Aз живея без брак.да се преброим кои сме.

  • 6 971
  • 194
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 271

колко от вас получават помощи като самотни майки?

Доколкото знам, когато детето е признато от бащата и е записано на негово име, не се вземат помощи за самотен родител.  Адреса на детето и на бащата е един и същ. Та, в този смисъл, аз не съм самотен родител, просто съм неомъжена.  Накратко - не вземам.  Имам много неомъжени познати, които също не вземат. Спокойно, не сме избрали този вариант за съжителство, за да ощетяваме държавата ooooh!
моето дете е с моята адресна регистрация,а не с тази на баща си,въпреки че е записано на негово име и живеем заедно

# 136
  • Мнения: 199
моето дете е с моята адресна регистрация,а не с тази на баща си,въпреки че е записано на негово име и живеем заедно
Въпроса не беше точно за адреса, а за това дали си самотна майка и вземаш ли помощи като такава (поне доколкото успях да схвана).  Аз също се водя на друг адрес, не този на който живея в момента и на който живее детето ми .  Неуредиците по документите са отделен въпрос.

# 137
  • Мнения: 331
Наистина защо толкова често се обсъжда тази тема. И бракуваните едва ли не трябва да се оправдават.
Живеещите без брак, как наричате човека до вас? - Партньор, приятел, съквартирант, бащата на детето ми? Или мъжа ми?
"мъжа ми" го наричам. защото ми е мъж. отвреме-навреме го наричам "годеник", защото сме сгодени от 10 години. Joy

Помощи не съм взимала досега, но от този мецец ще взимам, защото ми свърши платеното майчинство, не че с 56 лева нещо мога да направя за децата си, но не смятам че трябва да остават в БЕЗДЪННИЯ общински бюджет. поне за пакет и половина памперси стигат - за две седмици.
като не ги взема - къде отиват? при някой друг? ако беше така, нямаше да ги взимам.
самотни майки са тези, които не са сключили граждански брак. никъде в закона все още не е предвидено съжителството на семейни начала да се счита за семейство, за да може държавата да си уреди бюджета и да дава на повече тези, които наистина имат нужда.
сори за оффа.

Последна редакция: сб, 27 май 2006, 14:37 от мамамила

# 138
  • Мнения: 27 524
Горещи теми във форума:

1. Кърмене - Изкуствено хранене

2. Нормално раждане - Секцио

3. Омъжени - неомъжени

Защо спорите изобщо? Нали сме заедно, обичаме се, с деца или без, другото са маловажни подробности  Hug

# 139
  • София
  • Мнения: 469
не вземам помощи, не съм самотна майка, не смятам да ползвам и отстъпки за градина, детска кухня и т.н. Бащата, партньорът, мъжът, гаджето и т.н. се "възползва" обаче от намалението на годишната основа за ДОД или така нареченото семейно подоходно облагане.

# 140
  • Мнения: 28
И аз живея без брак вече 3 години,имаме си дъщеричка на 11 месеца,той е мъжът ми,аз съм жена му,не виждам каква е разликата  Grinning

# 141
  • Мнения: 1 418
Дайте да поровим из тълковните речници що е то съпруг,мъж ,приятел,годеник и прочие простотии...Има ли значение?Важното е да се обичаме и да ни е хубаво заедно.Всичко останало е бошлаф работа.Всеки е с различно мнение по въпроса.Омъжените смятат,че е добре да са омъжени,неомъжените да са неомъжени...Много важно!
Въпросът беше кой живее без брак и да се преброим.Аз съм една от тях и точка.

# 142
  • Мнения: 1 100
И аз да се намеся,

Мен пък много ме кефят неженени двойки, но не заЩото това е кой знае каква разлика, а просто заЩото са надраснали закостенелите социални разбирания.  Аз живях без брак 2 години и после се оженихме (просто така съм възпитана и не съм мислела за друг вариант, струва ми се нормално развитие на връзката).

Но в интерес на истината няма никакво зна4ение, най важно е съжителството и разбирателството. Да реШи6 да живееШ с някого и да споделяШ ежедневните радости и незгоди е много по-важно от самата форма на съжителството. Имам приятелка, коята се омъжи 15 дена след като се запозна с мъжа си; е после доста зор видя да привикне.

Нито един подпис или църковен брак на света не може да скрепи в здрава връзка, без помоЩта на волята за съвместен живот и създаването на семейство.

Тъй 4е нека се оби4аме и разбираме и дано никога не се разделяме, без зна4ение как то4но съжителстваме.

А и извинявайте, 4е се намесихме в темата и ние, дето сме омъжени, но ми бе6е интересно:)

# 143
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Единственото с което ощетявам държавата са детските които взимам.
Ако някой мисли, че това е заради което България затъва - да ми се обади, ще се разберем към кой фонд да ги прехвърля, та барем дръпнем малко каруцата към ЕС.
(да си поговорим хем малко за социална политика, че ми е любима тема напоследък  Twisted Evil)

ФАКТ е, че на моменти е по-изгодно за двама души да живеят без брак, когато става дума за заеми от банки например.
Разбира се, за хора които имат специално отношение към брака това не би трябвало да е причина да не го сключат, но тези които така или иначе не държат на това не виждам защо да не се възползват от тези "предимства".

