ЗОНАТА и ние - 15 Тема

  • 104 540
  • 830
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 277
Благодаря за бързите реакции.А какво се различава нейния подход?
Аз четох точно в нейната страница.
Може ли да ми кажете например ако ще тр да приема 3 блока з а обяд -това са например въглехидрат по 3+ протейн по 3 + мазнина по 3?

# 91
  • Мнения: 142
Благодаря за бързите реакции.А какво се различава нейния подход?
Аз четох точно в нейната страница.
Може ли да ми кажете например ако ще тр да приема 3 блока з а обяд -това са например въглехидрат по 3+ протейн по 3 + мазнина по 3?
според мен нейният подход ,е че не толкова стрикна в грамажите. Но все пак разгледайте всички сайтове и линкове, които са дадени в началото на тази тема. Това, което сте дали за пример- обяд 3Б ВПМ-  по нейните рецепти и това, което аз съм разбрала- 3 Б П - пилешко месо 84 гр. направено в уред с горещ въздух,1 ч.л. зехтин върху салата айсберг шепа-3 Б М, за въглехидрати-1 филийка вита,40 гр.леща от консерва без сол и печен пипер-140 гр. -3 Б В. Това беше моят обяд,ако съм сгрешила да ме поправи. Аз съм в Зоната от около половин година

# 92
  • Мнения: 2 532
Точно в този сайт си има и много удобна таблица, в която пише коя храна какво количество е за блок. Аз по нея се водя. От началото на януари съм в Зоната, като не съм стриктно в зелената част. Но целта ми е отслабване и пак виждам ефект - до момента съм свалила около 4кг. Още 1 кг съм си наумила общо взето, но понеже не е затормозяваща диета и се яде кажи-речи от всичко,може би ще опитам да продължа повечко време.

# 93
  • Мнения: 277
Точно в този сайт си има и много удобна таблица, в която пише коя храна какво количество е за блок. Аз по нея се водя. От началото на януари съм в Зоната, като не съм стриктно в зелената част. Но целта ми е отслабване и пак виждам ефект - до момента съм свалила около 4кг. Още 1 кг съм си наумила общо взето, но понеже не е затормозяваща диета и се яде кажи-речи от всичко,може би ще опитам да продължа повечко време.
Точно толкова искам да сваля и аз.Така наречените карантинно-зимни кг 😌
По колко хранения правите на ден вие?И колко блока изпълнявате?На мен ми се вижда супер често това ядене.И грамажите не са много малки.
Особенно това късно ядене сега преди лягаме ми е супер странно.Чудя се как да го изпълня .Моля за съвет.Първи ден ми е и за сега мисля ,че добре се справям,но определено изпитвам затруднения.

# 94
  • Мнения: 2 532
11блока ми по схема 3-3-1-3-1. И на мен ми се виждаха големи порциите в началото, защото се хвърлях на разни салати я със зеле, я с краставици. После взех да смятам с дроби за по-лесно 😁 Вместо 1 блок зеле примерно, слагам 1/4 блок и си добавям нещо не толкова обемно.

# 95
  • Мнения: 277
А проблем ли е ,ако изпълнявам 10,а не 11 блока?
И ти все още мериш на везна или си преминала на око?
Вечерното ми е на мен проблем.Чета ,че консумацията на кисело мляко била уместна и лесна вечер,понеже има и от трите групи.
Добавям към поста въпроса за кафето и бадемова напитка(заместител на прясното мляко),как седи въпроса?Кафето към кое се води?

Последна редакция: чт, 28 яну 2021, 08:16 от Gloria_18

# 96
  • Мнения: 2 532
Някъде бях чела,че за жена не трябва да се пада под 11 блока. Иначе аз съм ги смятала с калкулатора от сайта.
Кафе и чай,ако са чисти, не се броят. Вече ако се добавя мед или мляко,трябва да се смята. Аз кафето го пия директно след закуската и си заделям половин блок  въглехидрат, понеже слагам малко мед. Бадемовата напитка не мога да я коментирам. По принцип ако е от магазина, има етикет,по който може да се сметне(но аз не съм се впуснала още да смятам по етикети).
Иначе не тегля стриктно някои зеленпуци, но протеините винаги.

