Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 67

  • 71 413
  • 711
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 10 642
Кога е била повишена кръвтата захар, няма как да се види по гликирания хемоглобин.
Той не е мн подходящо изследване за ИР. При ИР кр. захар в повечето случаи не е мн завишена, проблемен е инсулина.
Гликирания хемоглобин е показател, с който се следи дали е компенсиран диабета.

# 676
  • sofia
  • Мнения: 1 475
Аз направих ето това изследване, защото другото с глюкозата се назначава от ендокринолог, обременяването с глюкоза изобщо не е шега и е абсурдно да се изисква за първичен преглед без доказана  медицицинска необходимост.

# 677
  • София
  • Мнения: 10 642
Аз направих ето това изследване, защото другото с глюкозата се назначава от ендокринолог, обременяването с глюкоза изобщо не е шега и е абсурдно да се изисква за първичен преглед без доказана  медицицинска необходимост.
Но има случаи (хич не са малко), при които на гладно нещата са ОК, но след натоварването с глюкоза не е така.
75гр глюкоза не е нещо повече от 1 голямо парче торта и малко повече от 1 шоколад

# 678
  • Мнения: 88
Момичета, здравейте. Включвам се и аз с един въпрос. Август-септември ми престои и аз да се наредя за второ /живот и здраве/. Имам 2 замразени 5-дневни ембриончета, хубави след ПИД. Въпроса ми е дали ще ме мотаят много за час, някой знае ли? Някъде по-назад четох, че ако три месеца не си ходил на преглед те имат за нов пациент...

# 679
  • Мнения: 77
Момичета,

Имам малко чудене,надявам се и на някоя от вас да й се е случвало.

Сложиха ми блокиращата инжекция за дългия протокол и вчера трябваше да ми дойде, но няма никакви наченки въобще да ми дойде Flushed

Закъснява ли попринцип след инжекцията? Мен даже повече ме притеснява, че нямам никакви симптоми да дойде скоро (аз попринцип съм си с доста изразен ПМС) Thinking

# 680
  • Мнения: 1 416
Аз съм правила 2 по дълъг и не ми е закъснявало.Изчакай 3-4 дни и ако не ти дойде си направи 1 тест.Ано е + супер, ако не се обаждаш в болницата и казваш че още нямаш цикъл.

# 681
  • Мнения: 77
Аз съм правила 2 по дълъг и не ми е закъснявало.Изчакай 3-4 дни и ако не ти дойде си направи 1 тест.Ано е + супер, ако не се обаждаш в болницата и казваш че още нямаш цикъл.

Няма вариант за положителен тест, ние сме с азооспермия.
На кой телефон звъните на спешния ли?

То другото странно е, че в деня на инжекцията ми правиха и биопсия пак, а миналият път след биопсия даже ми подбрани Rolling Eyes

# 682
  • Мнения: 71
Момичета беше споменато, че може да се направи безплатна вирусология кьм РЗК, вьв всички градове може и по конкретно за Русе се интересувам

# 683
  • Мнения: 62
Здравейте, момичета! Моля за помощ, днес съм 12-ти ден след трансфер и резултатът е 31,11! Има ли възможност това да се счита за положителен резултат?
А защо теста е бил толкова рано?

# 684
  • Мнения: 40
Защити ми е 4-ти опит вече и винаги чакам и никога не е бил положителен и сега реших да е по рано, защото ако пак е отрицателен да спра с лекарствата. Sad надявам се в петък резултатът да е хубав 😘

# 685
  • Мнения: 19 706
12ти ден не е рано, особено на бластоцисти.

# 686
  • Мнения: 449
Здравейте, момичета,

Предстои ми първа стимулация в "Надежда" и ще съм ви благодарна, ако ми кажете как се процедира с медикаментите за нея (в моя случай с хапчета). Предоставят се от болницата, след като си ги заплатил на регистратурата, или докторът дава рецепта и схема и всеки сам си ги набавя, откъдето иска. Ако е второто, кои аптеки в София препоръчвате? Четох, че в аптеката на болницата лекарствата били по-скъпи от аптеките извън нея.

Благодаря ви предварително!

Хубав ден на всички Flowers Four Leaf Clover Nature Sun With Face

# 687
  • София
  • Мнения: 7 645
Дават ти ги от манипулационната след като доктора ги назначи и ги запише в протокола за стимулацията.
След това ги плащаш.

Ако държиш да си ги купиш от накъде другаде трябва да му кажеш изрично на прегледа, за да ти даде рецепта.
Хапчетата за разлика от инжекциите, примерно фемара или клостил са в порядъка на 20лв. За други не знам. Дори 20лв е много.

# 688
  • София
  • Мнения: 10 642
За хапчетата винаги са ми давали рецепта. Инжекциите ми ги даваха от манипулационната

Последна редакция: чт, 26 апр 2018, 09:47 от Nandin

# 689
  • София
  • Мнения: 7 645
Клостила го няма по аптеките, казаха ми, че осигуряват те. За другите може и с рецепта да е Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт