Aз живея без брак.да се преброим кои сме.

  • 6 977
  • 194
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 6 375
Хора с прилични доходи вземат помощи само затова, че не са сключили брак. А в същото време "бракувани" с по две деца, които с малко превишават  тавана за помощи не могат да вземат. Е това не го разбирам! Както и това, че едно дете няма право на детски, защото родителите му имат брак и си декларират доходите и на двамата, а другото - ще получава, защото се има предвид дохода само на майката, която много често се води безработна. #2gunfire

мда, аз като си задахо въпроса, си мислех само за единия вид възможно възползване, но това не ми беше хрумвало, а то май е даже по-разпространено.

значи, да допълним въпроса към живеещите без брак така - като получавате детски, чии доходи декларирате - само своите или и тези на мъжа, с когото живеете?  Simple Smile


# 151
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Това сега се превъща в тема "Ей, вие, безсрамни псевдосамотни майки, дето взимате детски - как не ви е неудобно???" ли?

Пак казвам.
Ако някой мисли, че проблемът е в взимането на детски...а не в куцата социална система, която лишава много деца от тези, макар и мижави пари, само защото родителите им не умират от глад, струва ми се че мисли леко като "не е важно аз да съм добре, важно е Вуте да е зле."

А това вече е притеснително.

Какво сега...да се изпооженим само и само да не можем И НИЕ да взимаме детски ли?
Това ли ще ви направи щастливи?
Твърде дребнаво...къде отидоха онези речи, изпълнени с патос за това каква ценност е семейството и как е най-важно от всичко да се мине през гражданското и църквата и майната им на парите?

Сега пък се оказва, че тези, които са се лишили от това неземно щастие и благословия, ви пречат защото компенсират с прости, преходни материални облаги...
Ами пишете до народното събрани да измислят закон, който да спре това безчинство, защото реално погледнато на нас това ни е законно право:)

Ми успокойте се...нас пък винаги могат да ни зарежат и да наричат децата ни "копеле", никога не сме се видяли булки, не сме наследници на мъжете, които са бащи на децата ни и въобще...сволач някаква.

Хайде мир  Peace

# 152
  • Мнения: 1 033
Хора с прилични доходи вземат помощи само затова, че не са сключили брак. А в същото време "бракувани" с по две деца, които с малко превишават  тавана за помощи не могат да вземат. Е това не го разбирам! Както и това, че едно дете няма право на детски, защото родителите му имат брак и си декларират доходите и на двамата, а другото - ще получава, защото се има предвид дохода само на майката, която много често се води безработна. #2gunfire
Ели нова, я по-полека с тези пистолети!!! Първо - подготвяла съм документите и за 2мата родители (и моят "приличен" доход на учителка и на мъжа ми, който го осигуряват на 180 лева, но от социалното ми върнаха документите на мъжа ми ). Можеш да ги сметнеш, смятам - дали попадам в графата за вземане на детски и в двата случая. Другото, което е - аз не вземам нечии чужди пари!!! Това, че смотаната ни държава е направила такова деление на децата, не ти дава право да се нахвърляш върху хора, които нямат вина за това.

# 153
  • София
  • Мнения: 2 623
И аз съм в кюпа вече цели 6 години  bowuu

# 154
  • Linz
  • Мнения: 11 619
значи, да допълним въпроса към живеещите без брак така - като получавате детски, чии доходи декларирате - само своите или и тези на мъжа, с когото живеете?  Simple Smile
Въпросът може още да се разшири- тези, които получавате детски и декларирате доходите и на двамата, върху реалната си заплата ли сте осигурени, или върху по-малка?...

# 155
  • София
  • Мнения: 6 375

Reza, моля те не скачай като ужилена!
аз предварително помолих безбрачните двойки да не ми се обиждат за въпроса, който ще задам. може да не е приятен, но това е част от "великата шаячна правда" и е факт!

не мисля, че темата ще се измести в друга посока, ако не я изместим самите ние.

вероятно има двойки, които постъпват честно пред себе си и околните и не злоупотребяват със заварените възможности на ситуацията, която още не е уредена законово.
но болшинството не го правят и смея да твърдя, че за някои от тях несключването на брак се прави от чисто материална изгода. и това не го казвам, за да ви заклеймя, че изяждате хляба на дечицата на женените! казвам го, защото много често в споровете брак/небрак се изтъква аргументът, че видите ли, безбрачните живеят в нематериалните облаци, докато брачните мислели само за материални неща и подсигуровки, та затова се бракували...

това ми беше целта на упражнението. а не да си говорим за куцата социална система и подобни.

# 156
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Jam, има хора с вътрешни спирачки и такива без.
Няма значение какво е семейното им положение. Просто едните се стремят към всяка помощ, която могат да получат, а другите не го правят.

Аз не съм се обидила:)
Може криво да съм разбрала, но някак си наистина ми се стори твърде дребнаво да си гледаме в декларациите и портмонетата.

Сключването на брак е решение на двама души и мисля, че е крайно време вече обществото да надрасне тази дискусия. Има ли всъшност значение кой какво е избрал? Как е възможно не/извършването на един  "ритуал" да определя каквото и да било?

Днес една лелка в социалното ме попита след като живеем на един адрес от 10 години защо не вземем да се оженим, че щяло да е по-лесно с документните. Сега не знаят като какви да ни пишат.
Не е ли странно в днешно време в България да няма термин за съжителство на двама души без брак, да няма такава графа в документите?

