Заплахи от Учителка към дете!

  • 7 223
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 46 630
Няма зад тях. Всичко снимат в нашето училище. Само в тоалетните няма.

# 46
  • Мнения: 2 500
Не знам учителката дали тормози детето, но майката със сигурност го тормози. Страховата невроза може да е причинена и от самата майка. Не е нормално детето да се пуска в училище от първия ден със записващо устройство! Ами това дете трябва да се научи на самостоятелност и увереност. А това няма как да стане, ако мама следи всяка негова стъпка.  Утре и на работа ли ще го прати със записващо устройство, защото някой лош шеф може да го тормози?!
Не е нужно записващо устройство за една майка, за да разбере дали детето се чувства добре в училище. Авторката , ако истински милее за детето си, да потърси психолог за себе си и да се постарае да си промени коренно поведението.
Ясно е, че с учителката нещата вече са на нож и трудно могат да се оправят. Обаче , ако премести детето си и в другото училище ли ще го праща със записващо устройство, щото било притеснително!?

# 47
  • Down south
  • Мнения: 7 831
@ elizabet.hrizstozova,
Цитат
Искала тази госпожа заповед за носене на устройство, но тя го даде  още  в Първи клас,и това устройство бе зложено просто за мое успокоение защото малкия ми е по притеснителен,и исках да следя нещата.Е един ден стана тя ...обиди заплахи !!!
Малко не разбрах, кой е дал устройството?

Легално ли е да се носи такова нещо и да се записва без знанието на околните?

# 48
  • София
  • Мнения: 2 388
Стана ми жал за детето, с такава майка орлица...

# 49
  • Мнения: 48 144
Аз също смятам, че камерите и записващите устройства са едно, но самите механизми са съвсем други. Според мен също работят, уви, бавно и трудно, но това е И за да се избегнат случаи, в които педагог е обвиняван безпочвено.
Камерите не са панацея, и да бяха официално поставени, пак нямаше да служат за доказателство в съда или да са достатъчни че директора да уволни учителката. Камерите имат своите предимства и са важни, винаги съм била на тази позиция, но няма да свършат цялата работа.
Няма да коментирам защо две години не са взимани мерки, защото съм била в сходна ситуация, макар и без записване. То нямаше нужда. Учителката си се държеше така и с нас. Обаче сега просто има други стъпки, които да се предприемат. Аз някак не съм фен всеки проблем да се размахва от журналисти, особено ако не са извървяни стъпките да се опита човек да го реши.

# 50
  • Мнения: 2 600

Авторке, имаш ли съгласие от останалите родители да записваш децата им?

Да имам .Децата знаят и майките знаят.Проблема ми не е в децата ,а в учителката им?Нямам проблем с това.

Така родителите и децата знаят, че това дете е специално.... едва ли не със специални нужди.... Един вид си го направила като белязано. Може и да го отбягват даже и това да го тормози повече. Как ще "планират" пакости и ще си разказват "тайни", ако знаят, че всичко се записва и прослушва?

Вместо да седите часове наред да прослушвате записи, толкова ли не можехте да разговаряте с детето, как е минал денят му?

# 51
  • Мнения: 2 695
Детето носи от първи клас записващо устройство, Боже мой, това е лудост. А утре, когато стане 5-6-7 клас мама пак ли ще слуша записите от училище? Замисляте ли се за съучениците, когато осъзнаят, че той носи записващо устройство със себе си  какви подигравки ще започнат от тяхна страна? И всичко това, защото мама не вярва на училището и учителите.

# 52
  • София
  • Мнения: 29 009
Детето носи от първи клас записващо устройство, Боже мой, това е лудост. А утре, когато стане 5-6-7 клас мама пак ли ще слуша записите от училище? Замисляте ли се за съучениците, когато осъзнаят, че той носи записващо устройство със себе си  какви подигравки ще започнат от тяхна страна? И всичко това, защото мама не вярва на училището и учителите.
И на собственото си дете.
Стана ми мъчно за него, но не искам да се впускам в подробности, защото ще напиша много остри думи по адрес на авторката.

# 53
  • Мнения: 378
Що ли ми се струва, че действията на "мама-закрилница" са по-опасни за психиката на детето от обидите и излиянията на която и да е учителка.... Това клето дете, което вече би трябвало да има някакъв формиран, макар и незрял характер, няма няма дори едно неутронче лично време и пространство, защото мама следи всичко 24 часа в денонощието... Страхова невроза, Боже, това е нищо пред проблемите, които го очакват...Ох, по-добре да спра до тук, че ще напиша неща, които ща се далеч от правилата за културно общуване.....

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 5 156
Учителката се държи непрофесионално, факт. Обаче това детето ти да няма минута спокойствие и лично време без мама е в пъти по-вредно за психиката му и може и допълнително да задълбочава страховата невроза.

# 55
  • Монтана
  • Мнения: 134
Дами вие сте ме изкарали едва ли не  престъпница:) Е детето си бе много добре до оня ден  ,а вие добре ли сте как ще му преча ?Ами ако не беше това доказатество сега какво щях да правя? Оказахме се четири майки от класа  които слагат такива устройства.Имало дори и видео за което днес разбрах.Мисля ,че нещата ще се решат вече.Всички деца и всички майки знаеха и директора и учителките за устройството,но вече няма значение Simple Smile Да си е мерила думите.Понякога думите не се връщат .Обидата към дете едно ,към родители вече е прекалено...Дано тези които сте против един ден не застанете на прага на две да се чудите кое е вярно и кое не е.Адвоката  прегледа всичко ,получих съвет.Не исках да действам импулсивно защото имам познати журналисти.Но не искам да оронвам авторитет никому.Нищо ,че моят и на другите деца и родители е осран с извинение.Благодаря за съветите ,благодаря и за шамарите на някои от вас .Може би където има пушек ,няма как да няма и огън!Всичко добро желая ,ако някой иска да продължи темата ...моля аз намерих отговор на въпросите си!

# 56
  • Монтана
  • Мнения: 134
Моля админ да заключи темата аз приключих!И майки в Монтана и околностите ,внимавайте ..

# 57
  • Sofia
  • Мнения: 4 559
4 майки? Господ да ни е на помощ.

Общи условия

Активация на акаунт