ЗОНАТА и ние - 15 Тема

  • 107 357
  • 830
  •   2
Отговори
# 780
  • София
  • Мнения: 481
Хубаво е, че темата се раздвижи Simple Smile
Летящ кактус, най-добре е да си правиш сама хляба. Можеш да изпечеш тричави блатчета или да направиш хляб от спелта и овесени трици 1:1. Аз понякога правя и балансиран хляб от соево брашно, овесени трици и зехтин, но няма да е подходящ за теб, ако искаш да допълваш само въглехидратите.

# 781
  • Мнения: 8 961
Втора седмица почнах аз. Лека-полека ми се изясняват нещата и сякаш успявам по-прецизно да си смятам блоковете.
Снощи правих сладкиш с ябълки и грис по рецепта на Катина. Чак не мога да повярвам, че е позволено да хапна 1-2   парчета / по един блок са/ от този сладкиш за едно малко хранене и това да не се отрази на режима ми.
На моменти имам чувството, че много се яде.

# 782
  • Мнения: 6 248
Зависи как си се хранил преди,ако си само в зелена зона да доста храна си е.
И аз се радвам че се раздвижи темата,следях я от месеци както и групата,четях,но около мен няма никой в зоната и е хубаво да има с кой да обсъждаме нещата.
Шапокляк интересно звучи,не съм виждала и пробвала такава рецепта,ако може да споделиш,аз обичам такива балансирани блокове,допълвам си някой път "остатъците" 🤣.
Ето една моя "измислица" такава допълних си супичката тъкмо с нея сега за обяд това ядох.3ББ супа топчета и 1ББ десерт.
Скрит текст:
3ББ,хапвам си по една порция 1 ББ и си имам за следващо хранене/ден.
3БП скир 195гр.
3БВ замразени плодове микс от лидл (ягоди,череши,боровинки,арония) 375гр.(125 гр. по етикет)
6БМ бадеми смлени 18 гр.
Докарва го на сладолед,държа го в хладилника.

# 783
  • Мнения: 13 008
Кактусче, аз бях на 11 или 12 блока в три хранения 4 закуска, 4 обяд и 3 или 4 вечеря. По новите препоръки на д-р Сиърс е разрешено и така.
Аз за да не качвам постоянно инсулина, по добре ми е така. Когато ставам много рано имам 1 блок протеин с 1 блок плод и 1 авокадо на смути.
Закусвам към 10.30 , обяд 14.30-15, вечеря към 19.19.30

# 784
  • Мнения: 2 654
Май ни е време за нова тема.
 
Аз ползвам безглутенов хляб от Лидъл. Една филийка е два блока. Това ми беше и закуската днес - протеин 70 грама пуешка шунка и мазнина 9 грама хумус.

Обяд ризото от карфиол 270 грама, 60 грама нар, 40 грама нахут, 105 грама скариди и малко масло за готвене

# 785
  • София
  • Мнения: 17 322
Аз днес за пръв път смятах по етикет, дано не съм се изложила. Бях си взела един замразен микс на Бондюел зеленчуци с ечемик - 400гр. Според етикета, 9гр В, тоест 900/9=100гр за един блок.
Разделих го на половина, за обяд и за вечеря и го броя за 2 блока В, имам пилешко филе на фрайъра, което ми е по 4П за обяд и за вечеря. Допълвам В с 40 гр нахут в салата (1В) и в салатата също нарязах чушка, черита и морков - усредних ги общо да са един блок.

П.С. И аз се радвам много на темата, в реала няма с кой да си говоря за това, а по цял ден смятам, пресмятам и готвя и меря, имам нужда да си го изговоря Simple Smile

# 786
  • Мнения: 6 248
Бърди на мен ми изглежда ок менюто,само мазнините не каза какви са?Не ви ли омръзва едно и също на обед и вечеря?Ние сме на гювечета,много любими вкъщи,всеки си казва какво иска в неговото.Гледам да съчетавам все пак,с две малки деца съм,на 1,10 г. и на 6 г.Мъжът ми е на негов режим,понякога яде каквото готвя,понякога той си готви неговите неща.
Скрит текст:
За който му е интересно.
Гювече 4БП,3БВ,4БМ,добавям си плод за десерт,тази вечер ще е киви един блок.

