eksklusivno kurmene do 6-ti mesets (Svetovna Zdravna Org.)

  • 1 345
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 379
Аз захраних Гого на 6 месеца и 1 седмица, и то съвсем бавно - да не кажа, че още почти нищо не яде.

# 16
  • Мнения: 1 770
Аз също захраних късно, на 5 навършени месеца. Малкият проявяваше всички признаци за готовност за захранване. Освен това беше получил разстройство, което благодарение на захранването се оправи. Аз вътрешно усещах, че вече трябва да започна да добавям и друга храна освен кърмата.
Изчетох де що намерих информация по въпроса. Този форум беше от ГОЛЯМА полза за мен по въпроса.

За мен беше много интересно, когато в американски сайт четох, че децата могат да са готови за захранване на различна възраст между 4 и 6 месеца (а не твърдо над 6 месеца, както четох досега тук във форума). Някои американки споделят, че са започнали с по нещо мъничко като захранване и преди 6-тия месец, защото са видели, че бебето е готово за това.
За мен това беше потвърждение, че съм на прав път, захранвайки с пюрета преди 6-тия месец. А както показа и опита и както споделих по-горе, за малкия това беше задължително.

# 17
  • София
  • Мнения: 9 483
Да, чела съм и ще започна след 6-тия месец.
Това е моят отговор.

# 18
  • Мнения: 503
И аз съм 4ела, и имах доста спорове с педиатърката на дъщеря ми. Когато й занесох материали на СЗО, УНИЦЕФ и т.н. за кърменето, тя просто каза:'Да, там е така, но НИЕ не правим така' #Crazy . И аз се свързах с УНИЦЕФ-България, и водих Мила при лекарка, която препоръ4ва късно захранване, макар и по БГ схемата - сокове на 6 мес., зелен4уково пюре на 7 мес. и т.н.
Захраних след 6 мес., първо с плодове, после - зелен4уци, и не сме имали никакви проблеми. Сокове и до сега много не пие, но пък яде плодове, и аз съм доволна. А някои деца много свикват със соковете, и цял живот все сокове пият, и такива слу4аи знам, без сок един ден не могат...
Извинете, пак се отплеснах Embarassed  #Splat .

Общи условия

Активация на акаунт