ЛЛЛ срещи - идея и въпрос (за софиянки и други)

  • 1 755
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Кво става тук бе?!  Tired Кърмачки се ръфат с кърмачки нещо...  Mr. Green
Не схванах основната идея в дълбочина, но видях, че Джейд пак е изтрещяла паметна простотия!  Twisted Evil

# 31
  • Мнения: 2 885
Правим брейнсторминг за зала в София, в която да се провеждат срещите след време, като си имаме официално софийски ЛЛЛ лидер.  Crossing Arms

# 32
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Кво става тук бе?!  Tired Кърмачки се ръфат с кърмачки нещо...  Mr. Green
Не схванах основната идея в дълбочина, но видях, че Джейд пак е изтрещяла паметна простотия!  Twisted Evil

Моля, моля без обиди! Паметната простотия за щастие не е мое откритие Mr. Green
Реших, че може да привлечем и татковците така, но само един дойде. Явно не е това начина  Laughing

# 33
  • Мнения: 3 161
Някой да измисли нещо за по-голяма зала? Защот при липса на такава, аз пак предлагам Ментов носорог. Не е идеалното място, но има много предимства - хубав кът за ходещите деца (и какичка, която ги наглежда), приятна обстановка за майките в кафенето, нелоша локация (срещу Южния парк - не е център, но е близо до центъра), удобен паркинг (какъвто в центъра трудно ще се намери), удобен транспорт (авт. 76 спира точно там). Не е нужно да се носи храна и да се чисти след срещата. Не може да поеме много хора - 20-30 макс по моя преценка - но пък Бу каза, че толкова е предвидено и за срещите на ЛЛЛ, иначе се разделят на две групи с два лидера, а ние засега си имаме един  Wink.

Впрочем според мен именно такова място е нужно за регулярните срещи - за да разпуснат малко майките, докато обсъждат важни кърмачески теми, необезпокоявани от по-големите деца. Подобна идея има примерно в Англия - baby cafe  се казва.

Ще се радвам да чуя мнения и най-вече да се обадят майките, които биха дошли на такава среща, примерно в края на юни (това го казвам съвсем усповно - зависи от плановете на Бу). За време предлагам през седмицата, сутрин (примерно 10 или 11), но ако за Бу е по-удобно, и следобед може (5-6). Клубът работи до 9.

# 34
  • Мнения: 4 242
Гласувах за 2-ра и 8-ма тема, макар много да се затрудних в избора, защото всички са важни в определен етап.
Допада ми идеята за Ментов носорог, защото иначе трябва да тичам след Ива и никак няма да си събера мисълта.  Blush
В крайна сметка предложение не мога да дам, нито да помогна със зала, така че където и когато кажете, там съм!

# 35
  • Мнения: 3 379
Момичета, трудно е да се намери зала от фирма, поради проблема с достъпа до нея - при нас например има охрана и ако нямам официално спонсорство за събитието от изп. директор, никой няма да пусне 20-30 или повече кърмачки с деца в сградата Simple Smile Предполагам, че същото е и по други фирми, така че тая идея я забравете засега.

Емем, не мисля, че Носорогът е подходящ, доста малко е кафето. Освен това предполага да "затворим" за нас клуба, както и финансови разходи за майките (4 лв на час посред лято и то срещу парка си е жив обир), ще излезе като "вход" за желаещите да присъстват.

Аз бих ви предложила да се свържете с някое от училищата за бременни, тъй като така може да се направи "win-win" сделка - ако първата лекция е за подготовка за кърмене, то могат да предложат на "ученичките" си допълнителна екстра, да се прославят като много шик у-ще за бременни, да са първите в София (също рекламно-угодно), които са "хоствали" среща на ЛЛЛ... и т.н. Може срещу всички тия благини да ги спазарим и за втора лекция да ги ползваме, ако тя не е подходяща за все още неродили майки (ако е за отбиването например), а ако е - пак първият сценарий. Освен това така ще имаме и вече набрана потенциална аудитория сред ученичките.

Тъй като съм много натоварена в работата (не се оплаквам, ама наистина много в момента), мога да допринеса само с гореразвитата "бизнес" стратегия. По-нататък надявам се да мога и по друг начин.

# 36
  • Мнения: 3 161
Емем, не мисля, че Носорогът е подходящ, доста малко е кафето. Освен това предполага да "затворим" за нас клуба, както и финансови разходи за майките (4 лв на час посред лято и то срещу парка си е жив обир), ще излезе като "вход" за желаещите да присъстват.

Идеята ти за училищата за бременни е добра. Но остава проблемът с големите деца - как ще ги "неутрализираме"? И кой ще се свърже с у-щето и организира срещата? Аз не познавам тези училища и съответно предлагам това, което е във възможностите ми да организирам. Колкото до затварянето на клуба - ами това се прави при всеки рожден ден, нормално е; в средата на седмицата няма да е чак такъв проблем. 4 лв за два часа относителен покой в климатизирано помещение посред жегите не е много (който иска, после може и на парк да отиде, но там среща разговор няма да можем да направим). Заведението има и градина с пързалка и пясъчник, но пък няма как да направим лекция там. Освен това таксата е само за тези, които пуснат децата в салона; майките с бебета в ръце си плащат само кафето (плюс таксата за ЛЛЛ среща, ако не са членове, предполагам). Ако на някого му е скъпо, може да си остави детето у дома. Вярно ако дойдат много майки с колички ще стане тесничко, но... все пак Носорогът е с по-голямо кафе от всички други детски клубове, за които се сещам.

# 37
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Емем, ллл срещата не протича като тези в baby-cafe.
Ще ни трябва зала с много столове (в кръг по възможност), озвучаване (предполагам, съдейки по първата пловдивска среща, че ще се съберем много народ).

За децата - в случая най-добър вариант ще е да се наеме 'кака', която срещу малка сума (да речем, по левче от всеки, който ще си остави детето), да ги наглежда и да ги занимава с конструктори и прочие игри - в същата зала, за да могат децата свободно да ходят при майките си.

# 38
  • Мнения: 3 379
Най-голямо пространство на кафето (от клубовете, които аз съм посещавала) има в Двете Феи в Лозенец - има и голяма зала, където организират кастинги и курсове за деца-манекени, също имат и озвучаване. Мисля, че ако имат възможност да сложат повечко столове, залата става, но остава проблема с "наемането" на клуба - независимо колко малко пари е, си е въпрос кой ги плаща. Във Феите искат да платиш за 8 деца, за да наемеш клуба за рожден ден, но това включва и сандвичи и т.н.

Все пак помислете за у-ще за бременни или някое обществено място от идеите на Хедра.

Общи условия

Активация на акаунт