Друг е въпросът, че ако се кандидатства за някаква социална помощ, веднага пристига комисия в къщи и при неоспорими доказателства за съжителство, с брак или без брак двамата се записват като "семейство", тъй че кой знае какви измами и забогатяване не са възможни, отдъхнете си драги семейни хора...

# 144
  • Димитровград
  • Мнения: 1 754
Да,и аз да се запиша.8 години без брак.От третия ден,през който сме заедно се събрахме и до днес.Не искам сватби,поне засега де.Ама я казвайте какво сме пропуснали да получим от държавата.Да се кандидатираме де.

# 145
  • Мнения: 3 457
и при нас така-от 4 г. сме заедно ,от 3г. живеем под един покрив, и от 38 дена си имаме бебе,а каката също живее с нас от 2г. и нещо Mr. Green

# 146
  • Мнения: 1 033
колко от вас получават помощи като самотни майки?

въпросът ми е провокиран от две неща - първо, от обсъждането на протеста пред народното събрание във връзка с майчинството и детските, и второ, от питането на една мама в клуба на дир.бг, която си го каза направо - "ние не сме женени с приятеля ми, кажете как да получавам помощи като самотна майка?"

съзнавам, че едва ли ще получа много отговори по обективни причини, но все пак...
Аз нямам брак, но не съм и самотна майка.  Grinning Получавам само детските 18+20 лева. Градината си я плащам на 100%, абе въобще - ползвам си детските само.

# 147
  newsm78Незнам кой как тълкува понятието самотен родител, но честно казано много хора около мен се възползват от положението и вземат и детски и помощи - за детските нямам нищо против - всички деца трябва да ги получават щом са родени в България, но за социалните помощи съм направо бясна. newsm61 smile3515 smile3511
колко от вас получават помощи като самотни майки?

въпросът ми е провокиран от две неща - първо, от обсъждането на протеста пред народното събрание във връзка с майчинството и детските, и второ, от питането на една мама в клуба на дир.бг, която си го каза направо - "ние не сме женени с приятеля ми, кажете как да получавам помощи като самотна майка?"

съзнавам, че едва ли ще получа много отговори по обективни причини, но все пак...
Аз нямам брак, но не съм и самотна майка.  Grinning Получавам само детските 18+20 лева. Градината си я плащам на 100%, абе въобще - ползвам си детските само.
Хора с прилични доходи вземат помощи само затова, че не са сключили брак. А в същото време "бракувани" с по две деца, които с малко превишават  тавана за помощи не могат да вземат. Е това не го разбирам! Както и това, че едно дете няма право на детски, защото родителите му имат брак и си декларират доходите и на двамата, а другото - ще получава, защото се има предвид дохода само на майката, която много често се води безработна. #2gunfire

# 148
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз също не одобрявам възползването от ситуацията.

# 149
  • София
  • Мнения: 7 164
  newsm78Незнам кой как тълкува понятието самотен родител, но честно казано много хора около мен се възползват от положението и вземат и детски и помощи - за детските нямам нищо против - всички деца трябва да ги получават щом са родени в България, но за социалните помощи съм направо бясна. newsm61 smile3515 smile3511
колко от вас получават помощи като самотни майки?

въпросът ми е провокиран от две неща - първо, от обсъждането на протеста пред народното събрание във връзка с майчинството и детските, и второ, от питането на една мама в клуба на дир.бг, която си го каза направо - "ние не сме женени с приятеля ми, кажете как да получавам помощи като самотна майка?"

съзнавам, че едва ли ще получа много отговори по обективни причини, но все пак...
Аз нямам брак, но не съм и самотна майка.  Grinning Получавам само детските 18+20 лева. Градината си я плащам на 100%, абе въобще - ползвам си детските само.
Хора с прилични доходи вземат помощи само затова, че не са сключили брак. А в същото време "бракувани" с по две деца, които с малко превишават  тавана за помощи не могат да вземат. Е това не го разбирам! Както и това, че едно дете няма право на детски, защото родителите му имат брак и си декларират доходите и на двамата, а другото - ще получава, защото се има предвид дохода само на майката, която много често се води безработна. #2gunfire

Не зная какво разбираш под "много" хора около теб, но моя приятелка подаде документи за помощи за самотна майка (тя наистина е такава) и от социалните служби за една седмица дойдоха на проверка 5 пъти без предупреждение и още два пъти, в които тя просто не си беше вкъщи, не съм сигурна, че е много лесно да се вземат тези помощи, държавата намира всякакви методи, за да те ощети.
По темата - взимам само детски, не взимам помощи за самотна майка








Последна редакция: вт, 30 май 2006, 15:55 от buni

Общи условия

Активация на акаунт