3БП Пилешко сварено 75 гр.
1БПМ Кашкавал 28 гр.
1БВ Сварен нахут 40 гр.
0.35БВ Кисели  краставички 40гр.
0.2БВ Червена чушка  сурова 50гр.
0.2БВ Морков 25гр.
0.7БВ Картоф 42гр.
0.2БВ Патладжан 70гр.
0.2БВ Домати от буркан,домашни нарязани,без захар 60гр.
0.1БВ Гъби 40 гр.
1.5БМ Готварска сметана 25мл.(3 супени лъжици)
1.5БМ Маслини 17 гр.

Последна редакция: ср, 07 фев 2024, 19:01 от Лещичка 💙💚

# 787
  • София
  • Мнения: 17 322
Лещичка, мазнина понеже слагам захтин в салатата и не я броя специално, знам, че си имам достатъчно Simple Smile
И аз съм правила гювечета, много са ми удачни и те.
Иначе не ми омръзва едно и също на обяд и вечеря, даже ми е по-лесно, че смятам блокове само веднъж Wink Аз съм писала преди, че и сутрешните и следобедните закуски са ми винаги еднакви, че нямам ментален капацитет да ги мисля и тях.

# 788
  • Мнения: 2 654
Бърди, аз ползвам този калкулатор, много е удобно
https://krasi-shehova.eu/bg/%D0%B8%D0%B7%D1%87%D0%B8%D1%81%D0%BB … DyBTQUnyRFHvyYZY0

# 789
  • София
  • Мнения: 17 322
Не го знаех, Духче, много добре изглежда! Пробвах го, добре съм си го сметнала, ще си го ползвам калкулатора, благодаря!

# 790
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 064
Вечерята ми беше пилешко 3блока, малко задушени зеленчуци, червен боб от консерва, по етикет го сметнах около 40 гр. Блок и половин филийка пълнозърнест хляб. Добре си хапнах.
Сутрин правя обезмаслената извара с плод и орехи. Принципно това много ми харесва. Правих си сандвич с пуешко. За междинни, че ми е по-лесно - кисело мляко 2%.
Почнах да ги смятам все по-уверено тези ми ти блокове. Grinning
Благодаря за калкулатора!

# 791
  • София
  • Мнения: 481
Шапокляк интересно звучи,не съм виждала и пробвала такава рецепта,ако може да споделиш,аз обичам такива балансирани блокове,допълвам си някой път "остатъците" 🤣
Лещичка, рецептата е съвсем проста: 10 блока соево брашно, 10 Б овесени трици, 10  Б зехтин, 1 яйце (не броя), 2-3 с.л. кисело мляко (не броя), 1 ч.л. сода, щипка сол, вода 200-220 мл.
Скрит текст:
Получения хляб нарязвам на 20 тънки филийки, всяка по 0.5 балансирани блока. Често си правя принцеси от него- на две филийки от балансирания хляб слагам 1 блок кайма или 1 белтък+0.5 блок извара. 
Принцесите балансирам с 1 блок салата с маслинки или с 1 блок плодове и ядки.

# 792
  • Мнения: 8 961
Един въпрос - на обяд обикновено сядам на едно заведение и си поръчвам пилешко месо на скара и салата - преценявам блоковете на око. Проблемът е, че нямам въглехидрат и гледам веднага щом се прибера в работата /това е след около половин час/ да хапна плод.
На този етап не смея да комбинирам с варени картофи. Тази комбинация месо и картофи ми е табу от предишни режими и никога не я поръчвам. Сервитьорът сигурно си мисли, че имам алергия към картофи. Rolling Eyes

Дали е проблем, че има пауза от половин час между месото, салатата и плода???

# 793
  • Sofia
  • Мнения: 26 495
Аз пък не мога да свикна с плод веднага след ядене.
Знам,че е добре да се яде 1/2ч преди или 2-3ч след храна,като самостоятелно ядене.

# 794
  • Мнения: 6 248
Не и за зоната.В книгата си пише че всяка храна качва инсулина,тоест ядеш каквото ядеш и след няколко часа според броя на блоковете пак.Самият плод е само въглехидрат и вдига рязко инсулина,затова се яде последен.Не вярвам половин час да е проблем,но два три часа със сигурност са и не е по зоната.Няма ли как да си носиш плода с теб и да го хапвам по пътя на мъфин или в колата преди да тръгнеш към офиса?Просто като идея.
На мен също ми се е случвало,почвам да ям,нещо ме прекъсва и след 10-15 минути си дояждам.

Общи условия

Активация на акаунт