Заплахи от Учителка към дете!

  • 7 207
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 11 967
Да, не е законно да се правят нерегламентирани записи. Но нали, всички видяхме , че благодарение на нерегламентиран запис излезе истината наяве за една детска градина. И тогава много майки бяха възмутени и потресени какво се случва с малки деца. Никой не хукна да защитава учителката, която блъскаше децата и крещеше истерично.

Нещо ненормално се случва в образователната система. Стана ясно, че не са един и два случаите с истерично поведение на учители, които нанасят обиди и се държат меко казано непрофесионално.

Подкрепям идеята за консултация с адвокат

И съм много "за" камерите в училище, в нашето има и нищо страшно от това не е произтекло. Разбира се, камери не за "сеир", а за установяване на спорни ситуации при нужда.

# 31
  • Мнения: 29 768
И съм много "за" камерите в училище, в нашето има и нищо страшно от това не е произтекло. Разбира се, камери не за "сеир", а за установяване на спорни ситуации при нужда.

Точно така, не е казано всеки да има достъп. Достатъчно е да се прави запис, който се съхранява някъде и се гледа при нужда.  Peace

# 32
  • Мнения: 18 591
+1 за горния пост. Ако някой не беше записвал незаконно в ДГ, децата още щяха да ги размятат по масите. Авторката много се е разприказвала за записващото устройство, а можеха и на нея да й подхвърлят запис на капака на колата.

И по-добре да се записва законно, а не родителите са се правят на герои от шпионски филм. Ама като няма подобна възможност, хората търсят варианти.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 36 748
За съжаление не сме узрели още за подобна мисъл. Според мен е въпрос на време да се поставят камери във всички ясли, градини и училища.

# 34
  • Мнения: 965
Темата за камерите е друга,нека не се задръства и тази тема със 'за" или 'против" камерите.
Авторката на поста иска мнение за ситуацията в която е попаднала .
Аз дадох своето и то е , че след като и тя е превишила правата си с незаконно  подслушате   няма как да се санкционира учителя ,защото и той има права,лично пространство което е нарушено.
За да излезе от ситуация най леко е да премести детето .Лично мнение !!!

# 35
  • Мнения: 48 031
Къде е директора в картинката? Писмени жалби писали ли сте
Аз бих преместила детето незабавно. При свестен учител. Уведомявам писмено директора защо. От там насетне...циркове и селяния, а децата са потърпевши

# 36
  • Мнения: 46 571
Вече са ти казали - местене на детето и адвокат. Няма от какво да се страхувате.

По темата - не намирам местенето без нищо друго за достатъчно. Да знаеш за престъпление и да си мълчиш е също толкова зле, колкото и да го извършваш. Записите са задължителни, иначе нищо няма да се случи. Всички са чудесни и прекрасни на думи, докато не лъсне истината.

Имаше случай на дама която бе споделила пред телевизията за подобен проблем и бе осъдена на 10 000лв заради накърняване на авторитета на учителката.
Може ли повече информация и линк към репортажа. Хич не го вярвам това.
и само да допълня , че и един родител или учител ако не е съгласен писмено да има камери , не би трябвало да има по закон. Конституцията чл.32 (2) Никой не може да бъде следен, фотографиран, филмиран, записван или подлаган на други подобни действия без негово знание или въпреки неговото изрично несъгласие освен в предвидените от закона случаи.
и един материал:
https://www.24chasa.bg/novini/article/6702897
Когато става дума за престъпление съдът ги оправдава.

Тези 2 поста ме озадачиха:
Да имам .Децата знаят и майките знаят.Проблема ми не е в децата ,а в учителката им?Нямам проблем с това.
и
Не е без причина ,детето ми е притеснително и му изчезваха парички.За това исках да знам какво става.

Т.е. проблем с децата не е имало, подозирала си, че учителката му краде парите на детето ви ли? Dizzy Face


П.П. Да записваш ден, два, 30, когато имаш повод е едно, но да прослушваш 2 г. всяка секунда от живота на детето ти е мания. Ако не можеш да го осъзнаеш, потърси психолог. Нормално е да се притесняваш, всеки родител е така, но това не е нормално.

# 37
  • Мнения: 20 044
Не е нормално да прикрепяш проследяващо устройство към дете. Това е психарско – първо.
Второ – дори и да има нарушения и съмнения за лошо поведение от страна на учителката има други механизми – разговори с директор, молби за наблюдаване на въпросната (което може да стане по решение на директора чрез спонтанни посещения на уроците ѝ или камера, но поставена по решение на училището и нормативно одобрено като действие, лични разговори с нея и психологически съветник).

Трето – вие самата предразполагате детето си да е в ролята на жертва чрез собствената си тревожност, мнителност, притеснения. А и да ходи постоянно с включено записващо устройство, това ако не е психическа тежест за едно дете, здраве му кажи.

На първо време говорете с директора, ако не предприеме никакви мерки, тогава се насочете към преместване и предприемане на съдебни процедури.

# 38
  • Мнения: 46 571
Второ – дори и да има нарушения и съмнения за лошо поведение от страна на учителката има други механизми – разговори с директор, молби за наблюдаване на въпросната (което може да стане по решение на директора чрез спонтанни посещения на уроците ѝ или камера, но поставена по решение на училището и нормативно одобрено като действие, лични разговори с нея и психологически съветник).
Не работят. Години наред е изпробвано. Ефект 0.
Добре че се появиха тези устройства.
Описваните неща са факт от десетилетия, чак сега, благодарение на записите, има наказани.

