Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 12 март 2018, 11:23 ч.

ЗОНАТА и ние - 15 Тема

• 14 425
  • 78
  •   1
Отговори
# 75
Здравейте.
Мисля след НГ да започвам този начин на хранене. Тежа вече 90 кг, висока съм 174 см.
Проблемът ми е на психологическа основа явно, защото когато съм ядосана или разстроена, ям. Преди няколко месеца ми казаха, че детенцето ми (2г. и 3м.) е с аутизъм и от тогава не мога да спра да ям.
Надявам се сега да успея. Пробвала съм през годините какви ли не диети - Дюкан, 90 ДД, режимът на Узунов, глад по Лидия Ковачева. Отслабвах и пак напълнявах. Няма да се впускам в подробности.
Имам и ИР.
Ще се радвам да ми помагате и подкрепяте, защото със сигурност ще имам въпроси.
Първият е: Защо 1БП пише, че е 7г, а в таблицата грамажите достигат 50, че и повече? И за въглехидратите - уж 9г за 1БВ, пък грамажите са доста по-големи в таблицата.

# 76
  • София
Здравей, Galina 198.
На конкретния въпрос: протеините в 1 блок са 7г в чист вид- както е протеина на прах. Във всички останали храни освен протеин, се съдържат и малки количества вещества от другите групи (мазнини и въглехидрати)+ вода, затова и общото тегло е по-голямо. Аналогично е за блоковете въглехидрати и мазнини.
Относно другото: вероятно при повечето от нас проблемът е психологически- ядем когато сме ядосани, депресирани, тъжни... но ето, има начин да се справиш с теглото си. Няма да се чувстваш гладна със сигурност, дори понякога ще ти е трудно да изядеш всичко, което си планувала за деня.
Съжалявам за диагнозата, поставена на детенцето ти, но съм сигурна, че може да се направи много и да се преодоляват препятствията едно по едно.
Пожелавам ти успех и в двете посоки! Ще се справиш Hug

# 77
Шапокляк, много благодаря Hug
Дано този път успея!

# 78
  • „Аз съм дете инатче и се водя само с добро!“
Здравейте, момичета Simple Smile
Готвя за човек който е "зонев" и да попитам за чесъна, колко грама стар и колко грама зелен е един блок ?

Общи условия

Активация на акаунт