WORLD CUP RUSSIA 2018 - Официална тема

  • 100 129
  • 1 205
  •   1
Отговори
# 435
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Да си призная - завиждам ви на успехиъте в заганията и ви желая да поддържате това темпо. Между другото ситуация, в която Нигерия ще остане последна в групата не е съвсем изключена. Хич даже.

Моята кариера със залаганията за щастие приключи отдавна, защото вървеше практически без никакви успехи, та се отказах овреме. Сега си прогнозирам само тука. И нищо не познавам. Ето пак:

Япония - Сенегал 1:2
Полша - Колумбия 1:1
Англия - Панама 3:0

Нали знаете ония жени, дето мъжете им изневеряват и ги бият, пилеят парите им и пият, но те са привързани към тях и не ги напускат. Нещо такова е отношението ми към англичаните. Откак се помня  - все разочарования, малки и по-големи, разсеяни рядко от някоя хубава победа. Тегава игра, големи глупости, наивни пропуски. И все пак си ги харесвам. Тиквеници.

# 436
  • Берлин
  • Мнения: 4 483
Ееехх..Куркума,все едно описа любовта ми към испанците...
Прогнозата за днес:
Англия Панама 2:0
Япония Сенегал 1:0
Полша Колумбия 3:0
(Без залагания днес) Wink

# 437
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Уха, разпяха се английските фенове така, както само те могат.

Пет шайби на полувремето, мушнати на тая оперетъчна трупа, каквато е Панама, са си точно колко трябва. За жалост панамците няма да загубят с чест - махленски нарушения и пререкания като на събор. Бих заложил, че ще завършат мача я с 10, я с 9 футболисти.

Знаете ли кой страда най-много от тая ситуация? САЩ. И ФИФА де, косвено. Не че са някаква сила в сокъра, ама все пак, като ги гладам тия екскурзианти... Не мога да си представя колко трябва да ги е мързяло да играят в тоя цикъл, че да не се класират.

След 8 години колко ли такива тумби екскурзианти ще има? Поне 20, мисля си. Мондиал с 48 отбора ще е едно голямо нищо до последните си седмици, когато почнат истински мачове.

# 438
  • Берлин
  • Мнения: 4 483
Ще гледаме само фазата на директните елиминации тогава...жалко за добрия футбол

# 439
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Абе ще гледаме - шаренко, екзотично. Зрелища да има.

Взеха си мача англичаните, второто полувреме на ходом. Няма и закъде да с напъват. И първото място в групата не им е изтрябвало - ер кой знае с кого е по-добре да игратя - с Полша ли, с Япония ли, с Колумбия или Сенегал? Най-лесни като стил на игра от тая група ще са им японците, а най- трудни - поляците.

Истината е, че съперник ще си избира Белгия.

# 440
  • София
  • Мнения: 27 175
поне на прима виста втория в групата ще има по-лек 1/4 финал. там се крие ключът...

Иначе таквиа жалки туристи като Панама са срам за такъв голям форум и голяма антиреклама за ФИФА.

# 441
  • София
  • Мнения: 11 472
Кхъм, само да припомня, че през 1998 г. България загуби на мондиала в групите от Испания с 1:6... :Grinning

Трябва да има и такива отбори, все пак е Световно. За всичко останало си има Европейско, вече (от Евро 2016) и с 24 отбора Simple Smile
При 48-те отбора ще ме дразни разпределението в 16 групи по 3 отбора, а фактът, че няма да се допускат равенства в групите (ще се бият директно дузпи) не смятам, че ще допринесе кой знае колко....

# 442
  • Мнения: 11 546
Като ще си припомняме, да си спомним, че Испания на миналото Световно падна от Холандия с 5:1 в групите.  Simple Smile

# 443
  • София
  • Мнения: 27 175
Кхъм, само да припомня, че през 1998 г. България загуби на мондиала в групите от Испания с 1:6... :Grinning

Трябва да има и такива отбори, все пак е Световно. За всичко останало си има Европейско, вече (от Евро 2016) и с 24 отбора Simple Smile
При 48-те отбора ще ме дразни разпределението в 16 групи по 3 отбора, а фактът, че няма да се допускат равенства в групите (ще се бият директно дузпи) не смятам, че ще допринесе кой знае колко....

И какво само победителите от групите ли ще продължават?
То така изглежда логично, защото ще оформят 1/8 финалите - 16 отбора.
Не ми харесват тези промени. Sad
И защо да няма равенство? Това с дузпите е глупаво.

# 444
  • Мнения: 1 086
ох не ми харесва тъпата колумбия, не го харесвам този лигав отбор и ми е криво, че бият Полша...Jeszcze Polska nie zginęła , но …

Респект към Сенегал и Япония, все пак. Нямат футболни традиции, а се представят достойно.

# 445
  • София
  • Мнения: 11 472
Кхъм, само да припомня, че през 1998 г. България загуби на мондиала в групите от Испания с 1:6... :Grinning

Трябва да има и такива отбори, все пак е Световно. За всичко останало си има Европейско, вече (от Евро 2016) и с 24 отбора Simple Smile
При 48-те отбора ще ме дразни разпределението в 16 групи по 3 отбора, а фактът, че няма да се допускат равенства в групите (ще се бият директно дузпи) не смятам, че ще допринесе кой знае колко....

И какво само победителите от групите ли ще продължават?
То така изглежда логично, защото ще оформят 1/8 финалите - 16 отбора.
Не ми харесват тези промени. Sad
И защо да няма равенство? Това с дузпите е глупаво.
Diavolo, не! тъй като ще имат мач по-малко в групите ще се класират първите 2 отбора и ще формират не 1/8-финали, а 16-финали, т.е. - 32 отбора ще са на елиминационната фаза. По този начин ще се компенсира броят мачове (в групите ще е по-малко между отборите, нищо, че ще са повече групи; отделно - затова и да няма равенства, т.к. един винаги ще "почива", докато играят другите и да няма тънки сметки) и реално всичко щяло да бъде точно. Хм, да ги видим.

# 446
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Да сме живи и здрави дотогава, ще видим, ще разберем. И сегашният формат на първенствата е плод на многогодишни експерименти и всякакви формули.

Колумбия изпрати у дома една нещастна, жалка Полша. Колумбия има 3 футболисти от голяма класа (Хамес, Фалкао и Куадрадо), а Полша - един. И резултатът е горе-долу същия. Поляците за пореден път на голям форум играят нула, нищо, ама хептен нищо. Търчат, борят се и дотам. Наличието на Левандовски при тях се оказва не предимство, а проклятие  - търсят само него, съответно няма фантазия, скорост, импровозации. Язък им за верните фенове. Както и да е, за Полша едва ли ще говорим повече тук. основният въпрос , свързан с тях е дали ще се опънат на японците. Източноевропейските отбори по правило не играят в мачове без значение, но да видим.

Сенегал и Япония ми направиха деня с динамика и непредвидимост. Мощните талантливи африканци срещу грамотните работливи японци. Чудесен мач, логично равенство, макар, че японците бяха с половин гол по-добри. Забавлявах се на тоя мач, изобщо днес беше чудесен ден на мондиала: много голове, динамика, красота. Футбол.

Ей за такива дни си струва да чакаш по 4 години СВЕТОВНОТО.

Малко почивка, па почваме да правим сметки.

# 447
  • Бургас
  • Мнения: 16 117
Аз се ядосвам, че изтървах мача на  англичаните...

# 448
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
За яд си е. Не че беше кой знае какъв мач, но беше забележителен: първи гол на Пнама за Мондиал, и рядката гледка на Англия, Която Знае Какво Прави в Мача.

В последните десетилетия съм виждал англичаните да се наслаждават на играта само още веднъж-два пъти (с Холандия 1996 4:1, и с Дания 2002 3:0, може би и с Колумбия през 1998). Инак все е било някакъв вид мъка.

# 449
  • Берлин
  • Мнения: 4 483
Добре,че си спестих залаганията днес- тотално се разминаха очакванията ми. Полша доказа за пореден път,че отбор,който разчита само на един играч /даже и да е много симпатичен Wink /,се наиграва сам и...си стяга багажа. Англичаните бяха сякаш друг отбор,а мачът в средата - много симпатичен.
Имате ли идея как ще предават телевизиите по 2 мача едновременно?

Общи условия

Активация на акаунт