Операция на щитовидна жлеза -15

  • 69 265
  • 771
  •   1
Отговори
# 315
  • Перник
  • Мнения: 1 920
После да разкажеш как е минало, че на някои ни предстои във времето...

# 316
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Момичета, колко време е необходимо за резултат от хистология? Като се събудя от операцията ще ми кажат ли какви са били възлите и какво, колко и защо са отстранили?

Хайде, какво стана? Кукуряк ли си вече?
Могат да ти кажат дали е злокачествено, но точната хистология със вид и стадий ще е чак в окончателната диагноза.
Споко, тука сме.

# 317
  • Мнения: 78
Оздравях,  утре е деня! Да минава, че се побърквам! Благодаря за информацията! Всички да сте все по-здрави!
Стискам палци! Утре по това време ще е минало и заминало.
Успех стискам 🤞

# 318
  • Мнения: 78
  mama-eli Как си мина ли операцията добре ли си вече .

# 319
  • тук и там
  • Мнения: 11 572
Днес бях на ендокринолог тук (Белгия). Ми нищо ново не ми каза. Разгледа ми изследванията и ми каза аз да си реша какво да правя.Най-общо,имам възел 3,7 см,студен.Ехографията - ti-rads 4.(среден риск).Биопсия със неясен резултат.Вариант едно - пак биопсия,ехография и кръвни изследвания  и проследяване на 6-9 месеца.За биопсията ми каза че няма гаранция за достоверен резултат,защото моят възел е голям и може да бодат на едно място, а да има атипични клетки на друго.В смисъл-при малък възел, резултатите от биопсия  са със доста по-голям процент достоверност,но в моя случай,по-скоро въпрос на късмет -къде ще боцнат и от къде ще изтеглят клетки. Пусна ми кръвни днес пак, този път и калцитонин и утре ще се обади за резултатите от тях.И вариант две-операция,отстраняване на левият лоб(при добри резултати) или цялата в случай на проблем.С други думи- остави решението на мен.Чакам си калцитонина само сега.И ще я мисля..

Последна редакция: ср, 27 юни 2018, 18:33 от Kaisia

# 320
  • Мнения: 78
После да разкажеш как е минало, че на някои ни предстои във времето...
Добър вечер би ли ми казала дали преди операцията трябва да си пусна иследване на хормоните никои не ми е казал а и тези който имам са мн.стари .А и незнам какво точно да пусна личният и той не знае ЛЕКА ВЕЧЕР .

# 321
  • Варна
  • Мнения: 10 493
После да разкажеш как е минало, че на някои ни предстои във времето...
Добър вечер би ли ми казала дали преди операцията трябва да си пусна иследване на хормоните никои не ми е казал а и тези който имам са мн.стари .А и незнам какво точно да пусна личният и той не знае ЛЕКА ВЕЧЕР .



Доста изследвания ми искаха на мен точно преди операцията, но вече не си спомням какво. Не ти ли написаха какво да изследваш и какво направление да носиш. В някои болници пък те си правят изследванията, би трябвало хирурга да ти ги каже тези неща.

# 322
  • Мнения: 74
После да разкажеш как е минало, че на някои ни предстои във времето...
Добър вечер би ли ми казала дали преди операцията трябва да си пусна иследване на хормоните никои не ми е казал а и тези който имам са мн.стари .А и незнам какво точно да пусна личният и той не знае ЛЕКА ВЕЧЕР .


Здравей преди операцията проф. Пандев ми каза да си пусна тсх.

# 323
  • Мнения: 78
После да разкажеш как е минало, че на някои ни предстои във времето...
Добър вечер би ли ми казала дали преди операцията трябва да си пусна иследване на хормоните никои не ми е казал а и тези който имам са мн.стари .А и незнам какво точно да пусна личният и той не знае ЛЕКА ВЕЧЕР .



Доста изследвания ми искаха на мен точно преди операцията, но вече не си спомням какво. Не ти ли написаха какво да изследваш и какво направление да носиш. В някои болници пък те си правят изследванията, би трябвало хирурга да ти ги каже тези неща.
Здравейте и благодаря за договора. Да написа ми какво направление да взема написа и и какви изследвания да ми направят затова ще постъпя на 3 ти за да ми ги направят там но за хормоните нищо не спомена като им трябват да си ги пуснат там така реших.