# 97
  • Мнения: 277
Ще вдигна значи с един блок следобедното за да компенсирам сутрешното 2блок.
За кафето и аз го пия с мед,така ще процедирам ,за бадемовото ще спада сигурно към ядките.
Леле много ми е трудно с това често ядене.А вие спазвате ли часови режим?Или горе-долу?
Никъде не видях супи?Хапват ли се?И как се броят там?

# 98
  • Мнения: 2 576
Когато се хранех по Зоната бях на 9 или 10 блока. Просто 11 блока ми идваха много. Вечерното хранене преди лягане, лично аз не го ядох. Ако вечеряш примерно към 20-21 часа и лягаш в 22-23 часа, спокойно може и без него.
Снимай етикета на бадемовото мляко и ще ти кажа колко може да приемаш от него 🙂

# 99
  • Мнения: 277
И аз така -10са ми Ок за сега.
Благодаря за помощта .

# 100
  • Мнения: 2 576
И аз така -10са ми Ок за сега.
Благодаря за помощта .


По принцип бадемовото мляко в Зоната е мазнина. Но като гледам таблицата на това мляко, въглехидрата е най-много. 900÷2,4=375. Значи 1БВ е 375 г.
Нещо етикета не е верен тук 🤔
Според мен ако си слагаш от него в кафето и слагаш по мъничко, не го брой.
А като ти свърши потърси такова с 0 въглехидрата и ще го сметнем и него.

# 101
  • Мнения: 2 532
По въпроса със супите, най-лесно е с крем-супи. Там си теглиш суровите продукти преди да ги сложиш да се варят, после като е готово и пасираш, теглиш цялото количество и делиш. С другите по може да има разминавания, понеже не се знае с черпака колко точно ще загребеш картоф, колко друго.. Другият вариант е да си готвиш супа за 1 хранене. Аз понеже гледам да се улеснявам, като готвя, готвя поне за 2-3 пъти да имам.
Голямо улеснение ми е и през уикенда да изпека мъфини или друго печиво, за да си вземам през седмицата на работа 😉

# 102
  • Мнения: 2 576
По въпроса със супите, най-лесно е с крем-супи. Там си теглиш суровите продукти преди да ги сложиш да се варят, после като е готово и пасираш, теглиш цялото количество и делиш. С другите по може да има разминавания, понеже не се знае с черпака колко точно ще загребеш картоф, колко друго.. Другият вариант е да си готвиш супа за 1 хранене. Аз понеже гледам да се улеснявам, като готвя, готвя поне за 2-3 пъти да имам.
Голямо улеснение ми е и през уикенда да изпека мъфини или друго печиво, за да си вземам през седмицата на работа 😉

Мда, много по-лесно е ако се организира човек и си сготви за няколко дена напред. Така поне е сигурно, че няма да излезе от Зоната, защото няма нищо подходящо за ядене 🙂

# 103
  • Мнения: 277
По въпроса със супите, най-лесно е с крем-супи. Там си теглиш суровите продукти преди да ги сложиш да се варят, после като е готово и пасираш, теглиш цялото количество и делиш. С другите по може да има разминавания, понеже не се знае с черпака колко точно ще загребеш картоф, колко друго.. Другият вариант е да си готвиш супа за 1 хранене. Аз понеже гледам да се улеснявам, като готвя, готвя поне за 2-3 пъти да имам.
Голямо улеснение ми е и през уикенда да изпека мъфини или друго печиво, за да си вземам през седмицата на работа 😉
Какви мъфини правиш?
Аз преди години правех на децата мъфини с овесени ядки и ябълки...бяха страхотни ,но не помня рецептата.Ще трябва да се разровя.

# 104
  • Мнения: 2 532
От гореспоменатия сайт си намерих рецепта за солени мъфини с пълнозърнесто брашно. Не помня как бяха кръстени в сайта,но на мен му допаднаха и си правя редовно. И с трици съм пробвала разни печила, но нещо ме боли стомах от тях, не се спогаждаме. Нахутените печива пък са ми твърде странни на вкус 😊

Общи условия

Активация на акаунт