Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте,

предстои ни първокласничка през учебната 2019/2020 година. Живеем в Район Южен и моля за мнение за училищата там. Разгледала съм информация за НУ "Св. Климент Охридски", ОУ "Димитър Талев", ОУ "Захари Стоянов", ОУ "Стоян Михайловски", ОУ "Яне Сандански".

От тях, най-много ми допадна (по описание) ОУ "Димитър Талев" и след това НУ "Св. Климент Охридски".
Интересуват ме учители; материална база; занималня има ли, няма ли; изхранване; наличие на униформи...абе всичко, което ви е харесало/не харесало от конкретните училища в Район Южен.

Предварително ви благодаря!

Последна редакция: ср, 14 мар 2018, 11:56 от йоанна_1731

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
СВ Климент Охридски
Базата е нормална.Имат стол,който предлага избор.Всеки ден се избира между супа и таратор,едно месно основно,едно постно основно и скара.Има избор и за десертите-два вида плод и нещо сладко.
Тениската от униформата е задължително всеки ден.За празници-цялата униформа.
Първи клас са в основната сграда на училището.На първия етаж.Целия ден.
От втори клас започват да въртят смени и занималнята е извън сградата на училището.Когато са в училището,са на втория етаж.
Занималня имат до 3 ти клас включително.
Тоалетните са чисти,защото се оказа,че в някои училища са куптори и децата стискат

# 2
  • Мнения: 4
Благодаря ти, Elfita!

Изглежда имате ученик/ученичка в конкретното училище! Трудно ли успяхте да се класирате в това училище? Ние не сме от Пловдив. Към момента на подаване на Заявление за прием, ще имаме малко повече от година по постоянен адрес в Пловдив.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Не,беше трудно.Даже не можаха да си съберат бройката деца за трите първи класа и прозвъняваха тези,които отидоха в други училища.Децата драстично намаляха от момента на раждане до първи клас.30 процента поне са в чужбина.Та и да се води голям набор,реално тези деца не са тук.Според мен ще се класирате без проблеми

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 9 718
ОУ "Захари Стоянов" е в Коматево. Много зависи в района на кое училище сте. Има нови правила за прием, както и централизирано електронно класиране. Има тема за началните училища в Пловдив.

# 5
  • Мнения: 448
Здравейте,

предстои ни първокласничка през учебната 2019/2020 година. Живеем в Район Южен и моля за мнение за училищата там. Разгледала съм информация за НУ "Св. Климент Охридски", ОУ "Димитър Талев", ОУ "Захари Стоянов", ОУ "Стоян Михайловски", ОУ "Яне Сандански".

От тях, най-много ми допадна (по описание) ОУ "Димитър Талев" и след това НУ "Св. Климент Охридски".
Интересуват ме учители; материална база; занималня има ли, няма ли; изхранване; наличие на униформи...абе всичко, което ви е харесало/не харесало от конкретните училища в Район Южен.

Предварително ви благодаря!
Здравей,аз съм учила в ОУ"Стоян Михайловски".Винаги съм се чувствала добре там,дори и сега като ходя.Учителите и особенно,тази която преподаваше на мен са уникални.Персонала от тогава почти не се е променил.Там са най-хубавите ми спомени.Моята учителка и другите все още преподават там на началните класове.Няма да сгрешите,ако изберете това училище.

# 6
  • Мнения: 4
Права си, Elfita, че наборите драстично намаляха. Дано да е лесно класирането ни, защото училището наистина ми допадна! Ще ми се да получа и мнение за ОУ "Димитър Талев".

Dundi73, ние сме в Остромила, но не знам дали попадаме в района на училището. Не става ли дума за целия Район Южен или е по-важно да си в района на конкретното училище?

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Йоана,за Талев има кой да питам и ще ти пиша.
Гледа се целия район Южен,да.Остромила ако се води в Южен,ще имате точки за местоживеене за всички училища в Южен

Друго важно,за което се сетих,е че децата,ако са на занималня се взимат в 17.20 часа.По-рано не може.За Талев моята приятелка се оплакваше,че още в 16.30 ги пускали.Тя не може толкова рано да стигне и нейното виси при охраната

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 9 718
Всяко училище има район. Виж Остромила в района на кое училище е. Със сигурност не е Климент Охридски, далече е. Съответно за него ще имате по- малко точки.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 9 718
Сега погледнах. Остромила е в района на Талев. Гранични са К. Величков, Ст. Михайловски и З. Стоянов. Най- много точки би трябвало да имате за Талев.
Между другото Яне Сандански също е вариант. По едно време беше за предпочитане пред Талев, но информацията ми е стара. Както и началният курс на К.К. Философ беше добре.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Дунди,ел системата за училищата не е ли като за детските градини за района???
За детските градини,независимо коя градина в Южен посочех,получавах максимален брой точки за местоживеене.Точките падаха ако посоча градина в Западен,примерно.Т.е не гледат района около градината,а целия Южен

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 9 718
Има нова наредба, четете там. Точките са по район на училището.

# 12
  • Мнения: 4
Много ви благодаря за споделените мнения!

# 13
  • Мнения: 1 775
здравейте, нахлувам в темата със същият въпрос - само че ще помоля за мнения за ОУ Димитър Талев и СУ Константин Величков.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 83
здравейте, нахлувам в темата със същият въпрос - само че ще помоля за мнения за ОУ Димитър Талев и СУ Константин Величков.

Живея м/у двете училища. Първото ми дете не учи в квартала и не съжалявам. Второто ми е дете със СОП. Реших, че като родител трябва да му създам усещане, че независимо от всичко то може, умее и най-вече - самостоятелно е. Избрах второто (Константин Величков), съобразено с потребностите на детето. Бях убедена, че постъпвам правилно на 100%, а и нали съм "гърмян заек" вече, знам, че 1-4 клас е важно преподавател, а не материална база. Заради конкретна случка и други родители, се наложи среща с Директора на "Константин Величков". Разочаровах се. Много. Замислих се, че все ще възникнат ситуации, които ще наложат да потърся помощта й. Не виждам на какво мога да разчитам. Рибата се вмирисва от към главата. Поведението на Директора е такова....какво да очаквам от там нататък?
Като предимство бих посочила, че е една смяна. Като недостатък - че първи клас са на втори етаж (предвид на нашите особености това ме притеснява).   
Като цяло виждам негативното отношение на учителите към децата със СОП. Съгласна съм, че е трудно да обгрижваш толкова много деца, съгласна съм, че трябват специалисти, но и ние не сме виновни, че идеята е да интегрират на всяка цена всички. Виновни няма, проблеми от желания....дал Господ.

Общи условия

Активация на акаунт