# 324
  • Мнения: 78
После да разкажеш как е минало, че на някои ни предстои във времето...
Добър вечер би ли ми казала дали преди операцията трябва да си пусна иследване на хормоните никои не ми е казал а и тези който имам са мн.стари .А и незнам какво точно да пусна личният и той не знае ЛЕКА ВЕЧЕР .



Доста изследвания ми искаха на мен точно преди операцията, но вече не си спомням какво. Не ти ли написаха какво да изследваш и какво направление да носиш. В някои болници пък те си правят изследванията, би трябвало хирурга да ти ги каже тези неща.
Здравейте и благодаря за одговора. Да написа ми какво направление да взема написа и и какви изследвания да ми направят затова ще постъпя на 3 ти за да ми ги направят там но за хормоните нищо не спомена като им трябват да си ги пуснат там така реших.

# 325
  • София
  • Мнения: 36
shans2, кога, къде и при кога ще ти е операцията?

Благодаря.

# 326
  • Мнения: 589
  mama-eli Как си мина ли операцията добре ли си вече .
Ето ме! Вече съм си вкъщи. Операцията мина. Добре я понесох, не съм повръщала, болки и дискомфорт при преглъщане 48 часа и дърпане на брадичката надолу от самата превръзка. Събудих се в операционната докато ми слагаха превръзката. Процедурата е била около час и половина, два максимум. Прехвърлиха ме в реанимационна стая за 24 часа. На монитор и кислород бях около 2 часа. 4 часа след операцията ставах за тоалетна и пиех вода. На сутринта закусвах с кифла и чай, след като ми махнаха дренажа и ми смениха превръзката. Без външни шевове, с лепене съм. Още не съм виждала белега, покрит е с водоустойчива лепенка 10см. Условията в отделението са съвсем прилични и нямам забележки по отношение на персонала, реда и чистотата.
Отстранена е цялата жлеза( доста голяма). Един голям 3/2 см. възел и три по-малки, множество лимфоидни инфилтрати. Няма данни за злокачествени процеси, но си чакам хистологията. Иначе съм с нарушена функция на щитовидната жлеза от около 15 години с периоди на хиперфункция, бременност, стабилизиране без терапия, хипофункция и накрая хашитоксикоза, а възлите се появиха и растяха през последните 3- 4 години. Биопсии и сцинтиграфии не съм правила, защото лекарите не виждаха нещо обезпокоително освен в крайна сметка размерите на възлите и жлезата.
Изписаха ме след 72 часа. Снощи спах така, както не съм спала от дете. И по гръб и настрани нищо не ме притиска и не ми пречи на дишането. Все едно имам още един бял дроб. Ще видим дали е спряло и похъркването. Предстои и нагласянето на порциите хормони.
Не отлагайте операцията, ако е необходима! Възлите растат и се променят, структурата на жлезата също, уврежда се сърдечно-съдовата и нервната система, костите и ставите също! Хирурзи в ендокринологията, които са млади, амбициозни, прилагат най-новото, имат безупречна ръка, свеж мозък и добра концентрация, усвоили са техники от пластичната хирургия за минимални следи от интервенциите заслужават вашето доверие!

# 327
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Радвам се, че си добре. Теб не те ли оперира проф.Пандев? В деня на операцията ли се постъпва или предния и още 2 дни стоиш след това, така ли? За коя болница впрочем става въпрос?

# 328
  • Мнения: 894
Браво, Мама-ели, много се радвам, че така добре си понесла всичко и си доволна и се чувстваш добре! Д-р Видинов ли те оперира?
(Neji, в Майчин дом беше казала Мама-ели, че ще я оперират.)

# 329
  • Мнения: 589
Браво, Мама-ели, много се радвам, че така добре си понесла всичко и си доволна и се чувстваш добре! Д-р Видинов ли те оперира?
(Neji, в Майчин дом беше казала Мама-ели, че ще я оперират.)
Д-р Табаков ме оперира. Страхотен! И Видинов е много добър. Горещо ги препоръчвам и двамата!

Общи условия

Активация на акаунт