# 39
  • Мнения: 965
Цитат на: Не се сърди, човече link=topic=1025235.msg36436041#msg36436041
[quote author=svetlinar link=topic=1025235.msg36435528#msg36435528 date=1521192431
и само да допълня , че и един родител или учител ако не е съгласен писмено да има камери , не би трябвало да има по закон. Конституцията чл.32 (2) Никой не може да бъде следен, фотографиран, филмиран, записван или подлаган на други подобни действия без негово знание или въпреки неговото изрично несъгласие освен в предвидените от закона случаи.
и един материал:
https://www.24chasa.bg/novini/article/6702897
Когато става дума за престъпление съдът ги оправдава.
[/quote]
Зависи с каква тежест съдът ще определи престъплението на госпожата ,спрямо това на майката с подслушвателя .
Относно тази ситуация ,авторката никъде не споменава за физически тормоз над детето и , а за психически и не на последно място подчерта ,че детето и е много притеснително , така че може би самото дете приема нещата по на сериозно.( не знам не съм слушала записите , но ако госпожата се кара за невниманието в час например и тропне по чина гневно с ръка за да укроти класа след голямо междучасие, а детето го приема лично- това като пример)
Тръгне ли се по дела ще се чуе мнение и на други родители ,та даже и децата ще се разпитат и ако строгостта на госпожата е в рамките на нормалното,elizabet.hrizstozova ще има проблем с подслушвателя.
За това най без проблемно ще е да се премести детето при по добра госпожа или частно училище в което има камери за да е спокойна.

# 40
  • Мнения: 20 044
Аз дадох този съвет, защото тези действия са проработили при мен в 2 софийски училища. Мерки бяха взети.

За жалост първият път беше в ущърб на учителката, защото впоследствие се оказа, че жената е супер педагог, а е била под прицела на няколко свръхамбициозни, незнаещи какво става майки, които просто не са я харесвали и я изкараха черна некадърница, подвеждайки и нас, останалите родители, което беше ужасна грешка и навреди на жената като професионалист.

Вторият път с подписка на родителите директорът отстрани учител, който беше крайно неподходящ като поведение и професионални качества за английска паралелка.

Трябва исканията да са адекватни, обективни и най-важното да са групови. Ако учителката е действително агресивна, унижава децата и се държи непристойно, най-силно работят груповите жалби, подписки, срещи с управата на училището.
Често индивидуалните жалби се приемат като личен акт, субективност, която е поради каприз на родителя.

# 41
  • Мнения: 965

За жалост първият път беше в ущърб на учителката, защото впоследствие се оказа, че жената е супер педагог, а е била под прицела на няколко свръхамбициозни, незнаещи какво става майки, които просто не са я харесвали и я изкараха черна некадърница, подвеждайки и нас, останалите родители, което беше ужасна грешка и навреди на жената като професионалист.

.............
.............
.............
Често индивидуалните жалби се приемат като личен акт, субективност, която е поради каприз на родителя.

Е това имах в предвид ! Не винаги нашите деца са невинните ангелчета . Макар, че в моите очи моите деца са най-добри , най- умни и най- красиви и бих казала и притеснителни и скромни  Grinning

# 42
  • Мнения: 29 768
Именно заради това трябва да има камери, за да може да се види ситуацията обективно! Не знам защо толкова се протестира против камерите в училища и ДГ. Пак казвам, не е нужно всеки да има достъп, дори и родителите, а при съмнение да се види какво точно се е случило.
Пък и ще имат респектиращ ефект - персоналът няма да си позволява волности в действията или думите, когато знае, че го снимат, дори и да не се гледат постоянно тези камери.  Peace

# 43
  • София
  • Мнения: 28 790
Скрит текст:
Именно заради това трябва да има камери, за да може да се види ситуацията обективно! Не знам защо толкова се протестира против камерите в училища и ДГ. Пак казвам, не е нужно всеки да има достъп, дори и родителите, а при съмнение да се види какво точно се е случило.
Пък и ще имат респектиращ ефект - персоналът няма да си позволява волности в действията или думите, когато знае, че го снимат, дори и да не се гледат постоянно тези камери.  Peace
Временно, само в началото.



# 44
  • Мнения: 965
Скрит текст:
Именно заради това трябва да има камери, за да може да се види ситуацията обективно! Не знам защо толкова се протестира против камерите в училища и ДГ. Пак казвам, не е нужно всеки да има достъп, дори и родителите, а при съмнение да се види какво точно се е случило.
Пък и ще имат респектиращ ефект - персоналът няма да си позволява волности в действията или думите, когато знае, че го снимат, дори и да не се гледат постоянно тези камери.  Peace
Временно, само в началото.
Точно. Пред камерите ще танцуват , зад тях ще лудуват.,а ние родителите ще си останем с разхода за тяхната поддръжка ,защото ако в началото се поеме разхода от училището , то няма да се пропуснат на родителската среща да ни кажат + онези 20 лева които даваме всяка година за спонсорство на училището (уж по желание , но задължително,)  още 20 и за поддръжката на камери и на дали ще стигнат.( Сега ни цакат поне само за принтер, хартия и канцеларски консумативи )
Ако нещо трябва да се прикрие винаги може и с и без камера -  да се каже ,че камерата не е работила точно в този момент или , че погрешка е изтрит записа.Родителя няма как да задължи директора да му предостави записите ако той самия не желае. Друг е въпроса , че ако  едно дете в първи клас не може да разкаже ситуация на родителя си и то цветно ... нямам думи.
Но пак ще кажа тази тема не е за камерите и не мисля повече да спамя с тях.


 

Общи условия

Активация на акаунт