Що за нрави?
Срамно е да си без брак, да си инвалид, разведен, нудист, да пушиш марихуана, но пък да биеш жена си, да си крадец, псевдо моралист и алкохолик е в реда на нещата...  newsm78

# 157
  • Мнения: 36 197
колко от вас получават помощи като самотни майки?

бидейки небракувана, но не самотна, дори намалението в детската градина не ползвам!

# 158
  • Мнения: 245
Мами не се палете. Grinning....ЩОМ БАЩАТА Е ПРИЗНАЛ ДЕТЕТО , МАЙКАТА НЕ СЕ ВОДИ САМОТНА МАЙКА И НЕМОЖЕ ДА ПОЛЗВА СЪОТВЕТНИТЕ ПРЕФЕРЕНЦИИ.Тъй като ние нямаме брак питах в социалното Blush доста щтателно и ми обясниха,детските +майчинството го дават,ако доходите на двамата родители/без значение дали имат брак,щом е признато детето/не надвишава ПО 200лв. на член от семейство.....на мен дори ми изискват само документите необходими при подаване на 1-годишната/вече/ декларация за подновяване на детските,както и при семейните родители....Дори и при връщането на необлагаемия процент на ДОД-а при преравняването въжат същите правила.....

# 159
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
значи, да допълним въпроса към живеещите без брак така - като получавате детски, чии доходи декларирате - само своите или и тези на мъжа, с когото живеете?  Simple Smile
Въпросът може още да се разшири- тези, които получавате детски и декларирате доходите и на двамата, върху реалната си заплата ли сте осигурени, или върху по-малка?...

Декларирам само мойте доходи без тези на бащата по принцип е така . И не се водя самотна майка защото живеем на един адрес с бащата вече 10 години и то без брак . Осигуряват ме върху реалната ми заплата , щото тя е 160 лв. и няма как помалко .
Абе що ми се струва като чета заглавието , че тук трябваше да пишем само такива дето нямаме брак ? За да се пребройм а не за да отчитаме + и - на бракуването или безбрачието . Я се стегнете и не се ядете .   bouquet
И да оточня взима 18 + 20 лева щото имам две деца .

# 160
  • Мнения: 245
колко от вас получават помощи като самотни майки?

бидейки небракувана, но не самотна, дори намалението в детската градина не ползвам!
Попитай и ще видиш,че ако е признато детето няма да те водят съответно самотна майка Simple Smile
а пък и незнам защо ако може да се вземе от държавата-да не се възползваме?! newsm78 Та тя да не би да ни дава достатъчно та да я жалим? #Cussing out Така или иначе парите на данъкоплатеца ще бъдат източени от добрите стари политически фигури,та защо да не може и обикновенния човечец да вземе една четвъртинка от трушицата.... newsm78 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
На един приятел Майка му казваше:"кради мама от държавата и вечерта като направиш сметка колко си взел да знаеш,че все е малко"
мисля,че е права,та те политиците отдавна следват тезата.....ДЪРЖАВАТА Е НАЙ-ЛОШАТА МАЩЕХА-ЗАЩО ДА Я ОБИЧАМЕ..... #2gunfire

# 161
  • Мнения: 2 792
  Аз намирам прага за доход, за социално неоснователен когато става дума за помощи за дете, така че заобикалянето на тази пречка създадена със закон, не смятам, че е нарушаване на нечии права. Напротив точно определяненото на доход на глава от семейството и по следвалия подбор е форма на дискриминация.
  Когато съм взимала детски, съм се декларирала като самотна майка, законът ми дава тази възможност, а и преборването на цялата администрация говори, че явно са ми били необходими тези пари, колкото и малко да са.Това във връзка с възможностите, които предоставя несключването на брак, последното нещо, което е обосновало отказа ми от брак е възможни дивиденти, при вероятно родени деца.

 Всъщност съм прекалено дребнава и задълбавам много в нещата, без да имам нужда от множество свидетели или официални документи (нямам никакво доверие на протоколно развили те се събития), така че същността на бракосчетанието за мен е напълно лишена от смисъл Grinning.
 




 
 

# 162
  • София
  • Мнения: 6 375
nelsan  и елфщица, минали са ви от социалното - както става ясно от постинга на Кифлата, можете да си ползвате всички привилегии на самотни майки.

# 163
 Stop  Stop  Stop    Явно някои не се опитват да вникнат в това, което съм написала. Казах, че с брак или без брак детски надбавки - според мен - трябва да взема всяко дете, родено в България! Мнението ми беше за социалните помощи - че точно заради тях много мои познати не сключват брак и в същото време декларират само дохода на майката, а този на бащата не /в повечето случай именно той е по-голям/. #Crazy  Нямам нищо против хората, които живеят на семейни начала - всеки има право на избор.  Думата ми беше, че не е честно едно такова отношение към "бракуваните", защото несемейнте са привелигировани в случая от закона. А въпросът беше колко от не"бракуваните" получават социални помощи?! smile3516

# 164
  • Мнения: 36 197
nelsan  и елфщица, минали са ви от социалното - както става ясно от постинга на Кифлата, можете да си ползвате всички привилегии на самотни майки.

ама аз не искам да ги ползвам! не съм самотна, не се чувстам такава!

Общи условия

Активация на акаунт