 блока? Т.е. имам времева нужда да слея 2те малки хранения, които принципно прилагам за закуска и преди лягане.

И за хляба да попитам, принципно не ям, но се замислих, че ще е много удобно да попълвам блок - два с него.
Какъв консумирате?

# 779
  • Мнения: 6 284
Всякаква извара ли сте пробвали?Аз преди ядях една кашкавалена от мандрата,много я харесвах.Сега хапвам една обезмаслена 2.9% без да добавям мазнини.
Нищо задължително няма в зоната,важното е да са поне 11 блока дневно и не повече от 6 часа между храненията,закуската до час след ставане.Аз започнах на 11 блока,часовете ориентировъчно давам,плюс минус половин час-3(08:00ч.)-3(13:00ч.)-1(17:00ч.)-3(20:00ч.) блока,от месец и нещо съм на 12 защото започнах тренировки 4(08:00ч.)-4(14:00ч.)-4 (20:00ч.) блока,така че нагодете си според режима.Хляб в началото ядях зелената живена,след месец някъде почнах режимни хлебчета и гризини,някой си правят банички,мъфини.Всеки според вкуса му.

Общи условия

Активация на акаунт