НУКК /Италианския лицей/ в Горна баня - мнения, подготовка, изпити - 2

  • 90 792
  • 807
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 153
Някой може ли да сподели каква е била десетата задача?

# 91
  • Мнения: 792
По т.2 всъщност са 2 задачи - едната за преброяването на звуци и срички, а втората - да се определи къде е звука "А".

Аз да ви попитам - имате ли представа колко точки дават на задачата за делене на листа? Или поне ориентировъчно, ако е имало такава предните години?

# 92
  • Sofia
  • Мнения: 4 737
bebitta, мисля, че 2010-та имаше такава задача. Освен да видиш назад по темите дали пише точките.

Има ли някой, който я е решил? Моето дете даже отричаше, че има такава задача, докато не му прочетох от тук, че е имало таралежи и ябълки. Grinning

# 93
  • Мнения: 69
Тя най-вероятно е същата като задачката от 149 страница на книжката. Там са калинки и детелинки и пак се дели с 3 прави на 7 части.

# 94
  • Sofia
  • Мнения: 40
bebitta, мисля, че 2010-та имаше такава задача. Освен да видиш назад по темите дали пише точките.

Има ли някой, който я е решил? Моето дете даже отричаше, че има такава задача, докато не му прочетох от тук, че е имало таралежи и ябълки. Grinning

И на мен ми е интересно да разбера дали има дете, което е решило тази задача? Моето не е направило нищо, искала да я направи вярна и затова не драскала и докато мисли, времето не й стигнало.


# 95
  • Мнения: 792
Да, като тази с калинките е.  Трудна му беше на моя син, макар и няколко пъти да сме я решавали. На подобните от Азбуките с деленето на квадрати се справяше доста по-добре.
На изпита за съжаление не е успял да я реши. Затова питам как се точкува, надявайки се да не е 15-20 точки Confused
На последната за изчерпване казва, че имало по 10-тина "С"-та на ред, много ситен шрифт. Били около 15 реда за 2 минути. И това ако е нормално!

# 96
  • Sofia
  • Мнения: 4 737
Реално няма особено значение с точно колко точки се оценява задачата, въпросът е какво е нивото на другите деца спрямо твоето. Simple Smile
Задачата със С е направена да се види кой докъде ще я докара, а не да се реши всичко.
Моето е минало 4 реда.

# 97
  • Мнения: 69
Имало е и огледално прерисуване.

# 98
  • София
  • Мнения: 98
     Върнах се в старите теми - с 15т. се е оценявала задачата, според мен си е ключова и без нея няма да има шанс за класиране, само мое мнение. Естествено, че има деца, които са я решили, според мен децата от детската градина на лицея доста са упражнявали този тип задачи, трениращи пространственото планиране (пък и не само те) и не им е коствало повече от минута при качествено разяснение и доста тренировки.
    Аз също не мога да се похваля, че детето ми я е решило, при излизането беше категорична, че не я е направила, после като започнах да "копая" в колата навръщане каза, че е кръстосала трите линии, както сме тренирали, но времето й свършило и само таралежите видяла, че останали в 7-те части, а ябълките нещо не й се получили. Честно да си кажа съм убедена, че не й се е получило, много малко време отделих за тези важни задачи и не схвана. Карай, за другата година само това ще се тренира. Не ми стигнаха силиците да й я обясня като хората. Frowning1

# 99
  • Мнения: 30
Добре, че влязох да видя задачите- според моето е имало лабиринт, пъзел и таралежи 😅 Сега го попитах за другите- вика ми: "разбира се,че имаше,ама тези,които ти казах бяха най-забавни" и макар да са му били забавни-таралежите не ги е направил, при все че вчера обяснявах принципа на калинките Simple Smile Да са живи и здрави,  цял живот има да се доказват Simple Smile

# 100
  • София
  • Мнения: 153
А вашите дечица как са се справили с лабиринта и рамката на ромб? Моето сподели, че лабиринтът много я е затруднил и не го е довършила, както и рамката. Колкото до задачата с таралежите-имала е различна тежест през различните години, та може и да е повече от 15 т.

Последна редакция: пт, 27 апр 2018, 20:48 от jenajena

# 101
  • Мнения: 6
И при моето дете същите задачи са го затруднили, при все че е много добър в лабиринтите и са му едни от любимите за решаване. Каза, че е бил много дълъг и с ъгли. На рамката на ромба , която той оприличи на рамка на картина е имало елементи с много заврънтулки и трудно ги е следвал.

# 102
  • Мнения: 2
При моето е било същото положението, каза че много трудни са му били задачата с делението с 3 черти, ромб-а, лабиринти - той обича и ни беше чудно, като каза че се е ударил 2 пъти. Изобщо дали има дете, което се е справило с тези задачи?

# 103
  • София
  • Мнения: 98
Колкото до задачата с таралежите-имала е различна тежест през различните години, та може и да е повече от 15 т.

Още по-зле значи No Mouth

# 104
  • София
  • Мнения: 42
Дъщеря ми е направила лабиринта, който каза, че е бил труден. Задачата, която не е направила е тази с ромба и деленето с три черти. За ограждане нещо е имало, не и е стигнало времто и я е направила до половината. Вероятно няма да влезе или шанса е малък. Така си мисля аз.

Общи условия

Активация на акаунт