Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 67

  • 71 271
  • 711
  •   1
Отговори
# 255
  • тук-там
  • Мнения: 5 718
Момичета, а биопсията само след неуспеше опит ли я назначават?

# 256
  • Мнения: 32
Момичета, а биопсията само след неуспеше опит ли я назначават?

Да!

# 257
  • Мнения: 268
Благодаря, Carolina9999! За питането - питах за какво е тази биопсия и Персенска отговори, че резултатите от нея дават ценна информация 😊 Което очевидно е валидно за всички биопсии. А, сега се сещам, че спомена и за надраскване на лигавицата, което спомагало имплантацията.
Най- вероятно става въпрос за имунологична биопсия, щом ще имаш надраскване. Имаше ли имплантация или резултата ти беше 0 ?
На мен след БХ ми назначиха имунологична биопсия, Персенска каза, че трябва да се направи непосредствено преди започване на нов опит, защото се прави надраскване на лигавицата, което спомагало имплантацията, но пък явно има ефект само в месеца в който е направено.
Биопсията я взема мн лесно и бързо, почувствах силна менструална болка за една минута и това е. Не съм пила никакви обезболяващи.
Успех ти желая, скоро да се похвалиш с две чертички 😃

# 258
  • Мнения: 2 193
Aby, благодаря! Явно след няколко дни ще разбера какво и как. Имам един успешен опит при Персенска на спонтанен цикъл от първи опит и се надявах и тоя път лесно да станат нещата. Успех и на теб!

# 259
  • Мнения: 19 691
Момичета, а биопсията само след неуспеше опит ли я назначават?
Аз си я исках преди всеки трансфер.

# 260
  • София
  • Мнения: 1 121
На мен Персенска ми беше казала, че след биопсията/надраскването следващите 2 месеца е по-благоразположена средата. И ние правихме имунологична. Болката беше сравнително кратка като при по-болезнен цикъл, не съм пила обезболяващи.

# 261
  • Мнения: 77
На мен Персенска ми беше казала, че след биопсията/надраскването следващите 2 месеца е по-благоразположена средата. И ние правихме имунологична. Болката беше сравнително кратка като при по-болезнен цикъл, не съм пила обезболяващи.

Да, на мен ми каза същото. Даже сега този месец ще правя тази контролна биопсия с надраскване, преди втория ни опит.

# 262
  • Пловдив
  • Мнения: 389
Мили момичета, на този чудесен празник - Благовещение ви пожелавам скоро да чуете най-чаканата новина, новината, че носите в себе си очакваната рожба. Heart

# 263
  • Cobrs
  • Мнения: 791
Момичета, да се похваля с първи замразен ембрион след няколко години неуспешни опити!!

# 264
  • тук-там
  • Мнения: 5 718
Чудесно! Страхотна блага вест за теб! Успех!

# 265
  • Мнения: 6 041
Дами, ако пусна утре сутрин в Надежда ПКК, време на кървене и време на съсирване резултатът ще излезе до края на деня, нали?

# 266
  • Мнения: 4 097
Ще излезе за около час или макс.два часа.

# 267
  • Мнения: 6 041
Много ти благодаря, Charlotte. ☺ Нещо се притесних, защото ми казаха днес да я пусна /пункцията е в четвъртък/, но не успях.

# 268
  • Мнения: 4 097
Просто като я пускаш, обърни им внимание, че ти трябва за пункция. Успех ти желая!

# 269
  • Мнения: 77
Здравейте дами,

Имам следния казус и се чудя как да процедирам:

Звъня днес за да запиша час при Персенска за 9ти ден (05/04) за проследяване преди имунологична биопсия и "надраскване" преди процедурата ни следващия месец. Една изнервена госпожа ми отказа да ме запише понеже д-р Персенска нямало да я има до 11ти април и съотвено ми каза, че няма вариант да ме запише при друг лекар да ме погледне на 9ти ден.Попитах дали няма да има дежирен лекар или някой, който да я замества съответно отговор не получих и нейното заключение е да си отложа нещата за следващия месец.
Направо съм много разочарована от отношението, което получих.Confounded
Не мога да отлагам процедурата с още един месец понеже лечението на мъжа ми приключва и трябва да действаме веднага. Да не говорим, че и заповедта ни от фонда изтича.

Някой дали случайно знае как ще работи клиниката преди празниците и въобще ще има ли лекари на 5ти?

За съжаление нямам телефона на д-р Персенска, понеже само един път съм се срещала с нея . Преди лекуващ ми беше д-р Шефкетова и само нейния номер имам. Disappointed

Наистина не знам как да процедирам в момента и ми е много притеснено Sad


Общи условия

Активация на акаунт