Всякакви въпроси относно съдомиялните - 21

  • 81 360
  • 724
  •   2
Отговори
# 570
  • Варна
  • Мнения: 35
Здравейте, може ли да ме насочите към конкретни модели, от които сте доволни, 45см свободностояща съдомиялна. Няма място за 60см. Още обмисляме дали да е нещо по бюджетно или ще трябва да вложим повече пари, за това ще съм благорадарна, ако ми дадете опции за среден и висок клас, ориентировъчно до 1000лв.

Последна редакция: чт, 03 яну 2019, 13:24 от @lpin@

# 571
  • Мнения: 46 518
Имам проблем с гланца. Заминава за 1-2 пускания, въпреки че е настроен на 1.
Някой да е имал такъв проблем?

# 572
  • Мнения: 13 188
От колко време е така? Винаги на 1 ли е бил? Да няма някакъв теч?

# 573
  • Мнения: X
Аз заради вечния проблем с гланца минах на таблетки. 

# 574
  • София
  • Мнения: 12 006
Имам проблем с гланца. Заминава за 1-2 пускания, въпреки че е настроен на 1.
Някой да е имал такъв проблем?

Спукан дозатор? Като я отвориш, след като последно е била пускана преди часове, има ли теч на гланц по вратичката, т.е. да е протекъл от контейнерчето?
Ако не е това, може би има проблем при отварянето на контейнерчето и стои отворено от самото начало, а не само в края за малко. Дали обаче проблема е механичен или програматора го кара да стои дълго време отворен може да каже майстор.
Друго за което се сещам /ама там едва ли ще замине за 2 пускания, но все пак/ - да е бъгнал програматора в следствие на токов удар и да ти изписва 1, а да пуска на голяма степен реално. Изключи машината от щепсела за поне час /може и повече/ и пак я включи и виж как ще е после.

# 575
  • Мнения: 46 518
От няколко седмици е така.
Винаги е била на 3 и изкарваше доста. Сега ми направи впечатление, че свършва бързо и го намалих на 1, но няма подобрение.
Не се виждат течове, а 1 не изписва на диспей, ръчно го регулирам с врътка.

Благодаря за насоките!

# 576
  • София
  • Мнения: 12 006
Щом е с врътка, може и тя да се е счупила нещо отдолу и отгоре да е на 1, но отдолу да отваря на повече. Според мене е за майстор, т.к. трябва "на живо" да се види къде е проблема.

# 577
  • Мнения: X
Щом е с врътка, може и тя да се е счупила нещо отдолу и отгоре да е на 1, но отдолу да отваря на повече.
Да, чупят се. НСЧ, каква марка е съдомиялната? Извадете врътката и я огледайте.
Скрит текст:
видео:
Скрит текст:

А може и пружинката да се е откачила:
Скрит текст:

# 578
  • Мнения: 46 518
Да, чупят се. НСЧ, каква марка е съдомиялната?
Candy CSF 4570 EX

# 579
  • Мнения: X
Проверете врътката, за начало:
Скрит текст:


# 580
  • Мнения: 46 518
Уплътнението на врътката се оказа, че пропуска.
Обърнахме го обратно за проба и сега вече работи нормално, ще го сменим с ново Simple Smile
Благодаря на всички!

# 581
  • София
  • Мнения: 6 141
, което от днес се опитва да ме предаде- не налива вода.
Почистете филтърчето, намиращо се във входящия маркуч.
Скрит текст:



Не ми остана време по- рано да кажа- благодаря! Flowers Hibiscus

# 582
  • Мнения: 12
Здравейте, поствам въпроса си и тук, защото ми се струва, че е по-голяма активността в тази тема 🤗
Здравейте момичета, дойде време да сменяме старата миялна /миеле, купувана втора употреба/. Имаме дилема какво да изберем и се надявам на малко помощ от вас. Единия вариант, който обмисляме е този:
 https://www.bosch-home.bg/productlist/dishwashers/free-standing- … herswith60cmwidth

Другия е този:
https://www.tehnomix.bg/sadomiyalna-aeg-ffb93700pm

И има трети модел, който излиза малко от ценовия диапазон, който сме определили, но пък ако е добра, ще я вземем:
https://www.bosch-home.bg/productlist/dishwashers/free-standing- … herswith60cmwidth

# 583
  • Пловдив
  • Мнения: 1 375
От април миналата година съм с Bosch(първият модел,който сте посочили,не е първа съдомиялна за мен).Много съм доволна,ползвам предимно интензивната програма и само Fairy platinum таблетки.

# 584
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 026
Имам Сименс подобен на последната, която сте показали, със зеолит сушене. От 10м.я ползвам, много съм доволна! Предишната ми още си работи в друг апартамент, но тази е по-добра. АЕГ - то е подобно, мисля една идея по-тихо. Мога да препоръчам Бош, защото ползвам подобна, за АЕГ - нищо не мога да кажа, не ползвам.

Общи условия

Активация на акаунт